Bu Gece Hıdırellez

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Ay; gün boyu Başak burcunda ilerliyor. Titiz, çalışkan, ince eleyip sık dokuyan Başak’ların özellikleri bugün işlerimize ve tavırlarımıza yansıyor. Biraz zor beğenebilir, eleştirebiliriz. İşler istediğimiz gibi olmayabilir; kendimizi o kadar da hırpalamasak!!! Gıda, hijyen, özel bakım konuları gündemimize gelebilir. Özellikle gıda konusunda bir kısmımız hassas davranabilir. Zamanı geçmiş ilaç, ürün ve bize hizmet etmeyen malzemeleri elden çıkarmak bugün yerinde olur.

Mide ve bağırsak hassasiyeti yaşanabilir. Yiyecek konusunda bugün özenli olabiliriz. Seçici olmak ve hafif gıdalardan yana tercih kullanmak bugün yerinde olur. Biraz vitamin desteğinde bulunmak da fena olmayacaktır. Başak burcunun da yöneticisi olan Merkür; durağan pozisyonundan çıkmış gözükse de gölge etkilerini hissetmeye devam edebiliriz. Merkür ileri pozisyonda tam güçlü halinde değil. Bu nedenle önemli girişimlerimizi haftanın ortalarına doğru kaydırmaya çalışalım.

Önümüzdeki hafta iletişim konusundaki sıkışıklıklar, beklenen ama tıkanmış işler, haberler konusunda önümüz açılıyor. Birçoğumuz özellikle Mayıs’ın ikinci yarısından itibaren Mart ve Nisan ayında yaşadığımız zorlu etkilerden biraz daha kurtulup soluk alacağız. Gün içinde kafamızın içindeki düşüncelerle mücadele ederken, bazı sözleri sarf etmemek için zor tutabiliriz kendimizi!!!

Sabah saatleri biraz mücadeleli başlamış olabilir; Ay -Mars karesinin etkisinde kendimizi zorlanmış hissedebiliriz. Gün içinde ani hareketlerden, öfkelenmekten uzak tutalım kendimizi. Kaza ve yaralanmalara açık zaman dilimlerindeyiz.

Öğle saatlerinde Ay – Neptün karşıtlığı devrede… Kafa karışıklıkları, belirsizlik, depresif hissetme, aldanma ve hayal kırıklığı yaşanabilir. Sakin ve odakta kalmak yeterli olacaktır. Sürecin geçici olduğunu düşünerek güzel şeylere odaklanmaya çalışalım lütfen!!!

Günün biraz ters açıları akşam saatlerinde güzel enerjilerle düzeliyor. Ay – Güneş trinesinin devreye girdiği akşam saatlerinde hem enerjimiz dengeleniyor hem de otorite figürleri ve eril enerjiyle iletişimde güçlü etkiler altına giriyoruz. Görüşme, toplantı ve etkili konumdaki kişilerle taleplerimizi görüşmek adına uygun görünüyor.

Değerli takipçilerimiz bu günü yarına bağlayan akşam ve 6 mayıs Hıdırellez… Dünyanın eski inançlarında olduğu gibi Anadolu kültüründe de çok eski ve önemli bir yeri vardır Hıdırellez’in…

Bu gece dilekler için çeşitli ritüellerde bulunmak, dua etmek, yoğurt mayalamak, bereket için buğday, pirinç üstlerini mutfakta açık bırakmak, gül ağacına dileklerimizi bırakmak uğurludur. 6 Mayıs’ta açık alanlara çıkmak, piknik yapmak adettendir.

Binnaz Abla ailesi adına bu güzel ve köklü geleneğin; hayatlarımıza barış, bereket ve mutluluk getirmesini diliyoruz!!!

Akşam saatlerinden itibaren bu güzel geceyi destekleyen olumlu açılar da bulunduğunu belirtmeden bitirmeyelim yazımızı…

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.