Akrofonoloji İsim Analizi Nedir?

fal-ad1

akrofonoloji3Merhaba Sevgili Dostlar,

İsim analizinin alanına akrofonoloji denmektedir. Her isim kendini yaşatır. En eski zamanlarda isim konmadan önce çocuğu 10-12 yaşına gelmesini beklemek adetmiş.

Eğer çocuk ona sunulan atı ,kılıcı, bıçağı,makası ,oklavayı ,hayvanı, gösterildiği gibi kullanırsa çocuğa o maharete uygun bir isim konulurmuş. Bu isim ev işlerinde marifeti olan hanım ,bıçak at ,kılıç kullanabilene yiğit gibi benzer isimler bularak eski zamanlar da anlamlı isimler taşımaları için zaman tanınırmış. Bu analizi elbette o zaman ki şartlara çocuklarının olmasını istedikleri umdukları tarzda olsun diyerek konulan isimler verilirmiş.

Eski zamanlar da hal böyle iken zamanımız da isimler ailelerin doğmadan önce düşündükleri, beğendikleri en uygun ismi konulmaya dönüşmüş. İsim analizi bir çok zamanlar da kullanılmıştır. Şimdi isimlendirme de yapılanın en kolayı olduğu bir gerçek.

İsimlerin enerjisi ve bir tınısı vardır.

Örneğin ;ayaz isimli bir kişiyi anlaşma yapmak için katı birisi olarak adlederler, zor bir akrofonoloji1anlaşma yapacaklarını düşünürlermiş. Ona göre o kişinin zorluk çıkarabileceği durumlara önceden önlem alırlarmış. O zamanlar da bilinen gerçek çocuklara anlamlı isimler verilmesinin İslam’a göre hayırlı olduğudur.Yine de belki farkına varılmış belki varılmamış o dönemler de isimlerin etkisi önemliymiş anlıyoruz ki. Çünkü Kişilerin ismini duydukları bazı kişilere ön fikir yürütmesini sağlayan durum aslında isim tınısı’dır.

Her isim kendi etki alanını oluşturur. İsmin kişiye kattığı adını taşıma -taşıtma frekansı görülmez bir enerjidir. İsim anıldığında o enerji alanı tınısı hakkın da ilk izlem beyninizin algı frekansında ön bilgi sağlamıştır bile. Eski zamanlardan günümüze ilk tanışma da, bir çok bilgiyi karşılıklı alma da ilk etap isim bu sebepten sorulurmuş bunu biliyor muydunuz?

Sevgilerimle.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.