Bayramın Son Günü

fal-ad1

15-eylulMerhaba Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Bayramın son gününe girdik, bir kısmımız dönüş yolunda… Öncelikle Mars etkisi ve yaklaşan Ay tutulması nedeniyle kazalara karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Aceleci ve agresif hareketlerde lütfen bulunmayalım. Aynı şekilde karşı taraftan gelebilecek tahriklere karşı, sakin ve sabırlı davranalım. Dönüş yollarımız ve bayram tatilimiz güzel bir şekilde sonuçlansın.

Ay, Perşembe gününün ilk saatlerinde Kova burcunda hareketine devam ediyor. Ardından sabahın erken saatlerinden itibaren Balık burcuna giriş yapıyor. 16 Eylül Cuma günü gerçekleşecek olan parçalı Ay tutulmasının da etkilerine girmiş bulunmaktayız. Duygusal anlamda biraz gel-gitlerimiz, kararsızlıklarımız olabilir. Hislerimizin kuvvetli ve şefkat duygularımızın yoğun olabileceği bir gündeyiz.

Neptün, Balık’ta retro ve Merkür de Başak burcunda yine retro … İki değişken burçta yer alan bu retro etkileriyle geçmişe dönük bir eğilim gösterebiliriz. Fiziksel anlamda kendimizi düşük hissedebilir, gelişen şartlara hemen tepki veremeyebiliriz. Alınganlık gösterebilir ve çok hassas davranabiliriz.

15-eylul-2Tutulmada etkili olacak Chiron’un, Güneş’le yaptığı karşıt açı; yaralarımız, hatalarımız, geriden gelen ve kapanmayan konular ya da bu hatalardan edinilen tecrübeler konusunda daha hassas davranmamıza neden olacak. Bizi biraz zorlayacak, duygusal anlamda depresif etki verecek bu karşıtlığı, mümkün olduğu ölçüde olumlu değerlendirmeye çalışalım. Geçmişte yapılan hatalarımızdan ders çıkararak önümüze bakmaya çalışalım. Konuları çok fazla didikleyip kendimizi hırpalamayalım lütfen.

Bu arada akşamın ilerleyen saatlerinde zaten uzun süredir aktif olan Satürn – Neptün karesi; Ay’ın Neptün’le kavuşumu ve ardından Satürn’le gerçekleştireceği kare açıyla tetikleniyor. Beklentilerimiz, hedeflerimiz konusunda yanılsamalar, hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Aldanma, aldatılma enerjileri, yoğun duygusallık oldukça yüksek duruma gelebilir. Kendimizi endişeli, cesaretsiz, kırılmış ve kafa karışıklığı içinde hissedebiliriz.

Değerli takipçilerimiz;

Duygusal anlamda bu oldukça yoğun enerjiler nedeniyle mümkün olduğu ölçüde kendi merkezimizde kalmak, dengeli olmaya çalışmak büyük kolaylık sağlayacaktır. Gelişen şartlara fazla direnmeden, aslında bir balık esnekliği gösterebilmek; ancak fazla duygusallığa kapılmamak çok daha sağlıklı bir davranış biçimi olacaktır.

Bu süreçte yeme – içme konusunda dikkatli davranmakta fayda var. Duygusal anlamda 15-eylul-3sıkıntıyı baskılamak amacıyla, boğazımıza yüklenebiliriz. Bu arada daha önemlisi bir kısmımızda –eğer varsa- bağımlılıklar tetiklenebilir. Alkol, uyuşturucu ya da ilaç gibi maddelere yönelmek daha kolaylaşır böyle dönemlerde. Bu nedenle olayları olumlu yönleriyle ele alıp, geriye değil ileriye bakmaya çalışalım. Bu süreçleri ilerlemek için bir fırsat olarak görüp, sağlıklı analizler yaparak yolumuza devam edelim. Olaylara mümkün olduğu ölçüde çok didikleyerek değil biraz dışarıdan bir gözle de bakmaya çalışalım.

Balık burcu aynı zamanda şefkat ve yardımseverliği, adanmışlığı temsil eder. Bu nedenle, böyle dönemlerde belki en çok yara aldığımız konulardan başlayarak karşılıksız vermeyi, gönüllü bir çalışmada bulunmayı deneyelim. Böyle çalışmaların verdiği manevi doyum, bakın görün o yaralara nasıl da iyi gelecek!!!

Ayrıca dua, meditasyon, yoga gibi ruhsal anlamda yapılacak manevi çalışmalar da bir çoğumuza çok iyi gelecektir.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.