Adana’da Türk Kahvesi Keyfi Nerelerde Yapılır?

fal-ad1

Merhabalar…

Bakır Cezve'de Türk Kahvesi
Bakır Cezve’de Türk Kahvesi

Bize özgü bir gelenek ve kültürel miras olan Türk Kahvesi’nin, hazırlanması, pişirilmesi kadar sunumu da çok önemlidir. Bakır bir cezvede pişirilmiş bol köpüklü Türk Kahvesi, yaldızlı şık bir fincanda, kapağında rengarenk püskülleri olan minik bir lokumluğa konulmuş birkaç gül lokumu ve soğuk su ile gümüş bir tepsi içinde, adeta bir ritüel gibi sunulur. Kokusu, tadı ve bol köpüğü ile bambaşka bir keyiftir

Şık sunumlarıyla, özel ve ayrıcalıklı Türk Kahvesi tatlarıyla, nezih ortamlarıyla Adana’da Türk Kahvesi içebileceğiniz mekanları sizler için araştırdım.

Gönül Kahvesi: Adana’da altı şubesi bulunan Gönül Kahvesi’nde, minik çikolatalar ile birlikte sunulan bol köpüklü Türk Kahvesi eşliğinde dostlarınızla keyifli saatler geçirebilirsiniz. Size yakın bir Gönül Kahvesi mutlaka vardır bulunduğunuz yerde.

Kahve ve lokum
Kahve ve lokum

Nur’un Türk Kahvesi: Adını sahibesinden alan Nur’un Türk Kahvesi’nde, sıcak ve samimi bir ortamda içtiğiniz Türk Kahvesi ile ruhunuzun dinlendirdiğini hissedebilirsiniz. Müdavimlerinin uğrak yeri olan mekanda Türk Kahvenizi içtikten sonra ayrıca falınıza da bakılıyor, benden söylemesi.

Neşve: Çekici ambiyansı ile Türkiye’nin ilk yerli gurme çay-kahve evi olma özelliğini elinde bulunduran Neşve’nin şık ortamında Türk Kahvenizi içmek, sizin için mutlaka bir ayrıcalık olacaktır. Bakır fincan kapları ve bakır tepsisiyle sunulan Türk Kahvesi sizlere geleneklerimizin bütün inceliklerini yaşatacak. Damla sakızlı ve çikolatalı sütlü Türk Kahvesini özellikle denemelisiniz.

Kahve Durağı : Adana’da dört şubesi bulunan Kahve Durağı, alışverişe

Türk Kahvesi molası vermek için adına yakışır bir mekan. Güler yüzlü çalışanları ile hizmet veren Kahve Durağı’nda Türk Kahvesinin farklı çeşitleri mevcut. Özellikle Hacı Sabancı Bulvarı üzerindeki avm’de bulunan Kahve Durağı’na yolunuz düşerse, şahane manzara eşliğinde Türk Kahvesi keyfiniz size huzur ve mutluluk katacaktır.

Kahve Deryası:  Türk Kahvesi eşliğinde arkadaşlarınızla keyifle sohbet edebileceğiniz sıcak bir mekan. Türk Kahvesinin yanındaki sunulan çikolatalı lokum ve portakallı çikolatalar  kahve keyfinizi renklendiriyor.

Türk kahve keyfi
Türk kahve keyfi

Kahve Diyarı:  Günün yorgunluğunu yaseminli Türk Kahvesi ile atmak için en ideal  mekan Kahve Diyarı. Yaseminli Türk Kahvesi ve daha pek çok farklı Türk Kahvesi tatlarını denemek istiyorsanız mutlaka uğrayın.

Adana’da dostlarınızla, sevdiklerinizle keyifli sohbetlerinize ya da tek başınıza okuduğunuz bir kitaba, bazen bir öğlen yemeği sonrasında, bazen bir alışveriş molasında ya da işten çıkıp eve dönerken size günün yorgunluğunu unuttururken  eşlik edecek  Türk Kahvesi için bu adresleri mutlaka denemelisiniz. Türk Kahvesi her zaman bambaşka keyfi olan bir ritüeldir..

 

 

 

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

1 Yorum
  1. Sık sık adanaya giden biri olarak böle detaylı bir bilgi vermenize çok çok sevindik. Çok teşekkür ederiz.

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.