2016 Yengeç Burcu Yorumları

fal-ad1

yengec3Merhaba sevgili Astro-takipçiler,

Yeni yılınızı kutlarım. 2016 Yengeç Burcu yorumları için sadece kendi burcunuzu değil, yükselen burcunuzu da okumanızı talep edeceğim. Yükselen burcunuz, öz güneş burcunuzdan daha etkili olacaktır.

Sevgili 2016 Yengeç Burcu, Ay yönetiminde olan bir burca sahip olduğun için sezgiler, aile, mahremiyet, kökler, hafıza, tarih konuları senin temaların arasında. Bu konular natal haritalarda siz yükselen Yengeç’ler için 4. Ev ve 5. ev konuları. 4 evinizde transitine başlayan Akrep Satürn, 5. Eviniz üzerinden ilerleyişine devam etti. Akrep burcu etkileri ile sizi belirli konularda sınadı. Özellikle aile, yuva, çocuklar, aşk, hobi ve ilgi alanı temalarınız üzerinde birçok zorluk ve engelle başa çıkmak durumunda kaldınız.

Aileniz ve kökleriniz ile ilgili zorluk ve engellere göğüs gerdiğiniz, sorumluluklar üstlendiğiniz, geçmiş karmanızın yansımalarını taşıdığınız bir yılı geride bıraktık. Satürn ise 2015 yılı 18 Eylül itibari ile artık Yay burcundaki transitine başladı ve 2016 yılı boyunca yayda seyrine devam edecek. Siz Yengeç burçları ve yükselen yengeçler 2016 Yengeç Burcu yorumları için 6. Ev konuları, sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz, ertelediğiniz rahatsızlıklar ve hastalıklar, çalışma ortamınız üzerinde sizi sınamaya devam edecek.

Bu durum 2016 yılı için iç açıcı gözükmeyebilir fakat donanımınızı geliştirmek, kendinizi genişletmek hususunda disipline edeceğiniz yaşamınız ön planda olacaktır. Bu durum enerjilerinizi doğru yönde kullanmanıza vesiledir.

Gelin tarihlerle 2016 yılını siz Yengeç burçları için inceleyelim;

2016 Yengeç Burcu Aşk Hayatı;

2015 yılı itibari ile Yengeç Burcu bireylerin aşk hayatı gayet olumsuzdu. Özellikle Satürn’ün Akrep’te oluşu siz Yengeç burcu bireyleri 5. Evinizde aşk ve ilişkiler evinizde oldukça yengec2sınadı. Fakat 2016 yılı ile beraberinde yay burcuna geçiş yapan Satürn için Aşk hayatınızın daha çok renklenip hareketleneceği dönemleri selamlıyor olacaksınız sevgili Yengeç’ler.

Oğlak burcunda 2016 yılı boyunca iki adet Merkür gerilemesi seyir edecek. Biri ilk girişte 6/26 Ocak tarihleri arasında, diğeri ise yılın bitiminde Aralık ayı dolaylarında oluşacaktır. Özellikle Merkür Retroları başlangıcı farklı bir burçta olsa da hepsi Merkür’ün toprak burçlarında gerçekleşen gerilemelerdir. Bu gerilemeler siz Yengeç burçları için toprak, su elementi olarak altmışlık yani sextile açı kuracağı gerilemelerdir. Merkür Retrolarında ilişkiler ve yakınlıklarınız hususunda geçmiş sıkıntıların tamamlanması adına olumlu etkiler alacaksınız.

2016 Yengeç burcu Kariyer Hayatı;

Satürn Yay’da 6. Ev temalarında disipline bir zaman dilimi sizleri bekliyor. 6. Eviniz sorumluluklar evinizdir. Günlük rutinleriniz ve çalışma ortamı hanenizdir. Sorumluluğunu üstlendiğiniz konular ve hizmete sunduğunuz temalar ön planda olacak demeliyiz. Diğer yengec1yandan 6. Ev sağlık/hastalık aksını da gösterecektir. Ertelediğiniz sağlık problemlerinin yeniden nüks etmesi ve ön plana çıkmasını bekleyeceğimiz bir dönemde olacağız.

Diğer yandan mal varlığı ile ilişkili olan Jüpiter, İslami Astrolojide de el-Rezzak, rızık, bolluk bereket ve müşteri isimlerini alan bir gezegen olduğunu bilmeliyiz. Jüpiter’in yıl boyunca konumu Başak’ta olacak. 9 Eylül 2016 yılı sonrası ise Terazi burcuna geçiş yapacak.

Siz Yengeç burcu ve yükselen burcu Yengeç olan bireyler için Başak eviniz 3. Ev iletişim, kardeşler, zihin, kısa taşımacılık, kısa seyahatler gibi konularda genişleme ve büyüme yaşayacağınızın göstergesidir. Güneş’inizle altmışlık açı kuran Jüpiter siz Yengeçler için bolluk ve bereket temalarını yakın çevreniz üzerinden genişletecektir.

2016 Yengeç Burcu Sağlık için;

Jüpiter 9 Eylül 2016 tarihine kadar Başak burcunda seyir edeceği için sağlık problemleri yaşamayacağınızı söylemek isterim. Daha çok kardeşler eviniz ve yakın çevreniz
hususunda Başak etkisi taşıdığınız için bu kişiler ile ilgili rahatsızlıkların sorumluluklarını üstlenebilirsiniz.

Fakat Satürn’ün Yay transitine dikkat etmelisiniz. Özellikle medikal astrolojide Yay burcu karaciğeri ve lenf sistemini, uyluk kemiğini ve üst bacak bölgesini, basen ve baldırları yönetmektedir. Bol yürüyüş, egzersiz ve karaciğeri yormayacak etmenler yani alkol, sigara ve kahve gibi alışkanlıklardan mümkün olduğunca uzak durmanız gereken bir yıl olmasını dilerim.

Sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgilerimle…

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.