Bugünün Her Saati İçin Tavsiyeler

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Pazar gününe girdiğimiz ilk saatlerde Ay; Satürn’le karşıt açı oluşturuyor. Aile büyükleri, kadın figürlerle ilgili kısıtlanma, terslik yaşanmış olabilir. Bu açının sonrasında birkaç saat İkizler’de boşlukta ilerleyen Ay; Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Ay; Yengeç burcundayken ailemiz, kökler, güvenliğimiz ve koruma içgüdümüz, manevi değerlerimiz ve milliyetçi duygularımız ön plana çıkar. Vatan topraklarımız, milli değerlerimiz gündemimizde olur ve biraz da içimize kapanır, duygusallaşırız. Hassas ve daha kırılgan davranabiliriz. Biraz geleneksel tavırlar sergiler, anılarımızı hatırlarız.

Öğlene doğru Ay – Venüs karesi etkili oluyor. İkili ilişkilerde dikkatli olunması gereken bir süreç… Venüs ve retro Merkür’ün Koç’ta olduğunu da hesaba katarak özellikle iletişime ve sözlerimize dikkat edelim. Aniden ve hesapsızca sarf edilen kelimeler kalp kırabilir, işi büyütebilir.

Mali konularda da dikkatli olunması gereken bir süreç…

Bu saatleri dikkatli atlatırsak öğleden sonra ve akşam saatlerinde toparlanıyoruz. Ay – Güneş sekstil açısının etkisiyle; ikili ilişkiler, otorite figürleri, iş hayatımız açısından desteklendiğimiz bir süreç geçireceğiz. Özellikle otorite ve erkek figürlerle iletişimde olumlu etkiler alacağımız bir zaman dilimindeyiz.

Ay karşıtlığıyla tetiklenen Satürn – Chiron karesi; gün boyunca etkili… Bu açı; özellikle kendimizi yorgun hissedebileceğimiz, kemik ve vücut ağrılarımızın hissedilebileceği etkiler de veriyor. Diş ve dizlerde, kemiklerimizde; haritamızda da etkili bir bölgeye denk geliyorsa bu transit; ağrılı durumlar oluşabilir. Bununla birlikte yine kemiklerimizde oluşabilecek istenmeye durumlara karşı bugün özellikle temkinli olmak, ani hareket etmemek yerinde olur.

Transit Ay Düğümleri dün itibariyle Balık – Başak aksından; Kova – Aslan aksına geçiş yaptı. Böylece hayatımızın önemli bir dönemini şimdilik noktalarken; Kova – Aslan ay düğümleri üzerinde yaşanacak tutulmalarla etkisini hayatlarımızda hissedeceğimiz; kadersel ve görünür olayların tezahür edeceği bir döneme geçiş yaptık. Bu konuya bir sonraki yazımızda daha ayrıntılı olarak değineceğiz.

Transit ay düğümleri ve natal haritamızdaki ay düğümlerine denk gelen tutulmalar, buradaki gezegenler hayatlarımızda kadersel önem taşırlar. Doğum, ölüm, evlilik, iş ve yer değişiklikleri gibi çok belirgin süreçlerde mutlaka ay düğümleri etkili olur. Bu konuda astroloji bölümümüzün değerli astrologlarından destek almanızı da tavsiye ederiz.

Ay düğümlerimiz geldiğimiz yol, geçmiş hayatımız, tecrübelerimiz, karmamızla; bu hayatta gitmemiz gereken yolu gösterir. Özellikle 35 yaşlarından itibaren gidilmesi gereken Kuzey Ay Düğümünün (KAD) etkileri, hayatımızda belirgin şekilde kendini göstermeye başlar.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.