Aşkın Çay Hali

fal-ad1

cay1Merhaba Sevgili Aşk ve Çay Tutkunları,

Şimdi sizinle paylaşacağım yazım biraz aşk, biraz çay sevdası. Aslında ikisininde benzeyen ortak noktasıdır; Aşk’ın çay hali… Bir bardak çayınızı almışsınızdır elinize sadece onla içsem yeter dersiniz. Huzur, saadet bir demlik çay eşliğinde sevdiğin ile tatlı iki kelamdır.

Yalnız o olsun şekersiz de içerim dersiniz çayı, o derecedir sevginiz. Aşk’ın çay hali budur işte Hayatınızın tadı şekeri odur çünkü. Bir çayın hem demliği hem altı aynı eşit kaynadığında çay dem alır. İçinde empatisini her geçen gün besleyen kişi ile sağduyusunu kaybetmiş diğer kişi için ne zordur huzuru yakalamak! Tıpkı demini almış ama deminde içilmeyen çay gibi acımtırak, kekremsi bir tat kalır. Ne kadar alttan su ekleseniz de bardağınıza ,demin üstü zamanının geçmesi ile acımıştır bir kere. Çay demini aldım mı aşkın tavına benzer, içmeye doyamazsın .Çayın demi geçmişse ise ;o çayı ya baştan demlemek ya da o an ki çayı içmekten vazgeçmek gerekir .Kim çay sıcaktı ağzım yandı diye, çay içmekten vazgeçmiş ki! Çay işte böyle bir sevdadır her an içersin. Sıcaktır üç yudumda biter ama tekrar tekrar kalkıp alıp ocaktan yine içersin. Ne neşeli, ne neşesiz halin değildir önemli olan. Bazen bir demlik ardından onun canı çay istemiştir, kalkar bir çay daha atarsın ocağa . Bazı konuların ısıtılıp ısıtılıp masaya konması gibi ilişkinin çay hali ….

Çay hayatının her anında demiyle, şekeriyle yan yana güzel. Çay tabağı, çay kaşığı olmadan da içersin yeri gelir. Çayın olsun yeter. Tıpkı hayat gibi acısı ve tatlısı ile. Bir bardak Çayın rengine kendimizi teslim eder, tadına, demine methiyeler yağdırırız. Bazen gülerken ortağımız bezende kelimeler boğazımızda düğümlenirken arkadaşımız. Aşk’ın çay hali böyle bir şey işte…

Çayınız sevdiğiniz yanınızdan hiç eksik olmasın. Aşık Veysel’in sözüyle bağlamak istiyorum bugün satırlarımı.

Sana verebileceğim pek bir şey yok aslında;
Çay var içersen, ben var seversen, yol var gidersen.
Merak ediyorum,
Daha ne kadar değiştirecek hayat duyguları, daha kaç kavak yeli esecek, kaç şarkı geçecek cay3ve kaç satır arasında kaybolup gidecek asıl anlatmak istediklerim.
Bir silgi olsaydın ne silmek isterdin…. ?
Hatalarını mı yoksa kötü anılarını mı…. ?
Yoksa başarısızlıklarını mı ?
Kalem olsaydın kimi eklemek isterdin hayatına.?
Seni dinleyecek birini mi… ?
Yalnızlığa alışmış biri eğer seni seviyorsa onu kaybetme.
Çünkü seni bir daha öyle seveni bulamazsın.
Eylemin güçlü, üslubun yumuşak olsun…
Çayın demli, huzurun daim olsun…
Ruhun; Cennet’ül Baki’de Resule komşu olsun…
Gelmen için sebep mi gerek sevgili?
Çay demledim gel,
çok özledim gel.

Sevgilerimle…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.