Asaların Dokuzlusu

fal-ad1

Savaşta yaralanmış bir adam sınırlarını değneklerle korumaya almış görünüyor. Bu kart dokuzlutehdit altında olduğunuzu gösteren bir işarettir.Tehdit eden bir olay veya duruma karşı göstereceğiniz inat direniş anlamındadır.Bu tehdit değnek yedilisinin aksine somut bir olaydan kaynaklanmıyor. Daha önce yaşadığımız acı tecrübelerin canlanması sonucu korkuyla savunma pozisyonuna geçişimizi gösterir.Kabuğumuza çekilip, bizi ilerletecek önemli adımları atmaya itiraz ettiğimiz bir duruma işaret eder.Çok ender olarak da tam tersini ifade edebilir. Yani atılan çok önemli bir adımdan sonra kendimizi engellemek için geri dönüş kapısını tüm çabalarımızla sonuna kadar kapadığımız durum.Bu durumda gelişmeyi teşvik ettiği için olumlu olabilir ama yine de bir şeyleri yanlış yaptığımızı gösterir. Bir şeyden kaçmışızdır ve geçmişin tekrar önümüze dikilmesinden korkarız. Gerçek veda ise olayı sonuna kadar yaşamakla gerçekleşir, bu durumda geçmiş bir kabus gibi üstümüzde değil, güvenilir bir zemin olarak ayağımızın altındadır.
Niyetinizin size önceden yaşadığınız acı olayları hatırlatabileceğini gözönüne almış olmalısınız.Kendinizi bu konuda zorlamaya kalkışmamalı, başkalarının etkisi altında kalmamalısınız. Dikkafalı veya dar görüşlü olduğunuz düşünülse bile, tutumunuzdan bu seferlik vazgeçmemelisiniz.

Parasal açıdan sıkıntılı ve zor günler geçireceksiniz. Size verilen tavsiyeleri önemsememeyi ve tutarsız davranışlarınızı ne yazık ki pahalı ödeyeceksiniz. Artık hayatınızı bir plan ve programa oturtmalısınız. Zor günlerin hakkından ancak böyle gelebilirsiniz.

Düz

Varlığın tehdit altında olması, tedirginlik, korkmak. Önlem almak, savunma durumuna geçmek. Dayanıklılık göstermek, yılmamak. İnatçılık ve sabır göstermek. Rakiplerin ya da düşmanların planlarını ortaya çıkarmak. Bir mücadeleye ara verme. Geçmişten kalan birinden ya da bir olaydan kaçmak. Bir başarıya rağmen tehlikenin geçmemesi.Daha önceki deneyimlerinizden ötürü biraz daha temkinli ve savunma halinde olduğunuz söylenebilir. Öyle ki, kendinizi savunmak için ciddi bir tartışma veya kavgaya bile hazırlıklısınız. Halihazırda mücadele ettiğiniz bir sorununuz varsa henüz halledemediğiniz için biraz dikkatli olmanızda fayda var. Geçmişteki bir ilişki ya da sağlık sorunu tekrar gündeme gelebilir, hazırlıklı olmalısınız.

Ters

Korkaklık, zayıflık. Mücadeleden kaçma. Tehlike, bir engel. Sağlığın bozulması. Geciken haberler, önlenebilir aksilikler.Sahip olduğunuz hakların peşine düşmeme, bir nevi zayıflığın hakim olduğu bir tutum içinde olabilirsiniz. Karşılaşacağınız tartışma ve sorunlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Sorunlarınız geçmişinizden gelen ve tekrarlanan bir sorun olabilir. Bu noktada asıl dikkatli olmanız gereken, genel olarak sizde hakim olan zayıflık tutumunu bu sorunlara karşı da sergilemeniz olabilir. Korkularınızdan arınmalısınız.

fal-ad1
Pınar Gökçe

Pınar Gökçe

13 yıllık bir yorumculuk geçmişine sahip olduğunu vurgulayan yorumcu, bu yeteneğinin arkadaşları tarafından keşfedildiğini ifade ediyor. Sezgilerine son derece güvenen yorumcu, fincana bir kez baktığını ve geri kalan her şeyi tamamen hislerinin ona söyledikleri ile yorumladığını ifade ediyor. Samimi ve realist yorumları ile binnazabla.com da takipçilerini bekliyor...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.