Çok Anlamlı Bir Gün

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Milli Egemenliğin kayıtsız, şartsız millete ait olduğundan yola çıkarak 23 Nisan 1920’de ilk meclisin açılışı gerçekleştirilmiş ve Mustafa Kemal Atatürk; bugünü çocuklara armağan etmiştir. Her iki yönüyle de son derece değerli ve anlamlı olan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı; Binnazabla ailesi olarak kutluyoruz.

Bugün aynı zamanda Miraç Kandili… Hz. Muhammed’in “göğe yükselerek Allah’ın huzuruna kabul edilmesi” olayıdır Miraç. Arapça’da merdiven, yükselmek, yukarı çıkmak anlamına gelir. Müslümanlıkta kutsal 3 ayların başlangıcı olan Recep ayının 27. Gecesi idrak edilen Miraç; aynı zamanda pek çok kültür, din ve mitte çeşitli rivayetlerle dile getirilmiştir. Her birinin temelinde ise arayış, içine yönelme ve Yaradan’a ulaşma yatar. Her insan, her ruh “arayış” yoluna bir kere girdimi; aydınlanma aşamasına da adım atar. Her ruh kendi miracını yaratır ve yaşar. Mevlana’nın söylediği gibi içine dönen kendini bulur; Yaradan’ı bulur. Miraç Kandiliniz kutlu, yolunuz aydınlık ve nur olsun.

Ay; Balık burcunda ilerliyor. Bir süredir bahsettiğimiz Retro gezegenlerin de etkisiyle kabul etme, engellenme, bir şey yapamama hali bugn de kendini gösteriyor. Nisan başında etkili olan Venüs – Satürn karesi Retro hareketini tamamlayarak ileri hareketine başlayan Venüs’ün aynı konuma gelmesi nedeniyle yeniden etkili oluyor. İlişkilerde, parasal konularda engellenme, belirsizlik, isteksizlik ve mutsuzluk hali zorlanma ve umutsuzluğa neden oluyor. Yaklaşık bir hafta kadar bu konuda biraz oluruna bırarak acele karar almamak faydalı olur.

Günün genel enerjisi Balık burcunun da temelinde yatan teslim olma, bırakma ve sınırsızlık hissi. Belirsizlik, önünü görememe ve teslimiyet dünden bugüne oldukça belirgin bir şekilde etkiliyor… Gece saatlerinden itibaren belirginleşen Ay – Jüpiter yüz ellilik açısı; bu duyguyu biraz daha belirgin hale getiriyor. Bir başka deyişle kurban durumunda kalma hissini önümüze getiriyor.

Sabah saatlerinde etkili olan Ay – Plüton sekstili; duygusal anlamda biraz daha destekleyen ve güçlü kılan görünümde… Duygularımızı dönüştürmek, açığa çıkarmak adına bu desteği kullanmak da mümkün görünüyor. Satürn – Venüs karesi gibi bir zorlu açımız da bir süre etkisini hissedeceğimiz Mars – Ay düğümleri arasında oluşan kare… Bu süreçte ani, öfkeli, stres yaratan zorlayıcı etkiler altında olabiliriz. Özellikle kazalara karşı, trafikte ve kolektif alanda da çok dikkatli olunmasında fayda var. Tartışma ve kavgaya çok açık enerjileri içeren bu süreçte kesinlikle sağduyulu, acele haraket etmeden ve sakin kalarak farkındalığımızı yüksek tutmak gerekiyor. Düğümler üzerinde olması hem kolektif anlamda hem de kadersel olayların gelişimi açısından etkili. Kara ve havada yaşanabilecek kazalar bu dönemde maalesef önümüze gelebilir.

Akşamın ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay – Satürn karesi; duygusal anlamda kısıtlayan, engelleyen bir görünüm veriyor. Günün genel enerjilerini akşam saatlerinde biraz pekiştiri görünümde olan bu açı; sorumluluklarımızın ve yapmak istediklerimizin arasında bırakabilir bizi.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.