Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri Nelerdir?

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astro-takipçiler;

ay tutulması4 Nisan 2015, saat; 15:05’te, 14 derece Terazi burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının Burçlara etkileri nelerdir? Bir önceki yazımda Ay tutulmasının ne olduğunu, nasıl etkiler ile yüzleşebileceğimizi anlatmaya çalıştım. Şimdi ise Ay tutulması’nın Burçlara olan etkileri ile ilgili derleme yazımı sizlerle paylaşıyorum.

“Hangi burçsun?” diye sorulduğunda, Koç, Yengeç, Kova vb. diyoruz. Peki, hangi burcumuzu söylüyoruz? Güneş burcumuzu. Güneşimiz doğum haritamızda hangi burca yerleştiyse o burç olduğumuzu dile getiriyoruz. Evet, güneş fazlaca önem ihtiva ediyor. Peki ya Ay’ımız? Ay’ımızın da Güneşimiz gibi bir burcu var. Mars’ımızın, Venüs’ümüzün ve diğer gezegenlerimizin de kendi burcu olduğu gibi.

Ay Burcu Nedir? Ve Nasıl Hesaplanır? Etkileri nelerdir?
Bu soruların cevabını bir başka yazıda sizlerle paylaşmak istiyorum. Fakat önümüzde 4 Nisan Ay tutulması var. O nedenle, öz güneş burçlarınızı okuduktan sonra, yükselenlerinizi ve Ay burçlarınızı da okumadan geçmeyin lütfen.

Okurken ve analiz ederken dikkat etmemiz gerekenleri önce sıralayalım;

Güneş Burcumuz; Öz burcumuz, öz kişisel özelliklerimiz, kendimizi gösterdiğimiz alanlarımız, güneş gibi parladığımız yerler, karakterimiz ve davranışlarımızı yönettiğimiz bölümlerimizi özetler.

Yükselen Burçlarımız; Fiziki görünümümüz, dışa dönük tutumumuz ve yansıttıklarımız, kıyafetlerimiz, renk seçimlerimiz, taktığımız takılardan, kullandığımız parfümlerden tutun seçtiğimiz beğendiğimiz restaurant/cafe seçim, tercihlerimize kadar bizi etkileyen burcumuzdur.

Ay Burçlarımız ise; Ruhumuzu, duygularımızı, dürtü dünyamızı, içte yaşadıklarımızı, bilinçaltımızı, ruhi halimizi, duygu-durumumuzu, annelik içgüdülerimizi, aileye karşı tutumumuzu, öz ve mahremde yaşadıklarımızı sembolize eder.

Ay tutulmasının Burçlara Olan Etkileri;

 

astrolojik açıdan ay tutulmasıKoç;

İlişkilerinizdeki beklentileriniz nelerdir? Bu beklentileri artık nitelendirme özellikleri ile karşılaşacaksınız. Ortaklık ve para konulu ikili ilişkilerinizde sorunların temeline inebilecek güce sahipsiniz. Artık tüm yaşam döngünüze tersten bakabileceksiniz. Göremediklerinizi görebileceğiniz bu tutulma etkileri sizi gözden kaçırdığınız kişiler ile evlilik masasına bile oturtabilir. Bu kadar net ve radikal kararlar alabilecek güce ters bakış açısı yakalayarak erişeceksiniz sevgili koçlar. Hareketli bir yaşam enerjisi sizleri bekliyor. Bence, farklı bakış açısı ile görebileceğiniz etkileri ele geçirmenin keyfini çıkarın derim.

Boğa;

Risk altındayız sevgili Boğa’lar. T-kare açımız bizi seyahatlere de çıkarabilir. Değişime direnmeyip, açık olduğunuz müddetçe şans sizden yana olacak. Yeter ki toprak grubunun sabit niteliklerinden biraz olsun kendinizi uzakta tutmaya çalışın ve gelenleri kabul edin, teslim olun ve onlarla birlikte önümüzdeki 2 hafta boyunca değişime/dönüşüme açık olun yeterli. Bu süre zarfında sağlığımızı da ihmal etmiyoruz ve rutin kontrollerimizi aksatmıyoruz. Mars’ın Boğa burcunda oluşu sizi bazı ani hareketler için tetikleyebilir. Rutini kırmadan değişime adapte olmak zor olsa da yeniliklere açık olmak ve onları kucaklamak sizleri mutlu edecek.

İkizler;

Finansal konular ön planda olacak. Para ilişkileri harici tutulmanın etkileri farklı bir yönde de siz İkizler burçlarını etki altına alacak. Tutulma aslında sizin 5. Evinizde aşk evinizde gerçekleşiyor. O nedenle yaratıcılığınız, romantikliğiniz daha çok ön planda olacak. 5. Hane hobi hanesi, aşk ve çocuk hanenizdir. Bu tutulma sizi anne/baba da yapabilir ☺ Ebeveyn olmaya ne kadar yakınsınız? Önemli değişimlere açık mısınız? Süprizlere gebe konumdayız. Hobilerinizi, el becerilerinizi geliştirmek ve bu alanda yeni bir adım atmanız için de zorlayabilir. Ve tabi ki aşk ☺ Kendinizi yeniliklere hazırlayın derim.

Yengeç;

Tutulma sizin yönetici gezegeninizde gerçekleşiyor sevgili Yengeçler.. Zor bir hafta bekliyor bizleri. Fakat yuva, aile, ev ile ilgili konularınız daha çok ön planda olacak. Aileden uzak yaşayan yengeçlerin özlem ve hasret duyguları kabarık olabilir. Fakat T- kare açısı onların da aile için seyahat etme isteklerini ortaya çıkartacağı için uzun zamandır planladıklarınızı bu tutulma ile gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen sinirlerimize hakim olalım. Ufak zıtlaşmaları, minik fikir ayrılıklarını da kendi içinizde büyütebilecek çok güçlü etkiler altındasınız. O nedenle ikili ilişkilerde biraz daha yapıcı olmaya özen göstermek bizim işimize yarayacak.

Aslan;

Düzenlemek, biriktirmek, estetite etmek, temizlemek, nizama getirmek. Sunulabilir hale getirebilmek, görücüye çıkartılacak işler içerisinde bulunmak işte bu etkiler sizlerle. Yönetici gezegeniniz Güneş’iniz bu tutulmadaki haritada T- kare açısı yapacak. Bu açı kalıbı sizi uğraşta bulunduğunuz işler ve kişiler ile sınayabilir. Konuları gereksiz yere uzatmamayı ve sonuç odaklı olmayı başarmalıyız. Sonuca ve hedeflerinize kanalize olursanız atlatamayacağınız bir durum söz konusu olmayacaktır. Sonuçların başarısı için ise bu tutulma size bir güç veriyor. O nedenle bu güzü, düzenlemek, nizama getirmek için kullanalım derim.

Başak;

Finansal anlamdaki yeniliklere ve gelişmelere açık olmak, adapte olmak ile sınanacağız. Riskli bir dönem bekliyor Başakları. Özellikle gecikmeler ve ertelenmeler ile yüzleşebilirler. Ay, toprak konularını da fazlası ile sembolize ettiği için Başak burçlarının da element enerjisinin değişken toprak olduğunu anımsamak gerekli. Toprakla uğraşan, gıda, tarımcılık, hayvancılık ile ilgili işlerde kesilmeler, ertelenmeler ve ayakların toprak ile kesilmesi, minik seyahatler gibi gündeminizi meşgul edecek tutulma konuları ile seyir edecek. Maddi alanlarda abartılı ve harici harcama yapmamaya özen göstermeniz daha sağlıklı karar olacaktır. Keyfi harcamalara aman dikkat 😉

Terazi;

Aklımız her zamankinden daha fazla karışık. Karar verme yetilerimiz ve becerilerimiz ile sınanıyoruz. Bu dönem Teraziler için tam da bir sanat ürününü ortaya çıkartabilecekleri kadar karmaşaya hakim bir süreç. Akıl karışıklığınızı becerileriniz ile yüceltin derim. Yazın, çizin, dans edin, resmedin, konuşun, aktarın ve anlatın. Sınav zamanları olan Teraziler daha dikkatli olmalı ve cevaplar için bir iki kere daha düşünerek hareket etmeliler. Kendi hanelerinizde değil fakat yakın çevrelerinizdeki kişilerin kriz anlarına şahit olabilirsiniz. Yapıcı ve dengeleyici tutumunuzu kendinize saklamadığınız müddetçe kazanç elde edebileceksiniz.

Akrep;

Bu tutulma sizi bağımlılıklarınızdan ve alışkanlıklarınızdan artık kurtulup, kopartmak için sınıyor. Hassas olacağınız bir dönem içerisindesiniz ve hayatınızı parça parça bölünmüş olarak hissedebilirsiniz. Netlik ve bütünlük arayışı içerisine girmek için zor bir dönemde olduğunuzu unutmamanızı dilerim. Gizlediğiniz, saklıda bıraktığınız duygu-durumlarının dışa çıkması afişe olması durumu söz konusu. Sadece kendi hanenizde değil, yakın çevrenizin de sırlarını dışarıya aktarmak ve anlatmak hususunda sınanabileceğiniz bir dönem. Problemli kişilerden en azından bu dönem uzak duralım derim ☺ Çünkü sıklıkla dert dinleyebilir ve dedikodulara şahit olabilirsiniz.

Yay;

Para ile sınandığınız bir dönem. Maddi konular artık daha çok gündemde. Borç isteyen yakın çevreniz, sizden maddi anlamda destek bekleyen kişiler ile yüzleşebileceğiniz ve arkadaşlık ilişkilerinizde sanki sizi testten geçiriyorlarmış gibi hissedebileceğiniz bir dönem yaşıyor olacaksınız. Dikkatli davranmakta fayda var. Dostluklarımız, arkadaşlıklarımız için bu dönem önem ihtiva ediyor. İlişkilerde pürüzler ile karşılaşmamak adına ılımlı davranmanız, size gelenleri yanıtsız bırakmamanız fakat maddi anlamda borç almak/vermek için de hiç uygun bir zamanda olmadığınızı bilmeniz ve hatırlamanız çok çok önemli.. İyi niyetinizi suiistimal etmelerine izin vermeyin derim..

2015 ay tutulmalarıOğlak;

Öncü toprak grubu Oğlaklar, Ay tutulması sizi hiç istemediğiniz kadar otorite ile sınayabilir. Hayatınızdaki dengeleri korumak amaçlı yeni ve yenilikçi adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz. Yuva, hane, aile ile İş ve kariyer hanelerinizi birbirine karıştırmamak şimdi daha çok önem arz ediyor. Ne, nerede, kimle yaşandı ise orada kalmalı ve bu soru ve sorunları bir diğer ikamete taşımamayı başarmalıyız. İş ve kariyer hanemizde yeniliklere açık olalım. Yeni iş teklifleri ile hayatımız değişip dönüşebilir. Ani kararlar vermeden önce ne için çabaladığınızı ve hedeflerinizin neler olduğunu yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Ve Ay; kadın, anne, dişil demek olduğu için siz toprak gruplarının hayatınızdaki bir kadın ile ilgili de sınayabilir. Özellikle iş hanesi üzerindeki kadın etkileri ile ilişkilerimizi yeniden sınayabiliriz.

Kova;

Neo-klasik astrologların yönetici gezegeninizi “Uranüs” olarak belirlemesi ve bu tutulmanın Ay ile Uranüs arasındaki zıt açı kalıbı ihtiva etmesi siz Kovaları da etki altına alacak. Sürpriz gelişmeler ve aniden oluşan fevri nitelikli olaylar sizleri etki altında bırakacak. Yeni projeler, yeni iş başlangıçları ve yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz bir dönem içerisindesiniz. Hazırlıksız yakalanabileceğiniz olaylar olabileceğini hatırlatmamız gerekli. O nedenle idealist yönünüzü sıkıntı altına sokabilecek her türlü psikolojik baskıyı hissedebileceğiniz bir dönem. Fakat rahat olmakta fayda var. Özellikle bu dönem uyku düzeninize dikkat etmeniz daha çok fayda sağlayacak.

Balık;

Maddi alanlardaki sorumluluklarınız, yükümlülükleriniz ön planda olacak sevgili balıklar. Ödemeleriniz ve borç planlarınız içinde boğulmak yerine daha çok yenilikler için savaş vermeniz, yenilikler için kendi yeteneklerinizi kullanmanız önemli. Özellikle kadın Balıklar bu dönemi sağlıkları ile ilgilenerek geçirebilirler. Ani iş kazalarına dikkat etmeniz sizler için önemli. Aşktan yana şanslı bir döneminizde olmanıza rağmen maddi açıdan kendinizi kısıtlanmış, zorlanmış bir durumda hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken fakat angarya olan işler açısından sorumluluklarınız size yük olarak gelebilir. Geçici bir dönemde olduğumuzu bilelim ve ihmalkarlık ile sınanmamayı yeğleyelim yeterli..

“4 Nisan 2015” tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması etkilerinin hayatınız üzerindeki detaylı etkilerini daha ayrıntılı öğrenebilmek için doğum haritalarımıza yönlenmemiz önemli. Net ve detaylı yorumlar için Astrologlarımız sizleri beklemekte;) İlginizin daim olması dileklerimle..

Kenan Şahin.

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.