Aşklar’da Mevsimler Gibi!!

fal-ad1
Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Sonbaharda_yapraklarAğustos ayı yaz mevsiminin en güzel ayıdır. ”Ağustos ayının yarısı yaz, yarısı kıştır” derdi annem.. Gerçekden de Ağustosun 15 inden sonra serinlemeye başlardı havalar.. Nereye gidersek gidelim hırkalarımızı yanımıza alırdık. Öğlen saatlerinde kavurucu sıcak olmasına rağmen, güneşin batmasıyla serinlik başlardı.. Evden çıkarken yanımıza almaya nazlandığımız hırkalarımız, gece eve dönerken sıcacık sarardı bizi. Havaların serinlemesi ve mevsimin değişmesiyle, yapraklar yeşilden sarıya, turuncuya, hatta kırmızıya dönerdi. Yürürken çıkardığı hışır hışır ses çok hoşuma giderdi.

 

aşklarGüzeller güzeli bir takipcimiz yolladığı fincanında; ”Binnaz ablacığım, sevdiğimle güldüğümüz yerlerde şimdi hazan rüzgarları esiyor, bak bakalım yoksa sonbahar mı geliyor” diye yazmış..

Fincanına baktım harika görünüyordu. Aşk varsa her mevsimde güzeldi.. ”Merhabalar canım, diyerek başladım.. Fincanına bakar bakmaz güzel yüreğini gördüm, yüreğin alev alev yanmakta.. Sonbahar da gelse, kış da olsa, yüreğindeki alevdir önemli olan diye devam ettim. Seni görüyorum sanki bir kıyıda oturur gibisin. Yosun kokusu iç ferahlatıcı bir esinti gibi dolmuş yüreğine” diye devam ettim..

20130721Sonra tabağına baktım, sevdiği erkeği gördüm. Ya boğa burcuydu, ya da boğa gibi güçlü bir erkek.. Onun da yüreği lambada titreyen bir alev gibi görünüyordu. Belki içden içe kavruluyor ama söyleyemiyordu. Tabağını ters çevirince harika bir şey gördüm.. İkisi de birbirine sarılmış sanki poz verir gibi bana bakıyorlardı.. Mutlu bir kavuşma görünüyordu. Tüm sorunlar çözülmüş, ikisinin de yüreğindeki ateş ağır basmıştı.. Kış da gelse onların ateşi sönmeyecek alev alev yanacaktı.. Çok güzel bir faldı. Mutlu sonla bitti.. Bazen öyle güzel çıkıyor ki şu fallar, gerçek hayat hikayesi okur gibi oluyorum..

 

Aşklar da mevsimler gibidir aslında.21 Bütün hayatını güzel bir birlikteliğe, güzel bir insanla birlikte olmaya adar sevenler.. Aşklar hep mevsimler gibi yaşanır. Aşkın da ilkbaharı, yazı vardır.. Tabi kışı da, sonbaharı da olmalıdır.

Başlangıçta herşey taptaze ve güzeldir. Sonra yaz sıcakları bastırınca bunalmalar olabilir.. İlişkilerin hep kolayca ve uyum içinde yürüyeceği, sorunsuz  hayat sürme hayalleri içinde olmamak gerekir.

258Mutlulukla mutsuzluk iç içedir. Mevsimleri iyi tanıyanlar bu sıcakları kolay atlatırlar.. Ne kadar sıcak olursa olsun of demeden, ilişkinizin yazını geçirmelisiniz. Bunalsanız da, eğer elinizden gelenin en iyisini yaptıysanız artık güzel bir sevgiliniz, iyisiyle kötüsüyle birlikte yaşadığınız bir ilişkiniz vardır. Daha anlayışlı, daha yumuşak, daha kavgasız gürültüsüz halledersiniz herşeyi. Ne de olsa alışırsınız birbirinize. Aşkın büyüsünü canlı tutmak için, onun mevsimlerini iyi bilmeli her mevsimin gereğini yerine getirmelidir. Aşkın kara kışında mutsuzluğa mahkûm olmamak için, aşkın her mevsimini doya doya yaşamalıdır.

Yüreğini sıcacık sevgiyle dolduranlar kışın soğuğundan korkmazlar, bilirler ki, kışdan sonra yine ilkbahar gelecektir.

 

Hepinize sıcacık yürekler, ve her mevsim açan çiçekleri olan güzel sevdalar diliyorum benim sevgili dostlarım.

Sevgilerimle.

Binnazablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.