Ağustos’un İlk Haftası Jüpiter-Plüton Karesi

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Gezegenlerin transitleriyle etkili ve önemli bir haftaya geçiş yapıyoruz. Ayrıca; çok kuvvetli iki tutulmanın da gerçekleşeceği Ağustos ayının ilk haftası!

Öncelikle 4 Ağustos tarihinde etkisini kuvvetli bir şekilde hissettirecek olan Jüpiter – Plüton karesi; bu yıl son kez kesinleşiyor. Haftaya da damgasını vuracak olan bu açı; inançlar, hukuki konular, ekonomi, finans, uluslararası ve diplomatik ilişkilerde gerilimi artabilecek, yozlaşmaların da yaşanabileceği zor bir süreci işaret ediyor.

İşin içinde Jüpiter olması; olayların genişlemesine ve büyümesini aynı zamanda Plüton ve kare açı etkisiyle krizlerle bir değişim ve dönüşüm, büyüme sürecinin deneyimleneceğinin de altını çiziyor. Beklenmedik, ani gelişmeleri ve sıra dışı olanı temsil eden aklın kolektif gezegeni Uranüs; 3 Ağustos tarihindeki durağan konumuyla birlikte geri hareketine başlıyor. Koç burcundaki Uranüs; geri hareketini yaklaşık 5 ay sonra noktalıyor.

Bu süreçte; teknoloji, uzay, havacılık konularında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca hava şartlarında ani değişiklikler; yer hareketlilikleri de görülebilir. Özellikle depremlerle ilgili korku duyan takipçilerimiz için minik bir not: Zaten süreçte özellikle Ege bölgesinde küçük ve orta şiddette sarsıntılar görülmeye devam etmektedir. Çok büyük depremler; Uranüs’ün Boğa burcuna geçiş yapacağı 2018 sonlarından itibaren, risk arz etmektedir.
Ve günün önemli transiti Venüs – Yengeç seyri…

İlişkiler ve değerler gezegeni Venüs, bugünden itibaren ağustos sonlarına kadar kalacağı Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Daha sosyal olduğumuz Venüs – İkizler’e oranla; ailemize, yuvamıza çekileceğimiz, içimize yönelerek hassas, duygusal ve güven arayışında olacağımız bir döneme geçiş yapıyoruz.

Bu dönemde; sevdiklerimiz, yuvamız, çocuklarımız ve köklerimizle ilgili daha çok zaman ayırırken; evlenme, yuva kurma, ev değişikliği ve bu alanlardaki konular için uygun süreçler gelişecektir.

Günün genelinde Ay; Akrep burcunda boşlukta ve önemli bir açısı olmadan yoluna devam ediyor. Daha duygusal ve hassas hissedebileceğimiz; içimize dönük bir gün deneyimleyebiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.