Bugün Süper Ay Günü

fal-ad1

16-ekimMerhaba Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Binnazabla ailesi olarak mutlu Pazarlar ve güzel bir hafta sonu diliyoruz.

Bu sabah, Koç Burcunun 3. Dekanı, 23. Derecesinde; Uranüsyen bir Süper Dolunay gerçekleşiyor.

Yılda birkaç kez gerçekleşen Süper Ay’larda, Ay’ın yörüngesinin dünyaya en yakın olduğu zamanların, Yeniay ya da Dolunay fazıyla çakışır.

Ay’ın Dünyamıza çok yaklaştığı bu dönemlerde -Yeni Ay ve Dolunay’la çakıştığı zamanlar- doğal afetlerde de belirgin artışlar yaşandığı bilinmektedir. Depremler, kuvvetli meteoroloji olayları, volkanik hareketlilikler bu süreçte artış gösterir.

Koç burcunda Uranüs’le birleşen Dolunay; birçok sert gezegen etkisini de tetikleyen nitelikte. Özellikle hafta ortasında gerçekleşecek olan Mars – Plüto kavuşumu, oldukça sert görünümlü enerjileri açığa çıkarıyor. Bilinmeyenlerin açığa çıkacağı, “Sen – Ben”, “Biz” çekişmelerinin yaşanacağı, ikili ilişkiler, anlaşmalar her anlamda dizginlenmesi zor ani 16-ekim-2çıkışlar, gerginlikler, patlayıcı ve çok zorlayıcı enerjiler bir şeyleri geri dönüşsüz değiştirebilir. Bireysel anlamda ve ülkemiz, bölgemiz açısından da önemli günlere işaret ediyor Dolunay ve beraberindeki gezegen etkileri.

Ay günün tamamına yakın, Koç burcunda hareketine devam ediyor. Son iki gündür oldukça hızlı, aktif enerjiler dikkatli olmamız, gergin, kazaya ve tatsız olaylara açık ortamlardan, kişilerden uzak durmamız gerektiğini gösteriyor.

Sabahın erken saatlerinde kesinleşen Merkür – Plüton karesi Dolunay etkisiyle tetikleniyor. Sözlü iletişimde; “dediğim dedik” tavırlara, ısrarcı, baskıcı, kendimizi ve karşı tarafı hırpalamaya yatkın tartışmalara açık konumda bırakıyor bizi…

Dolunay’la birlikte kavuşumda olan Uranüs, ani, beklenmeyen, radikal olayları aktive ediyor. Sert yönlerinin yanında; aslında yaratıcılığımızın artacağı, sıra dışı çözümler üretip,4 çalışmalar ortaya koyabileceğimiz zamanları da işaret ediyor. Bu açının ardından Ay; Boğa burcuna geçeceği akşam saatlerine kadar boşlukta hareketine devam ediyor. Bu süreçte yeni girişimlerde bulunmamaya özen gösterelim. Elimizde tamamlanmayı bekleyen işleri bitirmeye bakalım bu süreçte.

Ay’ın Boğa burcuna geçeceği akşam saatlerine kadar mümkün olduğu ölçüde sakin kalmak, mecbur kalmadıkça kalabalık alanlarda, trafikte bulunmamak, zamanımızı elimizdeki işlere yoğunlaşarak ve yaratıcı işlere yönelerek geçirmek çok faydalı olacaktır.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.