Cuma Günü Astroloji Yorumu

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Ay; Cuma gününün ilk saatlerine Boğa burcunda giriş yapıyor. Sabaha karşı boşlukta olup, kısa bir süre içinde İkizler burcuna girişe geçiyor. Ay’ın ortalama olarak iki gün içinde kalacağı İkizler burcunun temalarını deneyimliyoruz. Hareketli, entelektüel, bilginin ve iletişimin hakim olduğu, birden çok konuda organize olabileceğimiz ve ancak hepsinde yüzeysel kalacağımız bir süreçteyiz.

Asparagas olarak nitelendireceğimiz dedikodu ve aslı olmayan haberler gündeme gelebilir. İletişim trafiğimiz; oldukça yoğunlaşabilir. Merkür retrosunu da göz önünde bulundurmamızda fayda var. Sabah saatlerinde Ay – Mars kavuşumu etkisiyle; hızlı ancak sert ve birden harekete geçebileceğimiz bir süreçte olacağız. Bu sert enerjiyi kontrol edebilirsek motive olarak ve güç elde ederek zorluk yaşadığımız işlerde başarı sağlayabiliriz. Ancak; bu enerjinin son derece kontrollü ve dikkatli kullanılması gerekmektedir. Kavga, kaza, patlama gibi ani ve yaralayıcı olaylara, trafikte ani gelişebilecek sert olaylara, tartışma ve öfke patlamalarına karşı çok dikkatli olmamız gereken bir süreçteyiz.

Bugün Merkür – Uranüs kavuşumu etkili oluyor ve bu etki yarın da güçlüğ bir şekilde kendini gösteriyor. Retro Merkür; ileri hareketine geçiş yaptığında Uranüs’le kısa bir süre içinde yeniden kavuşum yapıyor. Dolayısıyla geçmişten gelen konularda başta olmak üzere; zihnimizin çok hızlı çalışacağı, parlak, yaratıcı, pratik fikirlerin gündeme geleceği; teknoloji, bilim gibi konularda ani ve sıradışı gelişmelerin yaşanacağı söylenebilir.

Merkür – Uranüs etkisinin Mayıs ortalarına kadar hayatımıza yansıyacağını göz önüne alırsak; bu süreçte zaman kavramının da kafa karışıklığına neden olacağını fark edebiliriz. Saat ve zaman konusunda algımızın açık olmasında; yetişilmesi gereken yerler ve yetiştirilmesi gereken konularda dikkatli olmakta fayda var. Uranüs etkisi ucu açık ve ani değişiklik de verdiği için konuların şimdilik fikir bazında kalması; harekete geçmek için retro çıkışının beklenmesi de yararlı olacaktır.

Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay – Neptün karesi; hayal kırıklığı, belirsizlik, bırakma, elinden bir şey gelemem gibi etkiler ve depresif duygular verebilir. Zehirlenme ve bağımlılık konularında da bu süreçte lütfen dikkatli davranalım.

Son olarak; bugün retro hareketini tamamlayarak Balık burcunun son derecesine kadar ilerleyen Venüs; Koç burcuna geçiş yapıyor. Venüs; bu burçta çok da rahat hareket etmeyecektir. Ancak bu süreçte retro sürecindeki konular başta olmak üzere daha atak, sevgi lisanının daha eril ve ileri atılan şekilde hareket ettiğine tanık olacağız. “Ben” ve “isteklerim” temaları ağır basacak. Ancak; ekonomik anlamda ve ikili ilişkilerde biraz zorlu ve çekişmelere açık; bununla birlikte enerjimizin biraz daha toparlanacağı zamanlara doğru giriyoruz. 

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.