Astroloji Haritası Terimleri Ne Anlama Gelir?

fal-ad1

Conjunction, haritada aynı derecedeki gezegen ve ışıkların birleşmesine/kavuşmasına denir. Birleşme, bulunduğu evi güçlendirirken, kişi ya parasal güç kazanır ya da statü atlar, kadersel iyileşme ve maddi konularda başarı yönünde kişiye piyango vurmuş hissi yapar. Kişi, haritasında hangi gezegenin ışığını taşıyorsa o ay onun enerjisini taşır. Bunu öğrenmek isteyenler kişisel haritasına baktırmalı.

Bir de Opposition, yani karşıt gezegen durumu vardır. Haritanızdaki karşıt derecelerde bulunan ışıkları tarif eder. Yani; Kişilik analizi yapmamızı sağlar, ilişkinizde tıkanıklıkta ve onun bilinçaltında olacakları söylememize olanak tanır. İçsel döngüleri nedir neler yapabilir ya da yapmaz’ı size açıklar. Misal; Neptün ve Mars karşıt olursa aşırı talepkar aynı anda karşıt karakteri var diye tarif edeceğimiz kişileri bu şekilde görmemizi sağlar. Bu açı için psikoloji tanımı yapar. Yine bu açı karada ya da denizde bir kaza olacaksa onu söyler bize. Örneğin ciddi rahatsızlık yaşayacaksak ateşli rahatsızlık olacak ise onları da bu sayede görürüz.

Square yani Kare açı nedir? Bir haritada kare açı hiç yoksa kişisel gelişim kesinlikle söz konusu bile olamaz! Kare açımız varsa, psiko enerjimizde mücadele gücümüzü nasıl kullanacağımızı, komplekslerimizi nasıl aşacağımızı, kime nasıl davranacağımızı öğreterek bizi yani kişisel gelişimimizi tamamlamamızı sağlayacak noktalar değinmemizi sağlayacaktır.

KİŞİSEL HARİTAMIZDAN NELER ÖĞRENEBİLİRİZ?

İki gezegen arasında 120 dereceye ulaşan bir açı rastlandığında Üçgen açınız var diyerek bahsederiz, bu ışık arasında da aynı şekilde 120 dereceyi bulduğunda aynı ifadeye yer verir. Kadersel alanları, kişisel rahatlama alanlarımızı, yeteneklerimizi, talihimizin nasıl döneceğini, psikolojimizin nasıl ilerleyeceğiniz anlatır.

Yaşam sınavlarımızı yoğun mu, hafif mi atlatacağımızı önceden bilmek istiyorsak muhakkak kişisel haritamızı bilmemiz önem taşımaktadır. Sizin geleceğinizde neler var bilmek ister misiniz?  Bu yıl sizi neler bekliyor, merak ediyor musunuz?

Astroloji ya da Tarot falında binnazabla’da buluşalım derim.

Sevgiler…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.