Burçlar Aşkta Neye Göre Seçim Yaparlar?

fal-ad1

Farazi enerjiler sayesinde dört temel gruba ayrılan ateş, su, hava, toprak grubunun aşkta beklentileri de tıpkı elementleri gibi birbirinden farklıdır. Bu dört element benliklerimizin dört farklı yönünü zihinsel ve duygusal yapılarımızı ve ayrıca enerji ve fiziksel bedenimizi sınıflandırırlar. Aşkta da zevkler ve renkler tartışılmaz diyebileceğimiz noktadırlar. Taşımış oldukları enerjiye göre yaşam seçimleri de yaşam standartları da farklı olacaktır. Burçların aşkta neye göre tercihte bulunacaklarına dair kısa bir özetle değinelim isterseniz…

Koç Burcu’nun yıldızı Mars’tır. Sıcakkanlı oluşlarını girişkenliklerini bu yıldıza borçlulardır. Yine bu yıldız gibi özgür olmak isteyeceklerdir. Uzlaşmacı yaklaşımlar ister, kendilerini bu konuda anlayan ve değerlerine saygı duyan birini tercih edeceklerdir.

Boğa burcunun yıldızı Venüs’tür. Soğukkanlılık ve bağlılıkla ilgili olan duygularını çok iyi kontrol eder. Sevecen ve sabırlı olma özelliklerini de Venüs’ten alırlar, hoşgörülü ve kin tutmayan birini tercih ederler.

İkizler burcu yıldızı ise Merkür’dür. Farklı ve değişken yapı ile birlikte belirgin olumlu özelliklerini Merkür’den alır. Kendileri gibi konuşkan ve entellektüel birilerini tercih ediyor olacaklardır.

Yengeç burcu yıldızı sebebiyle gelgitleri yoğun olabilen özelliklerini Ay’dan alırlar. Kendileri gibi sabit düşünceleri olan duygusal geçişleri olan ilgi ve alakası yerinde olan birilerini tercih edeceklerdir.

Aslan burcu yıldızı Güneş’tir yönetme kabiliyetleri ve lider tercihleri her zaman kendilerinden yana oldukları için yıldızların onlara öğrettiği şekilde hedeflerine ulaşırlar. Kendileri gibi taktiksel zeki ve kıvrak kişileri tercih etmelerinin sebebi bundandır.

Başak burcunun yıldızı Merkür’dür. Tutumluluk cömertlik ve analiz özelliklerini yıldızlarından alırlar. Kendileri gibi planlı ve konuşkan kişileri tercih ediyor olacaklardır.

Terazi Burcu’nun yıldızı Venüs’tür. Övünç duyulacak gelişmeleri ve zarafeti Venüs’ten almaktadır. Anlayış ve sevgisi ile nezaketi ile ayni değerde kendine eşlik edecek birini tercih edecektir.

Akrep burcu yıldızı Plüton’dur. Sezgilerine derin hislerini kıvrak zekasının özelliklerimi gezegeninden alır. Kendisi gibi dobra olunmasını her şeyi olduğu gibi gösterilmesine tercih edeceği için içi dışı bir birini tercih edecektir.

Yay Burcu’nun yıldızı Jüpiter şans gezegenidir. Özgürlük ve şansının kısıtlanmasını sevmezler, Yay mensubu kişiler özelliklerini bu yıldızdan almışlardır. Yay bağımsızlığını tolere edebilecek birlikte keşfe çıkabileceği yenilikçi birini tercih edecektir.

Oğlak burcunun yıldızı Satürn’dür. Sorumluluk sahibi dışa dönüklerdir. Disiplinli yaşam tarzlarına uyumlu olunmasını beklerler. Hayatı ciddiye alırlar, bu özelliği Satürn yıldızından alırlar. Tıpkı kendisi gibi sorumluluk sahibi ve planlı ilerleyen birini tercih edeceklerdir.

Kova Burcu’nun yıldızı Uranüs’tü. Kovanın özgür ruhunu kısıtlarsanız tercihi de olamayacağınız bir gerçek. Kendisi gibi hızlı düşünen aynı anda uygulayan maceraperest birini tercih edeceği bir gerçektir.

Balık Burcu’nun yıldızı Neptün’dür. Sezgileri kuvvetli hisleri ile hayatını yönetebilme özelliğini gezegeninden olur. Melankolik bir yönü olabilir ama genelde mantığını tercih edecektir karşısına çıkan kişinin de hem romantik olmasını hem de zeki olmasını isteyecektir.

Astronomik olarak gökyüzünde yer alan 12 takımyıldızı yani burçların arayışları farklı olsa da sonuçta hepsinin sonu aynı yere ‘’aşka’’ çıkıyor.

Ateş grubu olanlar enerjiyi temsil ederler ve en eril en aktif olan burçlardan olduğu için koç yay ve Aslan burçları kendileri gibi daha dinamik enerjileri kendilerine çekerler.

Hava grubu zihnimizi temsil ettiği için yine eril ve aktif olan kısımları yönlendirecektir. Kova Terazi ve ikizler hava grubundandır. Daha enerjik ve dışa dönük kişileri tercih ederler.

Su grubu duygusal yanlarımızı temsil eder pasif ve oldukça dişil enerji taşırlar bu nedenle yengeç balık ve akrep burçları daha duygusal mizaçlı kişileri tercih ederler.

Toprak grubu fiziksel bedeni temsil ettiği için başak, boğa ve oğlak burçları fiziksel görünümü ve disiplinle de ilintilidir. En sabit ve katı olan uçlarım sarı oldukları için sabit düşünceli pratiğe döken ve benimsettiren yönleriyle uyum sağlayacak olan kişileri tercih ederler.

Peki ya sizin gezegeniniz hangisi?

Astroloji ile ideal eş adayınızın hangi burç olması gerektiğini öğrenmek ister misiniz?

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.