Çarşamba Gününün Astrolojik Gelişmeleri

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Aralık ayının ortalarında Oğlak burcunda geri hareketine başlayan Merkür; bugün akşamüzeri saatlerinde yay burcuna geçiş yapıyor. 7 Ocak tarihinde Yay’da durağan haline döndükten sonra; bu burçtan 9 Ocak itibariyle ileri hareketine devam edecek.

Merkür’ün Yay burcundaki geri hareketi süresince; eğitim, yayıncılık, uluslararası ilişkiler, dış ticaret, hukuk, seyahat konularında geriye dönük işler önümüze yeniden gelebilir. Bu alanlarda geçmişten gelen işlerimizin, çalışma ve projelerin üzerinden geçebiliriz.

Gün genelinde Ay; Balık burcunda hareketine devam ediyor. Ay günün ilk saatlerinde sabaha karşı önce Chiron’la kavuşum yapıyor. Ardından Satürn’le kare açı oluşturuyor. Stresli, gergin, zorlu durumlarla karşılaşabiliriz. Geçmişten gelen yaralar, canımızı acıtabilir. Duygusal anlamda yaralanmış hissetmekle birlikte Satürn; bu duygusallığı bastırır bir pozisyonda etki edecektir.

Kadersel bir sürece de etki eden bu açı; yaşlı kadın figürlerle ilgili konulara dikkat çekerken; genel anlamda ekonomik stres de yaratabilir. Farkındalıklı ilerlememiz gereken bir süreçte olacağız.

Akşam saatlerinde; Ay – Merkür karesi etkili oluyor. Merkür retrosunu da gözden kaçırmadan, gün içinde tartışma, fikir ayrılıkları şeklinde gelişebilecek stresli ortamlar içinde kalabiliriz. Özellikle sözlü iletişimde dikkatli olunması gereken bir zaman dilimindeyiz. Düşünmeden konuşmamak akıllıca olacaktır. Ayrıca; veremeyeceğimiz sözlerin altına girmemek, bastırılan ya da biriktirdiğimiz duyguları acımasızca sözcüklere dökmemek gerekiyor. Biraz daha düşünerek ve dengeli davranmaya gayret edelim.

Bu açının ardından Ay; kısa bir süre Balık burcunda boşlukta hareket ettikten sonra Koç burcuna geçiş yapıyor.

Koç enerjisi, Balık burcunun tamamlanma duygusu sonrasında adeta bir bebeğin yeni doğan saf ve meraklı doğasıyla hareket eder. Aceleci, coşkulu, enerjik ve bazen de sonunu düşünmeden eyleme geçer. Bu doğası nedeniyle kazalar, ani olaylar yaşanması mümkündür. Akşam saatlerinden itibaren Koç enerjisini daha aktif hissedeceğimiz, enerjimizin ve duygularımızın biraz daha yükseleceği bir zaman dilimine giriş yapacağız. Son iki gündür üzerimizde hissettiğimiz biraz içine kapalı ve belirsizlik hissi veren duyguları da bu saat dilimlerinden itibaren üzerimizden atıyoruz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.