Aslan Burcunda Güneş Tutulması

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Bu yılın ve son zamanların en önemli gökyüzü olayını yaşadık. Dün akşam saatlerinde Aslan burcunun 28 derecesinde Güneş tutulması gerçekleşti. Astroloji severlerin de yakından takip ettiği gibi; bu konuda bir çok paylaşım yapıldı.

Biraz teknik olarak bahsetmek gerekirse; Ay, kuzey deklarasyona çok yakın konumda ve Dünya’ya da bu sebeple çok yakın pozisyondaydı. Güneşi tamamının örtüldüğü tutulma özellikle Kuzey Amerika’nın tamamı, Atlas Okyanusu, Pasifik, Kuzey Doğu Asya, Avrupa’nın batı bölümünden gözlemlendi. NASA tutulma anını canlı yayınla internet sitesinden paylaşarak, bu fenomenin dünya çapında da takip edilmesi sürecine katkı verdi.

Tutulma astrolojik olarak da çok kullandığımız saros tutulma serisinin 145. Serisi. Bu serinin ilk tutulması 1639 yılında gerçekleşmiş. Serinin bundan sonraki son tutulması ise 3009 yılında gözlemlenebilecek. (NASA kaynaklarına göre)

Özellikle sabit burçlar olan Boğa, Akrep, Aslan ve Kova’ların önemli ölçüde etkilendiği bu tutulmada; 28 derece ve yakınlarında bu burçlarda gezegenleri olanlar; Aslan – Kova, Kova – Aslan akslarında ay düğümleri olanlar önemli değişim ve dönüşüm süreçleri yaşayacaklar.

Ülkemizde 98 ve 99 yıllarında bu döngüde gerçekleşen tutulmalar sonrasında önemli ve kadersel etkiler altında kalmıştık. Bu seferki tutulma, Kuzey Amerika’dan gözlemleniyor ve kartografik haritada da yukarıda belirtilen bölgelerle Kuzey Amerika ve Amerikan Başkanının doğum haritası önemli ölçüde etkileniyor. Bu durumda önümüzdeki süreçte Amerika’da yaşanacak olaylar ve siyasi gelişmeler, alınan kararlar dolaylı olarak bizi ve bölgemizi de etki altında bırakacaktır.

Tutulmanın 3. Aslan burcunun 3. dekanında gerçekleşmesi; ‘şehirlerde baskılar, sıkıntılar, yağma ve kutsal yerlere yapılan saygısızlıklar’ olarak belirtilir. Ayrıca krallar, kraliçeler, devlet başkanları, liderler, önemli kişiler, kraliyetlerle ilgilidir. İçine girdiğimiz dönemde bu konularda önemli olaylar yaşanacağını belirtelim.

Bireysel alanlarda; doğum haritalarımızın gösterdiği ölçüde oldukça belirgin değişim ve dönüşüm süreçleri yaşayacağız. Bir çoğumuzun hayatında kariyer gelişmeleri, evlilik, ikili ilişkiler, yer değiştirmeler, yükselme veya düşüşler olarak gösterebilir kendisini. Merkür retrosuyla birlikte jenerasyon gezegenlerinin de Retrolarıyla eşlik ettiği tutulmada; ateş öncü grubunda büyük üçgen ve yine öncülerde büyük kare açı kalıpları söz konusu. Bu süreçlerde etkilerin öncü, ani ve geri dönüşsüz yaşanacağını da belirtelim.

Önümüzdeki 1.5 yıllık süreçte Aslan – Kova aksında yaşanan tutulmalar içindeki ilk Güneş tutulmasının etkilerini sonbahar aylarıyla birlikte hissetmeye başlıyoruz. Önümüzdeki yıl temmuz ayında yaşanacak olan Aslan’da Güneş tutulması; bu süreci gözle görülür hale getiriyor.

Ay; başak burcuna geçiş yaptı. Çarşamba gününe girişimizin ilk saatlerinde Güneş’te Başak burcuna geçiş yapıyor. Gün; titiz, analizci, Ay – Merkür kavuşumunun yaşandığı ilk yarıda iletişimin hızlı geliştiği bir süreçle başladı. Eksik işlerimizi tamamlamak, önemli çalışmalarımızın üzerinden yeniden geçmek, fazlalıkları toparlamak ve detaylı, spesifik ayıklamalar, analizler yapmak adına bu günleri iyi değerlendirebiliriz.

Akşam saatleri gerçekleşen Ay – Neptün karşıtlığı konsantre olmakta güçlük yaşatabilir. Dağılma, kafa karışıklığı riskleri de taşıyan bu açı etkisinde önemli işlerimizi, projelerimizi biraz ertelemek yerinde olur.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.