Aylardan Tatil

fal-ad1

Yaz güneşi bütün edasıyla kendini gösterdi, ufak tefek araştırmaların ve tatilde giyerimlerin alınıp zamanı gelene kadar kıyı kenara sokuşturulduğu yaz tatili nihayet geldi. Peki, tatil için hazırlıklar başladı mı? Ee, tüm yıl iple çektiğimiz için beklediğimize değmeli değil mi?

Doğal çam ağaçlarının içinde ormanın göbeğinde olsun diye arayanlara alternatifler de çok şöyle göz alabildiğine kumlar ve denizden başka hiçbir şey gözükmesin diyenler için plajlarda çok. Aman efendim, şöyle spası ve fitnesi olan bir tesis olsun diyen içinde alternatifler yine çok. Yo! ben bunların hiçbirini almayayım bir taraftan kamp yapayım, bir taraftan doğa sporları yapayım öbür taraftan da kendimi dinlendireyim diyenler içinde izbe kuytuluklarda saklı cennetleri olan envai çeşit göreceği yerlerde mevcut. Ülkemiz tatil cenneti Antalya’sından Adrasan’ına kadar İzmir’i  İstanbul’una kadar her yer tatil cennetimizin eşsiz bir parçası. Kimisi uzun yola arabalarıyla çıkmak istedi, kimisi uçak biletlerini çoktan rezerve etti, kimisi tren yolculuğunu tercih etti, kimisi ise kalabalık ulaşım araçlarını tercih etti ama bir şekilde gidecekleri için şimdiden heyecanla hazırlıklara başladı. Her daim yazın yeri farklıdır. İçimizi ısıtan güneşin enerjisi bu sayede harika bir tatil planı yaparak sevdiklerimizle eğlenebileceğimiz her an hayal ederek sorunu da gerçekleştirerek doğru zaman geldiğini hissediyoruz. Ara ara yağmurlar sürprizler yapsa da hava sıcaklıklarında değişiklik olmadı yaz biraz daha yağmuru bol ve farklı geçti burası bir gerçek. Aylardan Temmuz olunca Temmuz’da hem tatil hem de yazın ortasında dinlenmek için çok daha uygun bir süreç. Yurt içi ya da yurtdışı olması önemli değil uzayıp giden yollarda zihnimizin dağılması ve içimizin yenilenmesi enerjinizin yükselmesi hedeflenerek yapıldığı için önemli olan gitmek ve dinlenmek bunu gerçekleştirdiğinize gerçekten dinçleşmiş oluyoruz.

‘’Aylardan tatil’’ Dinlenmenin ise tam zamanı.

Vee tabii ki deniz, kum, güneş keyfi yapmanın. Ailecek yapılan paylaşımların uzun vakitlerin birlikte geçirildiği günler olduğu için en tatlı günler olduğunu düşünürüz ve daha coşkulu oluruz. Önemli kısa bir tatil bile olsa bir şekilde kendimizi yenilemek adına yaptığımız küçük bir girişim ama etkisi biraz sürecek bir sonuç elde etmemizdir. Tatilde yazlıklarına gidenlerin yazlıktaki bekleyen senede bir gördüğü dostlukları, her sene farklı şehre gidip yeni dostluklar kuranın tadı, uzak ülkelere gidip farklı yerlere gezmenin tadı canım ülkemin her köşesine bucağını gezmenin tadı bir başkadır… Yaz aylarında bir kalabalık bir kalabalık şaşırtıcı olan bu kalabalığın aynı anda huzur içinde gezinir herkesin kendi havasında ama ne kadar enerjik olduğunu gözleriz. Gündüz sahilde zaman geçirip akşam olduğunda yöresel yemeklerini de deneyebileceğiniz ve özelliklerini öğrenebileceğiniz yerleri gezmek yine bir başka gün turistik yerlerini gezmek yine sonraki gün sadece otelinizde havuzunda vakit geçirmek isteyebileceğiniz free bir dönem olduğu için zorunluluk olmayan hiçbir şeyde mutsuzluk olmuyor. Mutsuzluk olmayınca insanlarda sakinlik ve dinginlik gözlemliyor herkes tatilinin tadını çıkarmış olmak istiyor. Kimisi doğaçlama gelişerek gezmek kimisi de planlı gezmek istiyor, Öyle ya da böyle hepimizin tatil için çalıştığı bir gerçek. Herkes şartlara ve bütçesine göre değerlendirme yapıyor. Kendimize değer vermeli, kendimiz için bir şey yapmalı ve kendimize dikkat etmeliyiz bunun için kısa tatiller ve ideal olacaktır ve hepimize çok iyi gelecektir.

Peki, bu sene için tatil cennetiniz neresi olacak?

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.