Bayramın İlk Günü Bizi Neler Bekliyor?

fal-ad1

bayramDeğerli Astroloji Takipçilerimiz,

Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. Aileniz, sevdikleriniz ve ümitlerinizle birlikte; nice bayramlarınız olsun!!!

Bugün yolda olanlar ya da yola çıkacaklar için dünkü uyarımızı tekrar edelim. Belki ailenizle ya da tek başınıza yorgunluğunuzu atmak, kısa bir ara verip nefes almak üzere tatil beldelerine doğru;

Belki de sevdiklerinizle bayramlaşmak, bulundukları yerlerde hasret gidermek üzere yola çıktınız. Lütfen trafik kurallarına dikkat ederek, sinirlenmeden sakin kalmaya çalışarak yolumuza devam edelim. Gökyüzünde bizi zorlayacak, ani gelişmeler yaşatacak açılar var hafta genelinde… Temkinli olmakta fayda görüyoruz.

Ayrıca; birçoğumuz Kurban Bayramının gereği olan kurban kesimlerinde bulunacak. Kazalara karşı lütfen dikkatli olalım lütfen.

Değerli takipçilerimiz, Bayram’la birlikte tutulma haftasına giriyoruz. 16 Eylül Cuma günü Balık burcunda parçalı bir Ay tutulması yaşayacağız. Hafta içinde ve kısmet olursa Cuma günü yayınlanacak olan yazılarımızda ay tutulmasına yer vereceğiz. Ancak; Balık / Başak aksında meydana gelecek olan bu tutulmanın; ülkemiz açısından ve pek çoğumuzun bireysel hayatlarında önemli gelişmelerin yaşanacağını söyleyebiliriz.

Haftanın ilk gününe, Ay’ın, Oğlak burcunda hareketiyle geçiş yapıyoruz. Sorumluluklar, disiplin gerektiren işler, ciddiyetle ele alınması gereken görevlerimiz gündemimizde olacak. Sabahın ilk saatlerine; Ay, Güneş ve Merkür’ün güzel açılarıyla merhaba diyoruz. Bayram sabahında, bayramlaşmak, güzellikleri paylaşmak, dargınlıkları gidermek adına bizi destekleyen saatler içinde olacağız. Merkür etkisiyle, iletişim trafiğimiz de yoğunlaşabilir.bayram-2

Öğle üzeri, yine Ay’ın Chiron’la olumlu açısı görünüyor. Bu açı; ilişkilerimizi ve geride bıraktığımız deneyimleri, duygularımızı, yaralarımızı şifalandırıp ders çıkarmak adına çok uygun…

Öğlen saatinde gerçekleşecek olan Ay ve Uranüs arasında kesinleşecek kare açı, ani olaylar yaşatabilir. Özellikle kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Huzursuz, aceleci davranışlar, beklenmedik ve istenmeyen durumlarla karşı karşıya bırakabilir.

Bu açının ardından Ay, Oğlak burcunda boşluğa giriyor ve Kova burcuna geçiş yapacağı gece yarısına kadar açısız olarak boşlukta hareketini sürdürüyor. Bu nedenle günün genelinde, yeni işlere başlamak yerine mevcut olan işlerimizi tamamlayabiliriz.

Akşamın ilerleyen saatlerinde; dün de etkisini hissettiğimiz Merkür – mars karesi kesinleşiyor. Özellikle sözlü iletişimde dikkatli olmamız gereken, agresif etkiler veren bir açı altındayız. Daha sonra pişman olmamak için bir anlık öfkemize yenilmeyelim. Kendimizi çok gergin hissedersek, dikkatimizi imkanlar ölçüsünde sakinleşebileceğimiz aktivitelere yönlendirelim. Elimizden geldiği ölçüde kavga ortamından uzak duralım. Bulunduğumuz her ortamda, çok temkinli ve sabırlı davranmamızı gerektiren zorlayıcı bir açı mevcut.

Merkür retrosu nedeniyle yine internet, teknolojik aletler ve benzeri araçlarda sorunlar yaşayabiliriz. Maalesef ve yeniden hatırlatalım; sakin ve sabırlı davranıyoruz. Bizden ve sevdiklerimizden daha önemli değil yaşanacak olan aksilikler 

bayram-3Değerli takipçilerimiz,

Oldukça zor ve ani gelişmelerle dolu bir yıl geçiriyoruz. Ancak yaşadığımız her şey, tekamül yolumuz için gerekli ve bizler öğreniyoruz, dönüşüyoruz. Gökyüzü ne kadar zorlasa da, her yeni gün bize verilen bir armağan… Çünkü her yeni günle birlikte öğrenmek ve dönüşmek için yeniden doğuyoruz. Her yeni gün, nefes aldığımız her an bayram aslında… Bu nedenle hayatı olabildiğince bayram sevinciyle karşılamak, her anın farkına varmak gerek…
…“nefes almak bayramdır mesela”… demiş usta şair Can Yücel,
Sevdiklerinize sıkıca sarılın, küslükleri unutun, gönlünüzden güzellikler geçsin, dilinizden tatlı sözler dökülsün. Ağzınızın tadı hiç bozulmasın, nice tatlı bayramlar olsun!!!

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.