Ay Tutulması

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astro-takipçiler,

ay tutulmasıGök günlüğümüz bu aralar çok yoğun. Bilinçlenmemiz için savaşıyor resmen 🙂 Ay Tutulması ile karşı karşıyayız. Az bir zamanımız kaldı. Peki, bu Ay tutulması nedir? Ne zaman gerçekleşir?

Güneş tutulması yazımdaki gibi Ay tutulmasının da geometrik şeklini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilinçlenelim ve farkındalığımızı arttıralım derim. Üzgünüm ki bu ay tutulmasını bizler izleyemeyeceğiz. Orta Asya, Batı Amerika ve Doğu Avusturalya bölgeleri daha yoğunlukta gözlemleyebilecekler.

Uydumuz Ay dünyanın etrafındaki epliktik yörüngesinde dolanırken Güneş’ten uzaklaşır. Işığını Güneş’ten alan Ay, parlaklığını Dünya’nın Güneş ile arasına girmesi ile kaybeder. Ve biz Ay tutulması olayı ile karşılaşırız. Bir nevi bir gölge oyunu ile karşılaşırız. Astronomik açısı bu durumu sembolize derken, astrolojik açısı için gelin hep birlikte yoğunlaşalım 🙂

Ay tultulması4 Nisan 2015, saat; 15:05’te 14 derece Terazi burcunda gerçekleşecek kanlı ay (blood moon) tutulmasından bahsediliyor. Bir kere kanlı ay tutulması nedir? Bunu çözmemiz gerek. En basit dili ile anlatmaya çalışacağım.

Ay tutulmaları, Ay’ın dolunay fazında iken gerçekleşir. 4 Nisan’da tutulacak Ay’ın dolunay fazı son tetrat yapı dediğimiz oluşumla nihayetleniyor. Sitemizde Astroloji yorumu olarak beni seçen, tercih eden takipçilerim iyi bilirler ki en ufak bir terimi bile açımlarım ve ne demektir, ne değildir? Bir bir anlatırım.

O nedenle şuan bu terimsel kelimeleri bir açımlayalım, didikleyelim. Tetrat demek; Dörtlü demektir. Latincede sayılar Mono, di, tri, tetra, penta (1, 2, 3, 4, 5..) Olarak ilerler. Tetra dört demekse eğer, bu tutulma dörtlü bir yapı ihtiva ediyor. Tetrat ay tutulmasının 3.sünü aşayacağız.

Tetrat yapıda Kanlı Ay tutulmaları Astro-günlüğü;

1.si; 15 Nisan 2014
2.si; 8 Ekim 2014
3.sü; 4 Nisan 2015* (Biz buradayız.)
4.sü; 28 Eylül 2015 ‘te yaşanacak.

Bilgiler cebimizde kalsın. Şimdi etkilerinden bahsedelim. İşin içinde kollektif olarak var saydığımız Ay düğümleri de katılıyor. Kuzey/Güney Ay düğümlerimiz de karar anları ile ilgili bizi zorlayacak. Kadersellik ihtiva ediyor.

Kadim bilgilerimiz bizi hasat zamanı ile yüzleştirecek. Tüm ay tutulmaları günümüze değin geliş aşaması hep olanı toplama, ne ektiysek, onu biçeceğiz diyerek sınıyor. Ay demek; Vücut sıvıları demek, Anne demek, Doğurganlık, bereket, üretkenlik, dişil demek. Duygularımız, ruh durumumuz da Ay ile ilgili. O nedenle yoğun ve duygusal olarak yıpratıcı/zorlayıcı etkiler ile de yüzleşmemiz olağan.

Tutulma; Terazi- Koç aksında gerçekleşeceği için hangi konular üzerinde sınanacağımızı daha net belirleyebiliyoruz. Bu aksı ilgilendiren konular; Ben- Biz kavramları, evlilik ve ortaklıklar, güzellik, estetik, sanatsal yetilerimiz, uyum, denge ve ikili ilişkilerimizdeki sınırlandırılmalar ön planda olacak.

Tutulma etkileri ise tutulma tarihinden 2 hafta sonrası ve 1 hafta öncesi olarak yoğun etki alanında olacağımızı gösteriyor. Nisan ayının 2. Haftasına kadar aman dikkat diyorum 🙂 Çünkü Güneş tutulması etkilerini yeni yeni atlatırken, önümüze Ay tutulması çıktığı için irademiz yanında dürtüsel yanlarımızın da etki alanında olacağını sembolize ediyor.
Tutulma haritasını çıkarttım ve inceledim. Bizi karşılayan bir karşıtlık (zıt açı) var, t-Kare var, Venüs ve Jüpiter’den güçlü ve güzel destekleyici enerjiler var. Sevgili Astro- takipçiler. İlk başta, Ay- Uranüs karşıtlığı ile yüzleşiyoruz.

************************************************oOo************************************************

Bulmacamız ;

 

Size bir bulmaca yöneltmek istiyorum. Siz de yorum gücünüzü sınayın. Siz de bu bilgileri eşleştirerek nasıl etkiler altında olacağımızı keşfedin istiyorum. Nasıl Yapacağız? Eşleştireceğiz. Kelimeleri, kelimeler ile eşleştirip yorum gücümüzü sınayacağız.

unnamed (2)Uranüs’ü sembolize eden kelimeler; Değişim/dönüşüm, Ani ve hızlıca gelişen olaylar, teknoloji, süprizli gelişmeler, hazırlıksız yakalanacağımız olaylar.

Ay’ı sembolize eden kelimeler; Anne, Bereket, toprak, dişil, doğurganlık, dürtüler, duygular, vücut sıvıları (hormonlar).

Şimdi bu kelimeleri bir bir seçelim ve yorumumuza başlayalım. Ben örnekler ile başlıyorum.

Uranüs’ten değişim kelimesini seçtim, Ay’dan ise duyguları seçtim.
Örneğim; Değişen duygularım.

Uranüs’ten teknolojiyi seçtim, Ay’dan toprak kelimesini seçtim. Örneğim; Gayrimenkul kazancımı(toprak), teknolojiye yatırım yapma istekliliğindeyim… Gibi..

Eğlenceli değil mi? Hadi siz de türetin ve yorum gücünüzü geliştirmeyi deneyin…

Tutulma Haritasındaki bir diğer sert açımız ise Güneş ile T-kare olması. Bu zamana kadar gözden kaçırdıklarınız, yapılmasını istediğiniz, içten içe düşündüğünüz fakat bir şekilde el sürmediğiniz tüm olayların artık gündeme gelmesi durumu güdülenecektir. Artık değiştirip dönüştürmek adına güzel bir güç tutuyorsunuz elinizde. Hadi işe koyulalım diyorum.

Tutulma hartamızda destekleyici enerjilerimiz mevcut. Venüs, Mars ve Jüpiter tutulmaya destek veriyor. Yani şanslı olan burçlar da ön plana çıkıyor. Ateş elementi öncüleri, Koç, sabitleri, aslan burçları şanslı konumda olacaklar. Venüs etkisindeki teraziler ise duygu dünyalarını dengeleyebilmek adına önemli ve güzel etki altındalar. Boğalar biraz daha sabrı ile sınanacaklar fakat hepimiz güzel ve yapıcı gelişmelere gebe konumdayız 🙂

Bir sonraki yazımda Burçlara olan etkilerini de sizlerle paylaşacağım. Takipte kalalım. Önemli değişim kararlarımız için de acele etmeyelim fakat bu gök enerjilerini doğru kullanalım derim. Yine hatırlatmak istiyorum. Kendi doğum haritanız bu etkileri nasıl karşılayacağınız hususunda sizi en çok aydınlatacak haritadır. Lütfen doğru yorumcuları bulalım ve kendi haritamıza yoğunlaşalım derim..

Sevgiler ile..

Kenan Şahin.

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.