Burcunuza Göre Diyet Yöntemleri Nelerdir

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astro-takipçiler,

diyetYaz ayları geliyor, aynalar ile barışık mıyız? Nasıl kilo vereceğiz? Ya da nasıl besleneceğiz?
Burcunuza göre diyet yöntemleri nelerdir? 

Birçok takipçimin ilişki ve kariyer harici en çok sorduğu kişisel soru diyet :). Peki, astroloji bu soruya yanıt verebilir mi? Yanıt netlikle; “Evet!”. Doğum haritalarımız bizim yol rehberlerimiz değil miydi? O halde medikal astroloji ya da sağlık astrolojisi de burçlara göre nasıl besleneceğimizi, nelerden uzak duracağımızı ya da hangi besinleri tüketmemizin önemli olduğunu vurgulayacaktır.

Genel olarak tüm burçları kapsayan bir bilgi paylaşmak istiyorum… Uydumuz Ay’ın fazları bizim için önem ihtiva ediyor. Ay; vücut sıvılarımızı, hormonlarımızı, ruh halimizi, bereketi, doğurganlığı, mensturasyon evrelerini yönettiği gibi kilo problemlerimiz için de yıllardır süre gelen Ay’ın kadim bilgileri, bizim yolumuza ışık tutacaktır.

Ay fazları;
1-Yeni Ay,
2-Hilal, İlk-dördün, Kambur Ay
3-Dolunay,
4-Küçülen Ay, Son-dördün ve Balzamik.

Ay’ın tüm fazlarını dört ana başlıkta toplarsak eğer, epliktik yörüngesindeki transitini şu şekli ile düşünelim. Yeniay ile başlanıyor, on dört gün sonunda Dolunay fazı ile tam halini alıyor ve son on dört günü ile de küçülerek Balzamik görüntüsü ile sonlanıyor. Otuz günlük bir döngü.
(+)Diyet için uygun olan Ay fazları; Küçülen Ay fazı. Son 14 Gün.
(-)Diyet için uygun olmayan Ay fazları; Dolunay, Yeni Ay, Büyüyen Ay Fazı. İlk 14 Gün.

Ay ışığının küçülme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve ardından Ay yeni döngüsü için hazırlanır. Bu zaman diliminde zorlanmadan enerjilerimizi harcayabiliriz, vücudumuzda biriken istenmeyen toksinleri ve sıvıları da bu fazda iken rahatlıkla uzaklaştırabiliriz. Diyet için en uygun ay enerjilerini bu fazda iken kullanmalıyız.

Burcunuza Göre Diyet Yöntemleri;

 

Koç Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Zodyak’ın ilk burçları Koçlar, bebek gibi aktif, hareketli, enerjik ve faal oldukları için kolay kolay obezite ile savaşmayacaklardır. Dönemsel kilo almaları ve hızla vermeleri olağan selülit etkilerini ve deri sarkmalarını tetikleyeceği için daha çok lifli gıdalar tüketmeleri önerilmektedir. E vitamini ve C vitamini açısından zengin olan ürünleri tüketmeleri, doğasında hareket olan bu burç grubunu fazlası ile ilgilendiriyor..

Bosağlıklıdiyetğa Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Boğa demek, boğaz demektir. Boyun, boğaz, ense, üst omuzlar, yutak borusu, tiroit bezleri boğa burçları ile yakından ilgilidir. O nedenle iştahlarının kabarık olduğunu söylemek yersiz olmaz. Su bakımından zengin ve lif bakımından demir, sodyum-sülfat içerikli ürünleri tüketmeleri en sağlıklı sonuç olacaktır. Ispanak ve özellikle çorbası, Karalahana ile çorbası gibi. Hazır, paketlenmiş, çabuk pişirilen yiyeceklerden uzak durmalarında fayda var.

İkizler Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Vücutta kan, kan pıhtılaşması, kalp, koroner damarlar, dolaşım sistemini etkilediği bilindiği için bol miktarda sıvı tüketmeleri, demir ve potasyum bakımından zengin içerikli ürünleri tüketmeleri önem ihtiva ediyor. Dengesiz bir yaşam biçimleri olduğu için aslında İkizlerin en önemli sağlık anahtarı, dinlenme ve uykudur. Kendi sağlıklarına dikkat etmeleri için bir başkasının görüşlerine de ihtiyaçları yoktur. Onlar kendilerini ve vücutlarını iyi tanırlar O Yine de hareketli yapıları gereği çabuk tüketilebilen karbonhidrat gibi kolay enerjiye dönüşen gıdaları tüketmelerini diliyoruz..

Yengeç Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Zodyaktaki 12 burçtan sadece iki burç tek gezegenlerin yöneticisindedir. Biri Güneş eşittir Aslan diğeri ise Ay eşittir Yengeç. O nedenle yazının yukarısındaki Ay fazları Yengeçleri fazlası ile ilgilendiriyor. Duygusal ve hassas yapıları nedeni ile sıkıntılı süreçlerinde yemek alışkanlığı edinebilirler. Kendilerine başka bir meşgale bulmaları sağlıklarını da tehdit etmeyecektir. Öncü su grubu olan Yengeçlerin ise fazlası ile sıvı tüketmeleri gerekmektedir.

Aslan Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Bir diğer burcumuz ise güneş yöneticisindeki Aslan. Güneş, vücudumuz için gerekli olan D vitaminini sentezleyebildiğimiz bilinen ilk yaşam kaynağımızdır. O nedenle D vitamininden yola çıkmalıyız ve vücut için sağlıklı kemikler ve iskelet sistemi için Kalsiyum bakımından bol gıdalar tüketmelerini tavsiye etmeliyiz. Süt ve süt ürünleri, Badem ve badem sütü tüketmeleri önemli. Spor için gece çalışması yerine gündüz, güneşli ve açık hava sporları yapmaları da onlar için en sağlıklı sonuç olacaktır.

Başak Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Başakların vücutlarımızı temsil ettiği bölgeler en başta sindirim sistemimiz, mide, bağırsak, pankreas gibi bölgelerdir. İnce bağırsak gibi detaycı, titiz ve ayrıntılı çalışan bir organın Başak burcunun temsilciliğinde olmasına şaşmamak gerekli. Planlı ve öğün atlamadan yapılan diyet programları başaklar için en verimli beslenme yolu olacaktır. Bağırsakları yormayan hafif zeytinyağlı gıdalar tüketmek önemli. Aksi halde ağır ve fazla et içerikli öğünler mide hazımsızlıklarına dönüşebilir ve Başakların stresleri genellikle mide yanmaları ve bağırsak problemleri sinyali ile iletilir. Durumu emniyete almak sizin işiniz.

Terazi Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Yönetici gezegeni Venüs olan teraziler, tatlı, aşk dolu, çikolata kokulu, soslu şekerli gıdalar tam size göre. Fakat bu oyuna kanmayın. Çünkü terazi demek denge demektir. Dengeli beslenmek tam da sizin göreviniz. Bu görevi üstlenmek için kolları sıvamanın vakti geldi. Vücudumuzdaki ph dengesini ayarlayarak besinleri seçmeniz ve tüketmeniz önem arz ediyor. Alkali dengesini koruyalım derim.
Ph 7 ve üstü olduğu durumlarda kan asidi değerlerimiz rahatlayacak ve doğru beslenme şekli ile vücudumuz huzur bulacak. Her şeyi tüketebiliriz fakat; “Azı karar, çoğu zarar.” unutmayalım.

Akrep Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Akrepler genellikle 28-30 yaş üstü yağlanır ve göbeklenirler. Bölgesel yağlanma problemleri ile en çok yüzleşen burçlardır. Vücuttaki üreme organlarını sembolize eden Akrep Burçlarını cinsiyet belirleyici hormonlar ilgilendiriyor. Östrojen, progesteron, testosteron hormonlarının dengesi için, tahıllı ve bol enerji içerikli besinleri tüketmeleri ve E vitamini bakımından zengin ürünleri tüketmeleri cinsel sağlıklarına da ilaç gibi gelecektir. Kan yapıcı besinler dediğimiz, karadut, kırmızı turp, sarımsak ve taze meyveler tam da Akreplere göre..

Yay Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Özgür Yay burçları; yeni mekan keşfetmek, yeni bir restoranda bilinmedik bir yemeği tadımlamak, bilmedikleri, yabancı oldukları bir cafede yağı bol sütlü bir kahve içmek gibi tuhaf ve keşifçi yetenekleri ile ön plandadırlar. Sağlıklarına dikkat etmeleri için karaciğerlerini korumaları gerekmektedir. Kabuklu meyveler, kuruyemişler; fındık, badem, ceviz vb. tüketmeleri önemli. Yağlanma problemleri en çok üst bacak, baldır ve basen dediğimiz bölgelerde toplanacağı için uzun yürüyüşler yapmak, hararetli yolculuklara çıkmak yaylar için tavsiye edebileceklerimiz arasında.

beslenmeOğlak Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Oğlaklar için vücut derilerini besleyecek, koruyacak eser elementlere ihtiyaç vardır. Oligo-elementler dediğimiz bakır, çinko, flor, iyot, mangan, selenyum içeriklerine sahip bol taze sebze ve meyve tüketmeleri önem ihtiva ediyor. Kaslı bacak yapıları ve uzun fit boyları ile de ön planda olan Oğlaklar için spor önemli ve sporun sürerliliği daha önemli. Bu konu için yönetici gezegenlerinin Satürn olduğunu hatırlatmakta fayda var. Satürn, alışılmış ve uzun süreli, sabır ve kararlılık gerektiren demektir. O nedenle uzun diyet programlarına sadık kalmaya yatkın olan Oğlaklar için sürerlilik fazlası ile önem ihitva ediyor.

Kova Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Klasik astrolojide Satürn yöneticisinde olan Kovalar için neo-klasik astroloji Uranüs’ü ön görmüştür. Ni tekim Uranüs’ün açılımlarından biri de teknoloji olduğu için, pc başında, telefonda, tv önünde, laptopta uzun saatleri hareketsizce geçirebilecek potansiyele sahip Kova burçları için egzersiz şart. Ani değişimleri de sembolize eden bu gezegen için plan bozmak, sürerliliğe karşı koymak ta önem ihtiva ediyor. Baş kaldırılmadığı müddetçe istikrar ile istenilen forma gelebilmek için de en çok güce siz sahipsiniz sevgili Kovalar. Çeşitlilik içeren karışım diyet programları sizi sağlıklı görünümünüze daha çok yaklaştıracaktır. İdealist yönünüzü kullanarak ideal kilonuza ulaşmak için güç sizde..

Balık Burcuna Göre Diyet Yöntemleri;

Zodyak’ın son burçları Balıklar, vücudumuzun da son bölüm organlarını ayakları sembolize ediyorsunuz. Fakat değişken su grubu burç olduğunuz için suya karşı hassasiyetiniz mevcut. Hızla sıvı kaybedebilir ve tekrar aynı hızla vücudunuz su depolayabilir. Bunlar ödem ve şişlikler olarak size selam edecektir. O nedenle bol bol sıvı tüketmek, Metabolizmanızdaki su dengesini koruyabilmek adına lifli gıdalar tüketmek ve diyet listenize sadık kalmak sizin için çok çok önemli. Sinir sisteminizin hassasiyeti sebebi ile ayak bakımınıza önem göstermeniz ve yürüyüş yapmanız sizi daha sağlıklı kılacaktır.

Sevgili Astro-takipçiler ;
Önemli bir ek bilgi paylaşmak istiyorum. Bu etkiler, genel etkilerdir. Netlik için doğum haritalarınıza yönlenmemiz ve özellikle 6. Haneniz(sağlık) hanenize, 1. Haneniz (fiziki görünüm) hanenize, Jüpiterinize odaklanmamız gerekli. 12 Burç ve 12 tip insan diye tüm insan ırkını kategorize etmemiz tabi ki imkansız! Doğru ve net bilgiler için doğru yorumculara ulaşmanız temennilerim ile O Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Kenan Şahin.

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

1 Yorum
  1. Çok güzel ve kesinlikle uygun yorumunuz bana. Ben bi balık’ım. Ve aynı şeyleri doktorum da aynı şeyleri söyledi. Çok teşekür ediyorum ve yorumlarinizin devamını bekliyorum… 🙂

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.