Bu Yılın En Önemli Dönemine Giriyoruz

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Verimli, sağlık ve huzur dolu bir hafta diliyoruz tüm takipçilerimize…Bu yılın en dikkat çekici ve önemli dönemlerinden birisine giriyoruz bu hafta… Gökyüzünde dört gezegen retro (geri) hareketini gerçekleştirecek. Bir süredir retro hareketini sürdüren iki iyicil Venüs ve Jüpiter’e; önce yay burcundaki Satürn ardından hafta sonunda Boğa’daki Merkür eşlik edecek.

İki gezegenin daha retro hareketine başlamasıyla dört gezegen yaşamımızı etkileyen önemli konularla ilgili bizleri kadersel süreçlere taşıyacaklar.

Yay burcundaki Satürn; karmanın lordu olarak da biliniz ve dönüştüren, eksikleri tamamlatan, bizi büyüten bir öğretmen görevi üstlenir. Satürn; haritamızda karşılık geldiği alanlarda eksiklerimizi tamamlatır, derslerimizi sağlamlaştırır. Bu bazen konular, bazen de kişiler olarak karşımıza çıkabilir. Satürn retro hareketini gerçekleştireceği yay burcunda; felsefe, din, inançlar, uzaklar, hukuk, uluslararası ilişkiler, seyahat gibi konularda eksik kalan, geçmişten gelen konuların altını bir kez daha çizmek üzere geri dönüyor. Bu transitini 6 Nisan’dan başlatarak 25 ağustos tarihine kadar sürdürecek.

Tanrıların habercisi Merkür’de hafta sonu itibariyle; Boğa burcunda yaklaşık üç hafta retro hareketine geçiyor. Merkür Boğa’da başlayacağı retro hareketini Mayıs’ın ilk haftası koç burcunda tamamlayarak önce Koç sonra da yeniden Boğa’da ileri hareketine geçiyor.

Merkür; uzun süre kalacağı Boğa burcunda; güvenlik arayışımız, değerlerimiz ve öncelikli olarak parasal konuları gündemimizin ilk sıralarına taşıyor. Borç, alacak, bankacılık işlemleri, ticaret gibi konularda daralma, zorlanma, yeniden yapılandırma ve gözden geçirme dönemine giriyoruz. Değerlerimiz; maddi konular çok daha ön planda olurken; sahip olduklarımızla ilgili biraz sıkıntılar, kısıtlanmalar da yaşanabilir.

Koş burcunda bir süredir geri hareketini sürdüren Venüs; bugün itibariyle Balık burcunun son derecesine giriş yaptı. Çok rahat edemediği Koç burcunda zararlı konumda olan Venüs; Balık burcunda özellikle bu kadar retrolu bir süreç içinde biraz gölge etkilerle de çalışabilir. Bazı gizli süreçler, ilişkiler bu dönemde kendini açığa çıkarırken; fedakârlık, sahip çıkma, adanma gibi kavramlar da ön plana gelebilir. İlişkilerimiz açısından da kontrollü, sağduyulu ve dikkatli hareket edilmesi, aniden karar vermeden önce biraz beklenmesi gereken önemli bir döneme giriyoruz.

Retrolarla ilgili süreçte yaşanacakları önümüzdeki günlerde etkileri ve dikkat edilmesi gereken noktalarla paylaşmaya devam edeceğiz.

Haftanın önemli gezegen transitlerinden sonra; dilerseniz günün değerlendirmesini de hep birlikte gözden geçirelim.

Ay; Yengeç burcunda ilerleyişini sürdürüyor. Daha fazla kabuğumuza çekilebileceğimiz, hassas, alıngan; geçmişi ve sevdiklerimizi, ailemizle ilgili anıları daha çok hatırlayacağımız süreçteyiz. Yuva, köklerimiz, milli ve manevi değerler, güvenlik kavramları gündemimizde yer alıyor.

Sabah saatlerinde etkisini hissettirecek olan Ay – Merkür trinesi; biraz daha içsel konuları, ailemiz ve duygularımızla ilgili süreçleri ve iletişimi harekete geçirebilir.

Akşam saatlerinde Ay – Neptün trinesi; daha iyimser, fedakar, toleranslı davranacağımız bir sürecin altını çiziyor. Manevi ve yaratıcılık anlamında da güzel bir zaman dilimi. Venüs’ün balık burcunun son derecelerinde olması nedeniyle bu süreç biraz daha hassas hale de gelebilir. Fedakarlık, adanma, dağılma, hayal kırıklığı gibi konularda belirgin olay ya da durumlarla karşı karşıya kalabiliriz.

İlerleyen saatlerde etkisini hissedeceğimiz Ay – Güneş karesi; duygusal anlamda zorlanabileceğimiz, kadın – erkek veya aile büyükleri, otorite figürleriyle karşı karşıya kalıp baskılanabileceğimiz bir zaman dilimini işaret ediyor. Aynı şekilde biz de karşı tarafa bunu yansıtabiliriz. Zorlamak ve güç kurmak yerine; daha ortak noktalarda uzlaşmak ya da biraz oluruna bırakmak yerinde olur.  

Bu geceyi mümkünse meditatif çalışmalarla ya da yaratıcı işlerle geçirerek biraz içselleşmek; inanın, çok yararlı olacaktır.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.