Antalya’da Türk Kahvesi Keyfi Nerede Yapılır?

fal-ad1

Merhaba Sevgili Dostlar…

antalya'da kahve keyfi nerelerde yapılırHiç kuşkusu yoktur ki Türkiye’nin güneyi dediğimizde ya da Akdeniz’i andığımızda aklımıza hemen güzide turizm şehri Antalya gelir. Dört mevsim içimizi ısıtan güneşten mi yoksa Akdeniz’in ruhundan mı bilinmez, müthiş bir enerji doldurur içimizi. “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” derler ya, binlerce yıllık tarihiyle Antalya, kim bilir hangi uygarlıkların sıcak sohbetlerine ev sahipliği yapmış, hangi gönülleri fethetmiş, hangi aşkları yazmış-bozmuş…

Sosyal medya diye tanımladığımız, insan ilişkilerinin gün geçtikçe şekil değiştirdiği bu ortamda, eminim ki, teknolojinin uzakları yakın etme gibi faydalarını sonuna kadar yaşayanlar dahi, göz göze bakılarak içilecek bir Türk kahvesinin yerini, hiçbir teknolojinin dolduramayacağını bilirler. İşte bugün, şehrin havası ve insan ilişkilerinin sıcak ortamında “ Antalya’da Türk kahvesi keyfi nerelerde yapılır? ”, “İki lafın beli nasıl kırılır?” gibi sorulara yanıt arayarak, bizi bir nebze de olsa hayatın karmaşık gerçekliğinden uzak tutacak tutkulu bir yolculuğa çıkacağız.

kahve keyfiAntalya’nın Lara semtinde The Big Man Cafe, kahvenizi yudumlarken uçsuz bucaksız Akdeniz’i ayaklarınızın altına serecek bir yamaca konumlanmış. Kaliteli servisi ve kahvenizin yanında sunulan gerçek Türk lokumu ile takdiri hakediyor. Deniz ve falez manzarası vazgeçilmezim diyenler için bir alternatif de Sea Garden Cafe. Barınaklar bölgesinde bulunan Sea Garden, geniş bir menüye sahip olmasına rağmen Türk kahvesi sunumunda iddialı.

Ayrıca Eski Lara Yolu bölgesinde Dünya Kahveleri isimli mekanı da anmadan geçemeyeceğim. Muhteşem Türk kahvesinin yanı sıra, değişik kahve tatları denemek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Fakat, Antalya’da Türk kahvesi keyfi nerelerde yapılır diye sorunca birçok Antalyalı tarafından muhtemelen verilecek ilk cevap Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi olacaktır. Merkez Atatürk Caddesi’nde yer alan mekan, Türk kahvesi kültürünün tüm ritüellerini yaşatırken, sizinle aynı hazzı yaşayan insanların yüzlerine bakarak mutlu olacağınız bir ortama sahip.

türk kahve keyfiGünümüzün kahve markası zincirleri de elbette Antalya’da Türk kahvesi keyfi için sıraya geçmiş durumdalar. Bin bir çeşit kahve kokusuyla gayet çekici bu mekanları eleştirmek için söylemiyorum ama Türk kahvesi keyfimi, yan masamda milkshake içilirken yapmak istemem doğrusu.

Hem güneyin hem de kahvenin kokusunu aldığımca sizlere Türk kahvesi keyfi nerelerde yapılır anlatmaya çalıştım. Peki siz Antalya’da Türk kahvesi içmek için nereleri tercih ediyorsunuz?

Sevgiler…

fal-ad1
Emir Adalı

Emir Adalı

Yaklaşık 10 yıldır gösteri sanatları yönetmenliği yapan Emir, çevresinde hemen farkedilir 6. hissiyle tanınıyor. Kendini "milyonlarca küçük telve zerresini konuşturan adam" olarak tanımlayan Emir, yalnızca Binnaz Abla çatısı altında yüzlerce kişinin derdine, sevincine ortak olmuştu. Şimdi ise Binnaz Abla blog sayfasında, yazılarıyla sizlerle olmaya devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.