Bebek’de Türk Kahvesi Keyfi Nerelerde Yapılır?

fal-ad1

Merhaba Sevgili Dostlar,

Türk kahvesi ve lokum
Türk kahvesi ve lokum

Türk kahvesi, kültürümüzün en güzel parçalarından birisidir.. 

Köpüğü üzerinde, mis gibi kokan, yanında lokum ve su ikram edilen Türk kahvesine kim hayır der ki ?

Kahve, sohbeti de beraberinde getirir… Kahve içilen yerde küskünlük , kırgınlık olmaz… Hemen herkes neşesini kederini dökmeye başlar, ters çevrilen fincanlardan umut dolu haberler, yarını kucaklayan mutluluklar taşar da, dostlarla paylaşılıverilir hemen…

Türk kahvesi her yerde içilir, hele ki dostlarınız yanınızdaysa.. Yoğun geçmiş bir haftanın ardından, güzel bir pazar günü dostlarla dışarda içilen kahvenin tadı da bir başkadır..

Ülkemizin her köşesi cennet gibi , her yeri yüzü güzel , gönlü güzel insanlarla dolu.. Fakat bir İstanbullu ve bir İstanbul aşığı olarak söylemeliyim ki İstanbul bir başka güzel…

Bebek'te kahve keyfi
Bebek’te kahve keyfi

Kolay mı şair Nedim’e; “Bu şehri Stanbûl ki bî-misl ü bahâdır Bir sengine yek-pâre Acem mülkü fedâdır. ” dedirtmek… (Bu İstanbul şehri öylesine eşsiz bir değerdedir ki baha biçilmez, bir taşına bütün bir Acem mülkü feda olsun.) ” Bu güzel şehrin en güzel köşelerinden birisi neresidir ? ” desem , bir çok kişi ağız birliği yapmışçasına ” Bebek ” diye cevaplar ben de aynı fikirdeyim… Bebek semti, İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olmakla beraber kahve keyfinin yapılacağı en güzel yerlerden birisidir..

Bebek ismi, II. Mehmed’in kuşatma sırasında buraya tayin ettiği Bebek Çelebi lakaplı bölükbaşından ileri gelmektedir. Zaten İstanbul’un gözbebeği gibi olan bir semte Bebek demek pek de yanlış olmazdı.. Semt, ilk etapta yazlık olarak mesken edilmiş fakat 19.yy ortalarına doğru vapur seferlerinin başlamasıyla yaz – kış yaşanılan bir yer olmuş.

Bebek, İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliklerini gözler önüne seren bir semt…  Bebek’de Türk Kahvesi keyfi nerelerde yapılır? Bu semtte Türk kahvesi keyfi yapmak için çok güzel mekanlar var ama Bebek Koru Kahvesi bir başka.. Servisi düzgün, güleryüzle karşılanacağınız, evinizde hissettirecek bir mekan..

Osmanlı'da türk kahvesi
Osmanlı’da türk kahvesi

Müdavimi çok, kahvesi bol köpüklü… Yaptığınız uzun bir yürüyüşün ardından ilaç gibi gelecektir, ayrıca kahve içtikten sonra yapılan sporun da performans arttırıcı bir özelliği olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim sevgili dostlar..

Kahvenizi içtiğiniz yerin size güleryüzle hizmet vermesi de çok önemli bir etken, insan kahvesini huzurla içmek istiyor elbette, hepiniz gibi benim de önceliğim budur.. Diyeceğim o ki, kahvenin Dünya üzerinde bir misyonu varsa, bu misyon hiç şüphesiz ” dostluk ve sohbet “… Girin dostlarınızın koluna, nerede olursanız olun, kendinizi nerede huzurlu hissediyorsanız gidin ve için kahvelerinizi.. Konuşun konuşabildiğiniz kadar, anlatın içinizdekileri. Dostlar ne için vardır değil mi ? :))

Ne demişler; ” kahve bahane, sohbet şahane ” Fincanlarınızı kapatmayı unutmayın !! :))

Sohbetinizin bol olduğu, aydınlık günler dilerim…

Sevgiler, Neşe

fal-ad1
Neşe Özışık

Neşe Özışık

Üniversite mezunu olan ve Marmara Üniversitesinde eğitimine hala devam etmekte olan yorumcu, yakın çevresinin bu yeteneğini keşfiyle 8 yıldır fal bakıyor. Fal bakmak onun için bir keyif ve yeni enerjilere dalmaktan, insanların iç dünyasında yer alabilmekten memnuniyet duyuyor. Kahve falının yanı sıra tarot falı da bakan yorumcu, içinizi ısıtacak içten yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.