Öğleden Sonra Ay – Lilith Kavuşumu Gerçekleşiyor

fal-ad1

ay-lilithDeğerli Astroloji takipçilerimiz,

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. İletişim kurduğumuz kişilerin durumuna göre tavır alabileceğimiz, resmi ya da sıcak davranabileceğimiz bir gündeyiz. İkili ilişkilerde tutku, bağımlılık temaları önem kazanabilir. Venüs Akrep etkisiyle de kıskançlık ve sahiplenme duygularımız kabarabilir. Günün belli bir bölümünde sessiz kalmak ve olayları ya da kişileri gözlemleyerek içimizde irdelemek isteyebiliriz.

Sabaha karşı Ay – Plüton altmışlık açısı gerçekleşiyor. Ay’ın Akrep’teki seyri ve Plüton’un Akrep yönetici olması nedeniyle duygusal anlamda güçlü olduğumuz ancak; yüzleşmelerin de yaşanabileceğini gösteriyor. Gerçekleri kabullenip yüzleşerek, biraz gergin hissetmemiz de mümkün görünüyor. Ayrıca bu açımız; sabah saatlerinden başlayarak günün önemli bir bölümüne etki edecek.

Öğleden sonra Ay – Lilith kavuşumu gerçekleşiyor:

Efsaneye göre Lilith; Adem’in Havva’dan önceki ilk eşidir. Tanrı tarafından, Adem ile aynı anda çamurdan yaratılan Lilith; eşitlik iddiasında bulunan ilk insan olarak bilinir. 

Adem’in kendisine sürekli olarak üstünlük taslaması ve hükmetmeye çalışması aralarında anlaşmazlığa neden olur. Lilith her ikisinin de topraktan yaratıldığına ve bu nedenle eşit4-eylul-2 olmaları gerektiğine inanır. Eşitliği savunur. 

Sonunda boşanma gerçekleşir ve Tanrı’nın söylenmemesi gereken adını anarak cennetten uçarak, çıkar. Kızıl Deniz yakınlarındaki bir mağaraya sığınır. 

Artık Cennet’ten dışlanmışlar arasında yerini alan Lilith; burada Şeytanla birlikte olur. Bu birlikteliğinden her gün yüz çocuk doğurur. Bir görüşe göre; Dünya’da kötülüklerin artması da bu şekilde başlar. 

Adem Cennet’te yalnız kalır ve dayanamayarak Lilith’i geri getirmesi için Tanrı’ya yalvarır. Tanrı Senoy, Sansenoy ve Semangelof isimli üç meleği elçi olarak gönderir ve Lilith’e evine dönmesi için çağrıda bulunur. Lilth, kesinlikle geri dönmeyeceğini bildirir. Bunun üzerine Melekler kendisini, geri dönmemesi halinde her gün yüz çocuğunu öldüreceklerini söyleyerek tehdit ederler. 

Tehdit gerçek olur. Lilith, duyduğu acı ve öfkeyle bundan sonra Adem soyundan gelen bütün insan yavrularının, hamile ve doğum yapmakta olan kadınların,  bebeklerin baş düşmanı olmaya yemin eder. 

Kız bebeklerin doğduktan sonraki ilk yirmi gün içinde ve erkek bebeklerin de doğduktan sonra ilk sekiz gün içinde canını almaya karar verir. Yalnızca; etrafında ya da yakınında üç meleğin ismi veya sureti bulunan çocuklar yaşayabilecektir. 

Ay – Lilith kavuşumu kadınsı etkilerin ve duyguların ağır basacağını gösteriyor. Venüs ve Ay Akrep seyri nedeniyle de tutku, öfke ve karanlık – aydınlık konuları öne çıkabilir. Bu feminen enerjide, kadınların daha hassas olduğuna tanıklık edebiliriz.

4-ekim-3Akşam saatlerinde etkili olacak Ay – Chiron arasındaki üçgen açı; yaralarımız, hassas olduğumuz ve bizi üzen konularda şifa sağlıyor. Bu konulara daha farkındalıklı ve kabullenici yaklaşarak çözüm sağlayabiliriz. Şifanın da bu şekilde sağlanacağı güzel bir zaman dilimindeyiz.

Hafta sonundan itibaren etkisini hissettiğimiz Güneş – Satürn etkileşimi, akşam saatlerinde kesinlik kazanıyor. Disiplinli, konsantrasyon gerektiren işlerde çok olumlu etkiler alabileceğimizi söylemek mümkün. Hedef odaklı, sabırlı ve iradeli davranarak, işlerimize disiplinle eğilerek başarı sağlayabiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.