Burcunuza Göre Zayıflama Rehberi Bölüm 2

fal-ad1

diyet2Merhaba Sevgili Astro- takipçiler,

Geçtiğimiz hafta burcumuz ve beslenmemiz arasında bir ilişki olduğundan bahsetmiş, Zodyak’ın ilk dört burcu için zayıflama üzerine ipuçlarını vermiştik. Bu hafta da devam eden dört burcumuz için ipuçlarını paylaşıyorum. Sırlar bizden, uygulaması sizden.

Aslan Burcu

Aslan burçları için koşul ne olursa olsun kendilerini iyi hissetmeleri çok önemlidir. Bu sebeple herhangi bir diyet uyguladıklarında da kendilerini iyi hissetmek isterler. Spontane davranışları ve kendilerine olan özgüvenleri sayesinde sağlıklı bir yaşam programına kolaylıkla adapte olabilirler. Aslan burçları için en önemli detay; diyete girdiklerini herkese söylemelidirler. Çünkü onlar takdir görmeyi severler ve etraftan ne kadar iradeli olduklarını duydukça diyete sadık kalmaya devam ederler. Aslanlar değişik soslu yemekleri çok severler. Soslu yemekleri önceden sağlıklı şekilde marine edilmiş yemeklerle yer değiştirmeniz gerekir.

Başak Burcu

Başak burcu, en kolay diyet yapabilecek, sağlıklı yeme ve yaşama düzenini hayatına diyet1sokabilecek burçtur. Başak burcuna verilebilecek en güzel ipucu herhangi bir diyete başlamadan önce güzel bir liste hazırlamalarıdır. Organizasyonu çok seven bu burç, planlı bir şema oluşturduğunda diyetine uymakta hiç zorlanmayacaktır.
Başaklar sonuca en kısa yoldan ulaşmak istediklerinden, detoks programları da burcun mensupları için oldukça uygundur. Başakların bedenleri ve zihinleri arasında güzel bir iletişim vardır. Vücutlarından gelen sinyalleri dinlemesini bilirler, böylece ne zaman detoksa son vermeleri gerektiğini de kolayca anlayabilirler.
Başakların cildi oldukça hassas ve derileri alerjiye oldukça müsaittir. Bu sebeple gıda katkılarından, tarım ilaçlarından olabildiğince uzak durup, organik beslenmeleri gerekir.

Terazi Burcu

diyet5Genel olarak hiçbir diyetin uymadığı, diyetle arası iyi olmayan bir burçtur Terazi. Kısıtlanmaları sevmez. Bu sebeple bir çok diyet listesi içerisinden, hangisini uygulamak istediğine Terazi insanı kendi karar vermelidir. Kendini iyi hissettiği diyet programını bulana kadar da denemelidir. Diyeti bir partner ile yapmak Terazi için motivasyon olabileceği gibi, beslenme alışkanlığından sık sık bahsedebileceği ortamlar yakalamak da Teraziler için uygun motivasyonu korumaya yardımcı olur. Terazi burcu böbrekleri yönettiğinden potasyum açısından dengeli diyetler daha kolay kilo vermelerini sağlayacaktır. Kilo vermelerine yardımcı gıdalar; muz, yeşil yapraklı sebzeler, balık ve yoğurt.

Yay Burcu

Yay burçları için bir hedef belirlemek ve bu hedef için çaba harcamak, bir şekilde diyet3meydan okumak fikri güzeldir ancak sonuca kolay ulaşamazlarsa, hevesleri kırılır, motivasyonlarını hızlıca kaybederler. İşleri yarıda bırakmaktan hoşlanmazlar. Bu sebeple yanıt alamadığınız bir diyet listesinden diğerine geçmek , pes etmekten mantıklı olacaktır. Çok sert diyetler sizi zorlar. Bu sebeple, haftalık kaybedebileceğiniz kilo konusunda gerçekçi hedefler koymalısınız. En büyük probleminiz hedefleri fazla büyük koymak olacaktır. Yay burcu karaciğeri yönetir. Bu sebeple fazla tuzlu, fazla şekerli, kremalı, yoğun damak tadı olan gıdalara ilgi duyabilirler. Bunları azalttıklarında daha kolay zayıflarlar.

Not: Tüm bilgiler baz niteliğindedir. Sağlıklı kilo vermek için mutlaka kişisel bilgiler (sağlık durumu, yaş, kilo, metabolizma hızı) göz önünde bulundurulmalı ve diyetisyen kontrolünde dengeli beslenme sağlanmalıdır.

fal-ad1
Yasemin Orman

Yasemin Orman

Yorumcu,1985 yılında İstanbul’da Güneş’i 10.ev (Kariyer evi)’den geçerken dünyaya geldi. O gün bu gündür ne ile uğraşıyorsa, onun en iyisini yapabilme peşinde. Makine Mühendisliğinden mezun. Gökyüzüne olan merakını bir hobi olarak başladığı Astroloji ile derinleştirme kararı aldı. Her insanın, tıpkı üzümün yetiştiği toprağın ve konulduğu fıçının izlerini taşıdığı gibi, doğduğu zaman ve mekanın kalitesini yansıttığına inanıyor. Londra’da yaşıyor ve Wales Üniversitesine bağlı Astroloji fakültesinde eğitimine devam ediyor. O da “ Yukarıdaki ne ise, Aşağıdaki de O’dur” diyenlerden…

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.