Değerlere Yolculuk!!

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

1798453_10151866532751601_1247545210_nFelsefe; Yunanca sevmek, istemek, peşinde koşmak, aramak anlamına gelen ”phileo”, ve bilgi, bilgelik anlamına gelen ”sophia” sözcüklerinden türetilen, insanlığın sanat, dinler, mitoloji ve edebiyattan sonra geliştirdiği ve günümüz bilimsel düşünce biçiminin doğumuna, gelişmesine yol açan bir düşünce disiplinidir. Hayatı yaşarken, sıradan günlük işlerde bile o işin bir felsefesi olmalı. ”Ne yaparsan yap ama yaptığın işi iyi yapmalısın.” ”Bir işi yarım yamalak yaparsan, her işin öyle yarım yamalak olur.” Hayat felsefeniz bu olmalı. Yaptığın işi önemsemeli ve saygı duymalısın.

1016458_10151866524506601_2026096143_nBenim için; işin aslı felsefe. Felsefesi ve derinliği olmayan herşey yüzeyseldir diye düşünüyorum. 40 yıllık meslek yaşantımda ve Binnazabla.com web sitemizi kurarken de felsemiz aynıydı. Ben de bir erkek evlat yetiştiriyorum. Yetiştirirken ahlaki değerlerini koruyan, büyüğünü sayan, küçüğünü seven, ülkemizin demokratik değerlerini benimsemiş, bilimsel düşünceyi rehber edinmiş; ruh, beden ve zihin yönünden sağlıklı ve dengeli yetişmiş; dünyanın her yerinde başarılı olacağına inanmış; kendine güvenen bir kişi olmasına özen gösterdim.

1939868_10151866530436601_293460599_nİnsan olarak, milli değerlere bağlı, vatanını bayrağını seven bilimsel, akılcı düşünme becerisine sahip; araştıran, sorgulayan; bilgiyi ezberleyen değil, ona ulaşabilen ve paylaşabilen; teknolojiyi etkin biçimde kullanabilen; insanlığın ortak değerlerini benimsemiş yaratıcı, üretken bir kişi olsun istedim.

İyi doğru ve güzel kavramları göreceli olan kavramlar olmasına karşın, dünyanın kabul ettiği iyi ahlak heryerde iyi ahlak olduğunu gördüm.

1959482_10151866819731601_275310512_nOğlum büyüdükçe onunla birlikte birçok ülkeyi gezdim. Teknolojiyi yakından takip eden, çağın önünde gitmeyi hedefleyen ve Anadolumuzun tüm güzel değerlerini yüreğinde taşıyan bir insanın dünyanın her yerinde saygın kişiliğini koruduğunu ve sevildiğini gördüm. Gelenekten beslenen ama geleceğe de uzanan, çağı yakalamış kişilerin köklerinden beslendiği zaman daha başarılı ve sağlıklı ömürler sürdüğüne inanıyorum. Çok şükür ediyorum ki oğlumu yetiştirirken gösterdiğim bu özen hiç boşa gitmemiş.

Oğlum, binnazabla.com CEO’su Sertaç Taşdelen 22 Şubat Cuma günü TRT Radyo 1 de ” Değerlere Yolculuk ” adlı programa davet edilince bunu daha iyi anladım. Her hafta yayinlanan ve yapımcılığını Zehra Nuhoğlu’nun yaptığı, Halil Yıldırım Beyin sunduğu bu program, ahlaki değerlerimiz, felsefe ve hayat üzerine söyleşilerden oluşuyor.

20140221_170204Bir anne olarak özenle yetiştirdiğim evladımın, Yunus Emre’den, Mevlana’dan alıntıları ile hayat felsefesini yansıtmasından dolayı göğsüm kabardı. Binnazabla.com da bu ahlaki temellere dayanıyor; yaptığımız işi severek ve bilerek yapmak, takipçilerimizle kurduğumuz gerçek bağ ve arkadaşlık, sevgiyi de hüznü de kısacası hayata dair herşeyi paylaşmak ne güzel.. Şefkat eli olup uzanabilmek, gözden akan yaşı silebilmek, kanayan yaralara merhem olabilmek ne güzel..

Programın ses kaydını siz değerli takipçilerimizle de paylaşmak ve binnazabla.com ailesinin hangi ilkelere dayandığını en yetkin ağızdan dinlemenizi arzu ederim..

Program kaydına buradan ulaşabilirsiniz

Hayata dair ne varsa yaşanacak, kucaklamalı hayatı sanki ilk kez sarılır gibi,

Madem geldik dünyaya, doya doya yaşamalı hayatı ve her anı..

Hepinize sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat ve harika bir pazar günü diliyorum

Sevgilerimle

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.