Aylardan Aralık Mevsimlerden Kış :))))))

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Kış geliyor :))) <3

dağ evi 11Önceki yıllarda kar yağışına bağlı olarak başlayan kayak sezonu, teknolojik imkanların kullanılmasıyla Aralık ayı başında başlayacak. Kar yağışına gerek duyulmaksızın suni karla pistler kaplanıp kayak sporlarına uygun hale getirilecek, kar yağışı beklenmeden Aralık ayının gelmesiyle kış sezonu açılacak. Oh ne güzel.. Teknoloji sayesinde Dubai gibi çöl ülkesinde bile suni kar yağışı ile kayak yapılıyor, hem de gerçek pistleri aratmayacak güzellikte..

somine-basinda-kahve-keyfiGeçen yıl Aralık ayıydı bana ilk falını gönderdiğinde. O zaman tanıştık bu dünya güzeli ile. ”Kayak merkezindeyim, şömine başında bir kahve içtim, bak bakalım Binnaz Abla diyordu”. Vallahi kıskanmıştım onu. Şömine başında kahve keyfi yapıyordu. Fincanına bakar bakmaz onu gördüm. Evet şömine başında kahve keyfi yapıyordu ama, yüreği karla kaplıydı. Sanki yüreğine çığ düşmüş gibiydi. ”Binnaz ablasının güzeli, güzeller güzelim benim” diye başladım falına. Fincanına bakar bakmaz güzel yüreğini gördüm, sanki karla kaplı gibi. Sen değil de sanki yüreğin üşümüş gibi dedim. Yüreğindeki karları eritmeye şöminenin sıcağı yetmeyecek ama öyle bir ateşle tutuşacaksın ki, erime şöyle dursun alev alev yanacaksın, bu ateşle geçecek yüreğinin üşümesi diye devam ettim. Fincanını çevirdim karşısında bir erkek vardı. Ondan uzun boylu duruyordu. Sportmen görünüşlüydü, atletik bir vücudu vardı. Sen oturur vaziyettesin o ayakta duruyor, çok yakışıklı görünüyor. Bu erkekle tanışmıyorsan tanışabilir ve yakın bir ilişki içinde olabilirsiniz diye devam ederek falına baktım..

20131119_121142Aradan 2 dakika geçmeden cevap geldi. ”Ayyy Binnaz ablacığım sorma; Evet karla kaplı dağlardan daha soğuk yüreğim. Şu yağan kar toprağa mı yoksa yüreğime mi yağıyor bilemiyorum. Sevdiğim erkeğin başkası ile sözlendiğini öğrendim. Yorgun artık yüreğim, yeni bir aşkı taşıyamaz, sevemem artık ondan başkasını” diyordu.

Ne hikayeler vardı şu küçücük fincanda.

Hiç üzülme tatlım, bilakis sevinmelisin, demek ki senin sevgini hak edecek birisi değilmiş, o sözlendiyse daha iyi insanlar çıkabilir karşına diye cevap verdim.

20131011_114754Yüreğinin acısıyla çıkmış dağlara. Kendisini toparlamak ve acısını dindirmek için, bir hafta kalacakmış orda. Ertesi gün görmüş fincandaki yakışıklıyı. Grup olarak gelmişler onlar da, kalabalık bir gurupmuş. O kalabalık içinde fark etmiş onu. Göz göze gelmişler.

Sonra bir fal daha yolladı. Falı harika görünüyordu. Aynı uzun boylu erkek burda da görünüyordu. Yine ayaktaydı. Kendinden çok emin bir hali vardı. Beraber dönebilirsiniz kayak merkezinden, sizi aynı arabada görüyorum dedim. Beraber dönmüşler. Yol boyunca konuşmuş, sohbet etmişler.

 

3nh5İşte aradan bir yıl geçti. Yine mevsimlerden kış, yine aylardan Aralık.. Artık yürekleri daha sıcak, daha mutlu. Sevilmenin ve sevmenin tadını çıkartıyorlar. Yakında ilişkilerini resmileştirecekler. Tek taraflı bir aşkla yaşamayı seçmedi bu dünyalar güzeli. Sevmeyi ve sevilmeyi tercih etti. ”Ben onun en çok sevgi dolu yüreğini ve mertliğini sevdim, şefkatini, insanlığını, insan gibi insan oluşunu, zor günümde yanımda olmasını sevdim” diyor. Bu gelişen olaylarla onlar kadar mutlu oldum,

onlar kadar sevinçliyim. Mutluluk dalgaları büyüsün çoğalsın, herkesi halkasının içine alsın diye dua ettim.

Rahmetli annem Ayşe Gündoğan’ın çok sık tekrarladığı bir atasözü vardı;

”Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır’a sultan ise.”

Hepinize sımsıcak yürekler ve sıcacık ömür boyu sevgiler diliyorum.

Mutlu pazarlar sevgili kahve dostlarım 🙂

Sevgilerimle..

Binnaz ablanız 🙂

 

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.