Cumhuriyet Bayramı Astroloji Yorumu

fal-ad1

imageDeğerli Astroloji Takipçilerimiz,

Cumhuriyetimizin 93. Yılındayız. Binnazabla ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramları dileriz.

Ay; boşluğa gireceği öğle saatlerine kadar, Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Cumhuriyet Bayramını kutladığımız bu özel günde; Terazi’yi temsil eden diplomasi, huzur, denge ve adalet temalarının ön plana çıkması son derece anlamlı olacaktır.

Ay’ın dün geceden itibaren belirginleşmeye başlayan zorlu açıları, bugün daha etkili hale geliyor. Ay’ın Mars – Plüton kavuşumu ve Mars – Uranüs karesini tetikleyeceği en zorlu açı kalıplarından T-kare açı kalıbı etkin hale geliyor. Mars – Plüton merkezli bu açı kalıbı; öncü burçlarda oluştuğu için harekete geçirici enerjiye sahip olacaktır. Gün boyunca etkisini hissettirecek olan Mars – Uranüs karesi; provokasyon, ani ve şok edici olaylar, agresif ortamlara açık zemin hazırlıyor.

Sabah saatlerinde kesinleşecek olan Mars-Uranüs karesi; az önce de belirttiğimiz gibi ani,image sert, patlayıcı olay ve durumları işaret ediyor. Özellikle Cumhuriyet Bayramını kutladığımız bu güzel günde; her türlü provokasyona, tehlikeli, stresli ortam ve kişilere karşı uyanık olmakta fayda var. Terazi vurgularında güzel bir bayram günü geçirmeye, ani durumlara karşı dikkatli olmaya özen gösterelim.

Ay öğle saatlerinden itibaren; Terazi burcunda boşluğa giriyor. Bu süreçte Mars’tan da uzaklaşmaya başlayacağı için sıkışmış ve zorlayan enerjileri yavaş yavaş geride bırakacağız. Ancak bu açı kalıbının etkilerini, hafta içinde de hissedeceğimizi belirtmek de yarar görüyoruz.

Değerli takipçilerimiz;

Günlük yazılarımızda; hem ayın hem de gökyüzünün transitlerini ve açılarını, yeryüzündeki izdüşümleriyle aktarmaya çalışıyoruz. Gökyüzü kimi zaman şifa, bolluk, bereket, aşk ve yaşama sevincimizi öne çıkaran gezen hareketleriyle bizi mutlu ederken; bazen de bizi zorlayan önemli ve kadersel olayları tetikleyen gezegen hareketlere sahne oluyor. Bu zorlu transitleri yazarken amacımız elbette ki sizleri üzmek, moral bozmak değil! Güzel zamanlar da zor zamanlar da hepimiz için.

imageGökyüzündeki açı kalıplarının bireysel hayatımıza nasıl yansıyacağı; doğum haritamızın durumuyla daha net ortaya çıkar. Aslında çok zor görünen etkileri bizler; haritamızdaki iyi gezegen yerleşimleriyle çok rahat atlatabiliriz.

Ancak bazı gezegen transitleri ve açı kalıpları; özellikle bölgesel anlamda ve ülke astrolojisinde kadersel bir değişim ve dönüşüm sürecine, önemli olaylara işaret eder. Bu önemli astrolojik oluşumlar bireysel anlamda bizi birebir zorlamasa da; etkilerini hemen ya da zamana yayılarak derinden hissedebileceğimiz toplumsal süreçleri tetikler. Bu nedenle bu açıları yazarken amacımız; hem uyarmak hem de farkındalığımızı yüksek tutmaya yardımcı olmak. Zorlu transit ve açılar; tekâmülümüzdeki önemli bölümlerdir aslında.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.