Aşkla Kahve Falı

fal-ad1

Merhaba Sevgili Kahve Dostları,

Aşkla Kahve Falı

Merhaba; Dosta, Yaşama, Huzura, Aşka,

Bir merhaba üzerine, bir kahve içimi,

Ne de güzel gidiyor ikisi.

Kahve bahane aslında,

Yüreklerin birbiriyle muhabbeti.

Manidar bir dörtlüyle başlarken zamana. Bir kahve içimlik zamanda buluşan kalplerdir önemli olan. Mutluluk göreceli bir kavram değil elbet, hissedilebilen bir değerdir. Mutlu olabilmek o kadar da zor değildir aslında. Sevmeyi yani, önce kendini sevmeyi bilen insan, her şeyi ve herkesi de sevebilir. Kahve telvesinin eksantrik büyüsü burada başlar. Yüreğinizi hisseder ve şekillenir oralarda. İçimi esnasında yüreğinizden geçenleri anlar ve şekillenir fincanda. Okuyabilene de aşk olsun işte. Yorumlayabilen kişi ise, kalpleri görebilen kişidir aslında. Kalpleri görebilmek, kalp gözüyle bakabilmekten geçer. Kalp gözü, hayata dair ne varsa fincana baksa da görür, bakmasa da. İnsan değerinin ölçüsü nedir ki, bir kahvenin 40 yıl değil midir hatırı.

Hatırla, gönülle yürür hayat.kahve-fali1

Yoksa neye yaramış ki, para, pul, seyahat.

Kahve dostluk yaratır, sebep yaratır, gönülden gönüle gezmeye yol yaratır. İşte o zaman kolaylaşır her şey insana.

Gönül gözünüz açık olsun. Kalbinizde de hep AŞK.

Terapidir insana bir nevi, hayata bağlar ve güç katabilir siz farkına bile varamadan. İnsanın içinin rahatlama isteği bir ihtiyaçken, kahve falı yetişir imdadına.

Ne demişler; “ Fala inanma, falsız da kalma. “ Düşünsenize, inanmadığınız şeye neden ihtiyaç duyup onsuz kalamayacakmışız ki. Hem iddialı, hem de iddiasına muhalefet bir söz değil mi bu sizce? Bence bu yüzden keramet var. İster inan, ister inanma derken, ne anlatılmak istenmiştir acaba. Eski insanlarımızın söylemleri, bize bilinçli olarak unutturuldu. Hep dertlere deva, yaralara şifa olan değerlerimiz unutturuldu bize.

kahve-fali2Bu sebeple eskiye, geriye dönüş var. Her şey somut değil tabi ki de. Soyut değerlerin öneminin anlamı yeni yeni, yeniden anlaşılıyor bu yüzden. Bir içimlik kahvelerde gönül gözünüzün açılması dileğiyle . . .

Kahve dostluklarına ithaf edilir.

Saygılarımla.

fal-ad1
Nihal Işık

Nihal Işık

"Çocuk denecek yaştan beri kahve falı ilginç gelmiştir bana. Bence, söylenmek istenen ne varsa bir tek kahve falında var diyorum. Niyet ederken dikkatli olmanizi öneriyorum. Gerçekler bazen bizi üzebilir ya da sevindirir...Üzülsek de gerçeği duymak en hayırlısıdır aslında. Gerçekleri benden duymak istiyorsanız, binnazabla.com dayım sizleri bekliyorum...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.