Büyüleyici Renkleriyle Sonbahar:)))

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

sonbaharSiz hiç sonbaharda yere dökülmüş yaprakları hışırdatarak yürüdünüz mü? O hışırtıya kendinizi kaptırıp kendinizi buldunuz mu? Siz hiç sonbaharı ta içinizde keşfettiniz mi? Ah Sonbahar… Sanmayın ki hüzün mevsimidir sonbahar..

Bir sonbahar sabahı üstünüzü sıkıca giyinip, elleriniz cebinizde, bol ağaçlı bir yolda, daha çok dökülmüş yaprakların üstünden yürüyün, yerdeki hışırtıyı hissedin çıkartın kulağınızdaki kulaklığı, kapatın müzik sesini. O kulağınızdayken daldaki kuşu, yerdeki hışırtıyı, doğayı duyamazsınız. Sonra hafif esen rüzgarı çekin içinize, ve çiseleyen yağmura bırakın kendinizi. Dönün bakın geriye, toprak nasıl ıslanmış ve kokusunu hissedin.

yedigoller02Sonra düşünün kendinizi ve varlığınızın hikmetini. Aldığınız her nefesin bir sonraki adımda başka koktuğunu anlayacak, bütün renklerin aynı anda sonbaharda var olduğunu göreceksiniz. Tadını kaçırdığınız, sonbaharla tanışın. Ama bir köy bulun, tadımlık da olsa yaşayın orada. O zaman, dökülen her yaprağın bir hikayesi olduğunu, yağmurun sürüklediği, toprağın kavuştuğu fidanların, sonraki mevsime nasıl salındığını göreceksiniz.

Bir çiçek olmak var dünyada, her hangi bir çiçek işte..

Ben mesela papatyaları severim, beyaz ve narin.. Kırların, ovaların, yaylaların çiçeğidir papatya. Zahmetsiz kendiliğinden bitiverir etrafta. Kokusu da öyle ağır değildir, sakinlik ve huzur hissettirir. Nasıl salınır esen rüzgarda bir o yana bir bu yana.. Papatyalar saflığı, sevgiyi, temiz yüreği simgeler. Bir çiçeğin hayata yüklediği şu anlama bakın. Bir demet papatyanın dili olsa da konuşsa; ama saf bir sevgiyle ‘seni seviyorum’ demenin en güzel yoludur bir demet papatya.

sonbaharKeşke dünyada bizler de öyle olabilsek, bir çiçeğin hayata yüklediği anlamlar gibi, biz de güzel anlamlar yüklesek, çiçekler gibi anlam taşıyarak yaşasak. Mühim olan hangi çiçek olursa olsun, o çiçeğin soluncaya kadar dünyaya kattığı kendine özgü güzelliğidir. Hatta solduğunda bile bir anı olarak kalır, iz bırakır. Ben de kurutup saklarım çiçekleri, onlara baktığımda kuruttuğum anı tekrar yaşar, aynı duyguları tekrar hissederim. Çiçektir çünkü o dönüşümün simgesidir.

Çiçekler bilmiyor mu sonbaharda solacaklarını, ama yine de bitmez tükenmez bir sevgiyle açarlar. Aslında çiçekler bir tohumun öyküsüdür, tıpkı insanlar gibi her mevsimi yaşarlar.

unnamed (2)Ağustos sonunda yurtdışından gelen misafirlerimizi Akçakoca’ya götürdük. Doğa güzelliğini, dünyanın her yerinden gelecek olan fotoğrafçılara hazırlamış sanki. Doğa her köşesinde ‘beni de çek’ der gibi hazır bekliyor. Yurdumuz muhteşem doğa harikaları ile görülmeye değer pek çok cennet köşeye sahip. Akçakoca’nın Aktaş köyündeki Aktaş Şelalesi muhteşem bir yer. İnanılmaz güzel yürüyüş parkuru var .Sonbaharın simgesi açan çiçekler değil, kimi sararmış, kimi kızarmış, ama her yeri büyüleyici renkleriyle donatmış olan yapraklar.

Her yer nemli ve renk cümbüşü içinde. Mevsim değişikliği nedeniyle yeşilin her tonundan başlayarak, sarı, turuncu, kırmızı renklere varıncaya kadar doğa renklenmiş. Yeşiliklerin arasına saklanmış olan mantarlar ise mucize gibi bir şey. Resimlerini sizler için çektim. Zonguldak Ereğlisi ve Amasra ile tamamladık gezimizi. Yol boyunca dantel gibi kıyılarımızı görüp beğenmemek mümkün değildi.

Sizler de bu mevsimi, Eylül ayınında bu tadı yaşamayı unutmayın.

Yere dökülen yaprakları bir kez daha inceleyin, onların söylediklerini dinleyin.

Sonbahar size hüzün değil, huzur getirsin !!!!

Hepinize harika bir pazar günü diliyorum..

Sevgilerimle

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.