Astrolojide Gezegenler: Merkür

fal-ad1

İkizler ve Başak burçlarını yönetir.Astrolojide haberleşme, iletişim trafiğini ,zekayı,merkur0 konuşmayı, zihni, sesi ifade etmektedir. Yakın akrabalarımızı, mektupları, seyahat planlarımız hakkın da bilgi verecektir. Merkür’ün gerilemesi diye bir şey duyarsanız o an iletişimin aksamaları söz konusu olduğunda işte bu gezegenin normal aksamında seyrederek ilerlemesinin ne kadar önemli olduğunu anlarız. O dönem yanlış anlaşılmalar, tüm ikili ilişkilerde anlık çatışmalar söz konusu olabilir. O dönemi bilerek ona göre tedbirli davranmak zorlukların kontrol altında olmasını sağlayacaktır. Gerileme başladıysa bazı işlerinizi biraz askıya almak bir kaç hafta ertelemek durumunda kalabilirsiniz.

Olumlu tarafı ise; yeni anlaşmalar yapmak-yeni araba almak-hatta ortaklık için de ideal olacaktır.Elbette Astroloji doğum haritanız da Merkür’ün hangi evinize düşmüş olduğu burada önemlidir. Merkür her burçta iki ile üç hafta geçirir. Merkür’ün gerilediği anlarda bu durum on haftaya kadar uzayabilir. Merkür’ün Zodyak’taki dönüşünü bir yılda tamamlanır.

Sağlıkta Merkür’ün ve İkizler burcu medikal astrolojide sinir hastalıkları temsil etmekte merkur2olduğunu biliyoruz. Buna istinaden sinir sistemini, akciğerleri ve tiroid bezini yönetir .Bu gezegenin yönettiği burç olan İkizler mensubu kişiler bu rahatsızlık konusun da kendi meditasyonunu sağlaması lazım.. .İkizler burcu Merkür’ün zeka küpü olarak görüldüğü için neden başaramadım ? Daha iyisini yapmalıyım ! Daha çok çalışmalıyım gibi kendi iradesini bazen zorlamaya çalışabilir. İkizlerin ve başakların bilgiye olan ilgisini kontrol altında tutması işinin dışında ayrıca kitap okuyarak zihnini bolca boşaltması gerekir.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.