7 Ekim Cuma Astroloji Yorumu

fal-ad1

imageDeğerli Astroloji Takipçilerimiz,

Merkür, bugün 24 Ekim tarihine kadar kalmak üzere Terazi burcuna geçiş yapıyor. Merkür terazi geçişinde; her türlü sosyal ve özel ilişkide daha konuşmaya odaklı, diplomatik, kimi zaman resmi ve politik diyebileceğimiz bir süreç yaşayacağız. Dengeli, barışçıl, nezaketli bir tavrın daha çok egemen olacağı bir iletişim dönemi geçirmemiz mümkün gözüküyor…

“Sen – ben” dengesini doğru kurabilir, empati gerçekleştirebilirsek; olumlu faydalanabiliriz bu süreçten. Anlaşmazlıkların, uzun süredir bekleyen problemlerin çözümü; bu dönemde nezaketli ve diplomatik yöntemlerle çözülebilir. Geçmişten gelen problemli konularda daha uzlaşmacı bir tavır geliştirebilir, deneyimli, objektif kişilerin de desteğini alabiliriz.

Uluslararası süreçte dengelerin değişebileceği; yeni stratejik anlaşmalar, belirsizlikler, daha resmi ve diplomatik hareketlenmelerin gerçekleşebileceği günler geçirebiliriz.

Ay, günün neredeyse tamamında Yay burcunda hareket ediyor. Uluslararası ilişkiler, imagehukuk, eğitim, medya, seyahat, din, felsefe, yabancı kültürler konuları ön plana çıkabilir. İyimser, toleranslı, meraklı bir yaklaşım içinde olabiliriz.

Günün ilk saatlerinde Ay – Chiron kare açısı netleşiyor. Bu açı, kendimizi karamsar hissetmemize neden olabilir. Zorlu, olumsuz tecrübelerimiz bizi etkileyebilir. Geçmişe takılıp, negatif düşüncelere yoğunlaşabiliriz. Bu tecrübelerden ders çıkararak, daha olumlu konulara odaklanmakta fayda var.

Sabahın ilerleyen saatlerinde gerçekleşecek Ay -Uranüs üçgen açısı; heyecan verici gelişmelere açık olacağımız, kendimizi sabahın ilk saatlerine göre daha enerjik hissedeceğimiz bir görünüm veriyor. Günlük alışkanlıklarımızın dışında program yapmaya, farklı ve yaratıcı çalışmalara, grup aktivitelerine uygun etkiler alacağız. Problemlere için sıra dışı ve pratik çözümler getirebiliriz. Yenilikler, yeni başlangıçlar gerçekleşebilir.

Bu açının ardında ardından Ay; neredeyse günün son saatlerine kadar Yay burcunda boşlukta hareketine devam ediyor. Bu süreçte, özellikle geriden devam eden ve bitirilmesi gereken işlerimizi hızlı ve pratik yöntemlerle tamamlayabiliriz.

imageYıl boyunca karşımıza çıkan ve bizi zorlayan Güneş – Plüton karesi; akşamın ilerleyen saatlerinde netlik kazanıyor. Haftanın genelinde de etkili olan bu açı; üzerimizde baskı hissetmemize, karşıt kişi, grup ya da olayların baskısı altında kalmamıza neden olabilir. Plüton’un sert etkisi; özellikle kalıplaşmış düşünce ve alışkanlıklarımıza köklü değişimler getirebilir. Direnç göstererek, sert, öfkeli, baskıcı kişilerin tatsız davranışlarına maruz kalabiliriz. Hayatımızda bizi zorlayan, tıkanan konularla biraz daha sert bir şekilde karşı karşıya kalabiliriz. Mevcut duruma direnmek yerine; değişime açık olmak, akışına bırakmak ve mümkün olduğu ölçüde gerilimden uzak kalmaya çalışmak bu dönemde en doğru hareket olacaktır.

Genel anlamda kazalar, otorite ve dengelerde çekişmeler, sert olaylar; sıkıntılı doğal afetler, güvenlikle ilgili durumlar yaşanması da mümkün olabilir. Otorite, yönetim, aile büyükleriyle gerginlikler yaşanabilir.

Ay günün son saatinde, Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Sorumluluklarımızın daha fazla farkına varacağımız, disiplinli, organize çalışacağımız bir süreçte olacağız. Güç ve dayanıklılık gerektiren işleri bu birkaç gün daha kolay çözebiliriz. Karşı taraftan beklentilerimiz çoğalabilir, olumsuz tavırlar içinde bulunabiliriz. Duygularımız biraz kapalı olacağı için, karşı tarafa daha resmi bir görüntü verebiliriz. Problemlerin gelişmemesi adına; elimizdeki işlere odaklanarak daha yapıcı düşünmeye çalışalım.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.