Arınma Ayı Şubat

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Yeni bir aya merhaba diyoruz. Roma takvimlerine göre Sevgililer Günüyle birlikte çeşitli kutlama ve ritüellerin yer aldığı Şubat ayı; aynı zamanda bir arınma ayı olarak da bilinmekteydi. 

İçinde bulunduğumuz yılın astrolojik döngüleriyle ele alındığında Şubay ayı bu senenin önemli gezegen hareketlerine de başlangıç yapıyor.

Öncelikle Venüs; Cuma günü Koç burcuna geçiş yapıyor. Venüs, Balık burcundaki seyrinde aşk, sevgi, fedakarlık ve kırılganlık konularında; sevginin daha ilahi, kolektif ve aşkınlık kısmını da deneyimletti. Ayrıca Balık burcundaki Neptün ve Güney Ay Düğümü etkisi bu süreci daha belirgin hale getirdi.

Venüs’ün Koç burcuna geçişi sonrasında; önümüzde bu yılın Retrolarından ilki olan Jüpiter retrosu başlıyor. 5 Şubat’ta Jüpiter Terazi’de durağan hale geçiş yapıyor. Ardından Mart ayında Venüs ve sonrasında Satürn’ün de retro hareketlere başlaması; çeşitli alanlarda kısıtlanma ve sınavlara tabi olacağımız çok önemli süreçleri ifade ediyor. 

Ay; Çarşamba gününe Balık burcunda boşlukta hareketiyle girdi. Hemen ardından; Koç burcuna geçiş yaptı.

Son birkaç günün daha içine dönük, hassa, kırılgan ruh halini atarak canlanıyoruz. Önümüzdeki iki gün enerjik ve insiyatif alarak hareket edeceğimiz bir süreçte olacağız.

Bu sürece; sabah saatlerinde etkili olan Ay – Mars kavuşumu destek veriyor. Günün özellikle ilk bölümü kandimizi daha canlı ve hareketli hissederek, işlerimizi hızla elimize alabiliriz.

Başlatmamız gereken ya da bir süredir beklemede kalan işlerimize hızla yönelebilir; insiyatif alabiliriz. Enerji yüksek olacağı için hafif sportif faaliyetler ya da belirli fizik gücü gerektiren işler daha kolay olur. Ancak; acele veya ani hareket ederek kazalara da açık etkiler bırakmayalım lütfen!

Merkür – Uranüs karesi’de gün boyunca etkin. Bu süreçte yine ani hareket ederek, fikirlerimiz, sözlü ve yazılı iletişimimiz konusunda sıkıntılı süreçlere sebep olabiliriz. Düşünmeden ya da netleşmeden acele etmeyelim. Konuşmalar ve gelişen şartlar karşısında da biraz daha sakin ve odağımızda kalalım.

Akşam saatlerinde etkisini hissedeceğimiz Ay – Güneş sekstil açısıyla; dişil – eril, duygularımız ve mantığımızın dengeli olacağı; destekleneceği bir süreçteyiz. Otorite ve yönetimle olan ilişkilerde de olumlu etkiler altındayız.

Günün genelinde işlerimizi başlatmak, yürütmek ve insiyatif alarak hareket etmek konusunda cesaretli olurken; düşünmeden, sonunu görmeden acele karar vermeyelim. Ani gelişecek olay, söylem ve kişilere karşı da dengeli ve sakin bir tavır içinde davranmaya çalışalım.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.