Ankara’da Kahve Nerede İçilir?

Başkentte olup kahve keyfi yaşamak istediğiniz anlar için sizlere bir kaç önerim olacak. Bu önerilerimi bir kahve sever olarak bizzat deneyerek yapmış olduğum seçimlerim olduğunu söylemeliyim.

İlk sıralamama almış bulunduğum sizlere de gönül rahatlığıyla önereceğim Eagles Coffee Ankara çayyolunda harika bir mekan. Daha önce yemeklerinden tadarak bir kahve dükkanından beklenmedik performans olarak saydığım leziz menülerinin dışında, kahvelerinde de aynı tadı yakaladığım Eagles Coffee den bahsetmek istiyorum. Çoğu zaman mekanın görünümü ve sundukları önem kazanırken burada gerçek samimi bir ikram anlayışı ve müşretiye verilen hizmet on numara sayılabilir. Kahvenizi bir de buradan içmeyi deneyin demek istediğimi anlayacaksınız. Kıvam ve tadı bir de yanındaki sunumlarıyla kahve iştahınız kabaracaktır. Fiyatları çok düşük olmasada ikramlarına göre değer diyorsunuz.

Diğer beğendiğim ve öneriye sunabileceğim mekan ise; Koala Coffee Shop seçimi için olacak. Gerçek hayvanseverler dostlarımızdır. Ayrıca yeni sayılayack kadar tarihleri belki bir kaç yılı bulmasa da, kahve şahane olduğu anda taş çıkartır değme eskilere. Bir de kekleri muhakkak denenmeli benden söylemesi. El yapımı tatlıları lezzeti kahvelerini aratmıyor. Her ikisi için doğru adres olacaktır. Çankaya kahve mekanları konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğu için arada seçim yapmak zorlaşırken en iyilere yöneltmeye çabalamak zor oldu benim için. Çünkü Koala Coffee Shop farklı ikramları ayrıca kahveyi çeşitlendirmiş olmaları seçeneklerinizi daraltıyor adeta. Alışkanlık yapacakları bir çok lezzete sahipler.

Son zamanlarda yeni ekipman eski ekipman olarak ayırt etmek gerekli olsa da kahve mekanlarını, bunu çürüten bir yer olarak Prod Coffee Roastery tamamen eski kahve ekipmanlarıyla ağzına layık kahveler pişirmekteler. Size özel kahveler hazırlanmak için seçenekler sunarlar ve damak tadınıza göre olmaması imkansızdır. Bahçelievler 3. caddenin o sıcak samimi ortamına eşlik eden küçük kahve dükkanı iç dekoruyla da içinizi sımsıcak etmeye devam edecek. Kendilerini kahve tadımcısı olarak nitelendirmek isteyen kahve lezzetçileri bunun hakkını vermekte oldukça başarılılar. Bir ara yolunuz Bahçelievler’e düştüğünde 3. Cadde üzerinde bulunan Prod Coffee Roastery enfes bir tad ile sizi karşılıyor olacak.

Ankara başlı başına romantik kendi hüznünü de sıcağını da içinde taşıyan bir şehirdir. Denizi olmasa da romantik sokaklarıyla bir başkadır Ankara…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>