Baba Olmak Yeter mi? !!!

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Baba Olmak Yeter miÇevrenizde sevilen, aranan bir kişi olabilir, herkesin derdine, sıkıntısına ortak olabilirsiniz. Güzel bir işiniz, arabalarınız olabilir, çok para kazanabilirsiniz. Hatta güçlü, sözü geçen, otorite sahibi biri olabilir, üstüne bir kaç tane de çocuk sahibi olabilirsiniz. Ama bütün bunlar “baba” olmak için yeter mi?

Çocukların kazanılan paradan ziyade, onların ilgisine, verecekleri güven duygusuna, sıcak ilgisine, öpüp koklamasına, alakasına ihtiyaç duyduklarını bilmek gerekir. Hayat ve iş şartları ne kadar ağır olursa olsun çocukların paradan önce konuştuğu, güvendiği, yanında olduğunu hissettiği bir babaya ihtiyacı vardır.

Çocuklarınızla bu sağlıklı ilişkiyi kuramadığınız sürece en pahalı oyuncakları, cep telefonlarını, İPad’leri, tabletleri alsanız da, her yıl yurtdışına tatile gönderseniz de mutlu edemezsiniz. Bunun yerine birlikte geçirilen bir kaç saat, samimi bir sohbet, içten bir sarılma en pahalı hediyeden daha değerlidir.

Babam Burhanettin Gündoğan, kağıt tüccarıydı. Ankara’da Sakarya Caddesinde şimdiki Hosta’nın yerinde bir dükkanı vardı. Toptan ve perakende satışlar yapardı. Ben 8-9 yaşlarında bir çocukken Seyranbağları’ndaki bağ evimizde 13 köpeğimiz olmuştu. Evimizin köpeği yavrulamış bir batında 13 yavru yapmıştı. Hepsi büyümüşler Seyranbağlarında adeta çete kurmuşlardı. Seslerinden rahatsız olan, diğer bağlardaki komşularımız zabıtaya haber vermişler bir kaç kez köpeklerimizi zehirlemişlerdi. Ama her seferinde babam dükkanını kapatıp gelmiş ve sarımsaklı yoğurt yaparak köpeklerimizi kurtarmıştı.

Kimin ne derdi olur, zorda kalırsa babam dükkanını hiç düşünmez hemen yardıma koşardı. Bir yaz tatilinde Akçakoca’da ailesiyle tatil yapan abimin küçük kızı ateşlenmiş ve babama haber vermişlerdi. Babam yine dükkanını kapatmış, jet hızıyla yeğenimi ve abimleri Akçakoca’dan alıp hastaneye yetiştirmişti. Hayatımız boyunca bunun gibi yüzlerce güzel anı ile bize örnek olmuştu. Ailesi, çocukları, sevdikleri için herşey ikinci plandaydı.

Çocukları olarak biz çok emindik ki şartlar ne olursa olsun babamız hep yanımızda, her zaman dağ gibi arkamızdaydı. Ve hep bilirdik ki babamızın işi, bizi sevmesine, şefkat göstermesine engel değildi. Sevgisi ile disiplin sağlamış, hareketleriyle örnek olmuş, birey olarak hepimize saygı duyup sevmiştir. Çalışkanlığı ve insanlığı ile hem bize, hem çevresine örnek olmuştur.

Bu nedenle de iyi bir “baba” olmak, aslında iyi bir insan olmaktan geçiyor diye düşündürmüştür.

Bugün Babalar Günü… Bütün babaların, baba adaylarının “Babalar Günü” Kutlu Olsun.

Rahmetli babam ve babam gibi ebediyete intikal etmiş tüm babalar nur içinde yatsınlar. Mekanları cennet olsun…

Hepinize kucak dolusu sevgilerimle, sımsıcak duygularla yaşayacağınız bir babalar günü diliyorum.

Binnaz Ablanız.

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.