Çıtı pıtı kızın azmi ve başarısı:)

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

20130721_142036Dün çıtı pıtı minyon kızın telefonda, ”Binnaz ablacığımmmm müjdemi isterim” deyişini hiçbir zaman unutamayacağım.. Sesinde öyle bir sevinç vardı ki, ancak yeni bir yaşamın başlangıcı için, bu kadar coşku duyulabilirdi. Onun kadar sevindim, onun kadar heyecanlandım. Mutlulukla gözlerim yaşardı.. Gerçekten yeni bir yaşam başlıyordu onun için, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazanmıştı.. Tek ideali ve arzusu oydu.. Onun için nefes almadan çalışıyordu.

Herşey Singapur’da yaşayan oğlum Sertaç’ın Haziran ayının sonunda Singapur’dan beni aramasıyla başladı. Amerika’da yaşayan arkadaşının annesi, 2 aylığına Ankara’da eşyalı bir ev arıyormuş. Kendileri Kuşadasında yaşıyorlarmış. Turizm işleriyle meşgul oldukları için oraya yerleşmişler. Arkadaşının yeğeni Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine girmek istiyormuş. Bu nedenle yeğenini Ankara’da resim kursuna yazdırmışlar. Arkadaşının annesi ile yeğeni Temmuz ayının başında Ankara’ya geleceklermiş ve onun için eşyalı bir ev istiyorlarmış.

20130702_125832Yaz aylarında ablamlar yazlıkta olduğu için, onların evlerini düşünmüş oğlum. Ablamların onayını alıp onlara haber verdik. Ablamlarda kalacaklar ve çok yakın olan kursuna da yürüyerek gidip gelebilecekti. Bu fırsat onlar için bulunmaz bir nimet oldu. Bu telefon konuşmasından sonra, babaanne ile torun sevinerek Ankara’ya geldiler. Ablamlarla aynı apartmanda oturduğumuz için bizim apartmana misafir gelmiş gibi oldular 🙂

Bu çıtı pıtı, tatlı mı tatlı harika kız, liseyi meslek lisesinde yatılı okumuş çocukluğundan beri resim ve sanata karşı çok yetenekli ve istekliymiş, hergün sabah erken saatte kursuna gidiyor, akşam saat 18.30 da eve geliyor, biraz dinlenip yarım kalan resimlerini bitiyordu. Hedefi Hacettepe Üniversitesiydi. Yaratıcı, çağdaş, evrensel düşünce ve değerlere sahip, başarmak için hedefine kilitlenmişti.

 

 

20130815_115334Kursları ve sınavları Ramazan ayına denk gelmişti. Ankara’da yaz sıcak geçiyor ter içinde eve geliyordu. Hedefini öyle arzu ediyordu ki, açlık hissetmiyor, aklına eğlence gelmiyor, uykuları kaçıyordu. Gün içinde babaannesi ile Ankara’yı geziyorduk. Kızılay, Ulus, Tunalı Hilmi Caddesi, Kuğulu park.. Atatürk orman çiftliği, Çankaya.. Ramazan olduğu için hergün ayrı bir komşumuz iftara davet ediyordu. Günlerimiz güzel geçiyor, akşamları balkonumuzda kahve ve fal sefası yapıyorduk.

Çıtı pıtı tatlı kız kahvesini içer içmez ”fal kapatayım mı” der gibi gözlerimin içine bakıyor daha onay vermeden hemen falını kapatıyordu. Çıkan fallarda yollara gidip geliyor, sınavlara giriyor fakat başarısız olduğunu görüyordum. Yolların önünde hep bir engel görünüyordu. Gerçekten diğer illerde girdiği sınavları 1 puanla kaçırıyordu..

Heyecan artıyor Ağustos ayının sonunda gireceği Hacettepe sınavına günler azalıyordu. Babaannesi beslenmesine dikkat ediyor tabak elinde peşinden koşuyordu. Fallar hergün bakılıyor onla birlikte bizde heyecanlanıyorduk. Sonradan bakılan fallarda ağaçlar içinde bir yer görünüyordu B harfi çıkmıştı.Bir ata binmiş, at şahlanmış, eline bayrak almış görünüyordu. ”Binnaz ablacığım burası Hacettepe Beytepe Kampüsü olmasın” diye seviniyordu.

20130831_21352621. Ağustos’da sınav günü geldi çattı. Annesi, babası ve kardeşi onu ve babaannesini almaya Ankara’ya geldiler. Ayrılık saati gelmişti. Hepimizin gözü yaşlı, hüzünlü ve heyecanlıydık. Çıtı pıtı kız artık İzmir’e dönüyordu, mahsunlaşmıştık. Merakla ve heyecanla hepimiz sonucu bekliyorduk.

İşte dün sevinç içinde müjdeyi aldım. Artık çıtı pıtı kız Ankara’lı oluyordu.

O başarmış, benim fallar çıkmış, babaannesinin emekleri zayi olmamıştı..

Azmin zaferine bir kez daha tanık olmuştum. Ankara’da aile sıcaklığı içinde, moral bulmuş ve huzurlu bir şekilde çalışmıştı. Çalışmadan başarı olmuyordu.

Unutmamak gerekir ki,

Başarı ve Mutluluk Severek Çalışmanın İçinde Saklıdır !!!

Hepinize severek çalışacağınız, ideallerine kavuşacağınız bir ömür diliyorum.

Sevgilerimle..

Binnazablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.