Cemre Gönüllere Düştüğünde 4 Mevsim Bahar Olur :)

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

ilk-cemre-havaya-dustuCemre önce toprağa, sonra havaya, sonra da suya düşer.. Biliriz ki bu baharın müjdesidir.. Kalbinizde bir sevgi ışığı çaktığında bilin ki hayatınızın baharı müjdelenmiştir.. Bilirsiniz cemre hiç gürültü çıkarmadan düşer, düştüğü yere. Sevgi de öyledir, bir anlık sessiz bir sükut gibidir.. Sonra baharın ilk işaretleri gelir, doğa canlanır ve çiçeklenir.. Yaşam da böyledir. Ta derinlere inip bastırdığınız duygulara ”merhaba” dediğinizde, bilin ki hayatınıza bahar gelmiştir.. Yüreğiniz canlanır ve çiçeklenir.. Cemre düşer ya hani, Havaya, suya ve toprağa, ısıtır ya her yeri, hayat verir çorağa… İşte öyle düşer cemre yüreklere.. Cemre gönüllere düştüğünde dört mevsim bahar olur.

20140308_173757Biliyorsunuz ben eczacıyım. Meslek yaşantım boyunca yıllarca, özel kutlama günleri yaşadım.. Eczacılık bayramı, anneler günü, kadınlar günü, doğum günü gibi.. İlaç firmaları, ilaç depoları, tanıdıklar, eş dost bu kutlamalar gereği çiçekler yollayarak bu özel günlerimi yıllarca kutladılar.. Her yıl böyle özel günlerde eczanem çiçek bahçesine döner, günlerce eczanemin içi mis gibi çiçek kokardı. Bu güzel çiçekler günlerce herkesin dilinde olur, konuşulurdu. Özel günler böyle coşkuyla kutlanır, sevinç içinde hastalarımızla ilgilenirdik. Günlerden bir gün, Kadınlar Günü nedeniyle yine eczaneme sayısız çiçekler geldi. O gün bir şölene dönüştü, çiçeklerle pastalarla kutladık.

ilk-cemre-dustufc92e668cef3ade77173Eczanemin olduğu apartmanda oturduğum için, eczaneme inip çıkmak çok kolay oluyordu. Ertesi sabah, apartmanımızın 2.katında oturan hanımla merdivenlerde karşılaştık. O da hazırlanmış kendi işine gitmek üzere evinden çıkıyordu. Selamlaştık. Yüzünü benden gizlediğini fark ettim. ”Ne o küs müyüz” dedim. Oysa o da bir gün önce evine geçerken, eczaneme uğramış, birbirimizin kadınlar gününü kutlamış, pastalarımızı yemiş ve şakalaşmıştık.

Sad Woman's Face”Bir şey yok ablacığım” dedi. Fakat yine yüzüme bakmadı. Şefkatle saçlarını okşadım ve ”ne oldu” dedim. Kapı önünde kalmıştık. Gözlerinden iki damla yaş süzüldü ve konuşmadı. ”Eşinle mi tartıştınız” dedim ”Evet” dedi kısık bir sesle. Sanki beynime bir kurşun yemiştim. Sendeledim.. ”Hem de kadınlar gününde mi, derdiniz neydi” dedim. ”Sana gelen çiçekler” dedi ”Bana gelen çiçekler mi ?” dedim hayretle ”Evet” dedi. ”ee nasıl oldu” diye üsteledim ”Bugün kadınlar günü bana niye çiçek almadın , bak Binnaz abla’nın eczanesi çiçek bahçesine dönmüş ” dedim. Vay sen misin bunu diyen, bana yapmadığını bırakmadı ne hakaretler, ne kabalıklar, laf uzayıp tartışınca beni bu hale getirdi, hiç uyumadım çok üzgünüm ablacığım” dedi.

O an öyle sarsıldım ki.. Aradan bunca yıl geçmesine rağmen, o güzel kızın yüzü hep gözlerimin önüne gelir. Tamam canım istediğin çiçek olsun hadi gel istediğini alalım deyip elinden tutmak varken, elini kırmış, yüreğini incitmişti. Gözyaşlarımıza mani olamadık,onunla birlikte ben de çok üzüldüm, yüreğim yandı. ”Bu vaziyette dışarı çıkma hadi gel beraber eczaneyi açalım, sonra gidersin” dedim.. Beraber oturup birer çay içtik. Gözyaşlarını silip onu teselli ettim.

Eczanede raflar dolusu merhem vardı, ama hiç biri onun kanayan yarasına derman olmuyordu, titreyen yüreğini saramıyordu.

pembe_cicekli_agac_karliCemre, “Dostluk” demek, sevginin tohumu, yaşamın tadı, doğanın uyanış iksirinin bulunduğu, incilerle süslü minik bir kutu demek, cemrenin duygulara düşmesiyle kaybolmalı öfke ve nefret… Kalpler bir, düşünceler bir, duygular bir olmalı elbet. İnsanların sadece birbirine sarılmasını sağlayan bir bahane olmalı. İncitmekten, kırmaktan, öfkeden uzak durmalı.. İç içe, gönül gönüle, el ele olmalı..

Yüreğinize, duygulara düşen cemreler varken,

Sevmek varken, kırmak niye?

Sonsuza dek sürecek aşk ve mutluluk ateşi ile yanmanız dileğiyle 🙂

Hepinize harika bir pazar günü diliyorum benim güzel kahve dostlarım ..

Sevgilerimle

Binnaz Ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.