Hava Puslu Kış Geliyor <3

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

karÇok değil daha 2 hafta önce bu güzel yemyeşil yerlere oturup hayallere dalıyor, güneşin tadını çıkartıyorduk. Artık kar mevsimi başladı. Kar yağışı daha çok şiddetli değil ama yer yer yağarak bizleri kış mevsime alıştırıyor sanki. Yaz aylarının sona ermesi ile yurt genelinde sıcaklıklar azalmaya başladı. Sonbaharla birlikte soğuk havanın her geçen gün kendini iyiden iyiye hissettirdiği doğu illerinin yüksek yerlerine yılın ilk karı yağdı bile.

Anadolu’da -2 -15 Doğu Anadolu’da -21 ler yaşanmaya başladı. Meteoroloji don olaylarına karşı bizleri uyarıyor.

Ben de yakalandım bu yılın ilk kar yağışına. Şiddetli değil ama usul usul yağan bir karla mest oldum. Ankara’dan İstanbul’a giderken yakalandık, Bolu Dağı zirvesinde yağmur mu, sulu kar mı, ne yağıyor derken baya kar yağdı. Yola mı dikkat edeyim, karın cama doğru yağan güzelliğine mi bakayım, hayran kaldım yağışına.

Kış mevsiminin güzelliği bir başkadır elbette. Kestane kebapları, sıcacık sahlepi, bembeyaz manzarasıyla yaşamaya doyum olmaz. Bembeyaz bir çiçek bahçesinde bulursunuz kendinizi. Yaz mevsiminde tatil nedeniyle kendilerini sahillere atanlar, kış mevsiminin gelmesiyle hep bir araya gelirler, özlemle beklerler sevdiklerini. Kış mevsimi paylaşım mevsimidir. Sineması, tiyatrosuyla, etkinlikleriyle tam birlik ve beraberlik mevsimidir.

Ama soğukta kalıp çaresizseniz o zaman vay halinize.

Ankara’nın soğuk bir kış günü bir geceye davet edildik. Aylardan Kasım ayı idi, hava ayaz ve soğuk ama davete icabet etmemiz gerekiyordu. Gitmek üzere hazırlandık. Hava baya soğuk ve yoğun sisliydi. Vakitlice evden çıkıp, vakitlice geri dönmeyi düşünüyorduk. Sis bir denizin dalgaları gibi dalgalanıyor, kah açılıyor, kah yoğunlaşıyordu. Gideceğimiz davet şehir dışında bir yerdeydi. Yola çıktık, sis nedeniyle temkinli ilerliyorduk. Davet süresince hoşça vakit geçirdik.

yollarDışarı çıktığımızda karın yağmış ve yolları kapatmış olduğunu gördük. Sis daha da yoğunlaşmış, sanki bulut yere inmişti. Davetten çıkan herkes arabasına bindi. Arka arkaya ilerleyerek birbirimizin yolunu aydınlatmaya çalışıyorduk. Belli bir yerden sonra artık birbirimizi kaybettik. Herkes kendi yolunun derdine düşmüştü. Bir taraftan rüzgar, bir taraftan soğuk, yollar yeni yağan kar nedeniyle kaygan ve çok tehlikeliydi. Sis ise geceye ayrı bir tehlike arz ediyordu.

donencaliÖnümüzü göremiyor, nereye gittiğimizi bilemiyorduk. Saatler ilerliyor dönmemiz gereken yolu bulamıyorduk. Üzerimizde kalın kış kıyafetleri değil, davete uygun kıyafetler vardı bu nedenle daha çok üşüyorduk. Esen rüzgar aniden dönen bir çalı yumağını arabamızın önüne fırlattı, birden durmak zorunda kaldık Arabayı durdurup çalıyı önümüzden çekince bir uçurumun kenarında olduğumuzu gördük. O çalı uçup önümüze çıkmış bizi uçurumdan aşağı düşmekten, ölümden korumuştu. Gözyaşlarıma hakim olamadım. Yaratan yüce Allah’ım bize kıyamamış bizi çalı ile uyarmış ve kurtarmıştı. Bu mucizevi olay yıllarca beni etkilemiş, her yolculukta bu anıyı hatırlamışımdır…

Kış mevsimi tehlikeli, eğlenceli, renkli, şaşırtıcı, yorucu, güzel ve müthiş anılarla doludur.

Kış mevsimi her zorluğuna rağmen yine de çok güzeldir.

Sıkı sıkı sarılmak için bir çok bahanesi vardır.

Birbirinize sıcacık sarılmalı güzel bir pazar günü diliyorum, benim sevgili kahve dostlarım.

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız…

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.