2016 Oğlak Burcu Yorumları

fal-ad1

oglak2Sevgili Oğlak,

Satürn yönetiminde bir burca mensupsun. İş, yönetim, otorite ve kariyer gibi hedefler senin sorumluluğunda. Satürn ise fazlası ile önemsememiz gereken bir gezegendir. 2016 Oğlak Burcu Yorumları öncesi yönetici gezegeniniz Satürn’ü tanıyalım.

Satürn, jovian dediğimiz gaz devi gezegenlerden. Ptolemi dönemine baktığımızda gökyüzünün sınırı olarak kabul ettiğimiz ve çıplak gözle bakıldığında en son gözlemlenen gezegendir. Hafta cumartesi günü biter ve Cumartesi günlerinin yöneticisi Satürn’dür. Ağır hareket eden ve bize ağır hareketi ile yakın olan bir gezegen olduğu için yıl olarak yorumlama yapmamızda önem kazanmaktadır. Satürn, kısıtlayıcılıktır, yavaşlıktır, set ve engellerdir fakat bu engelleri aşmak için sarf edeceğimiz gücü barındırmaktadır. Doğum haritalarımızda 12 burcu da taşırız. Her burç evlerimize bir bir yerleşir. Bu nedenle Satürn’ün burç değiştirmesi bizlerin bir evine illaki değineceğini göstermektedir. Yaklaşık olarak 2 buçuk yılda bir burç değiştirir. 2015 yılı boyunca seyri Akrep’teydi. Akrep etkisinde olması bizi tutkularımızla sınamasına vesile oldu. 2016 yılı boyunca seyri Yay burcunda olacak. Bu etki 2016 Oğlak Burcu yorumları için siz Oğlak’ların 12. Evinize denk gelmektedir. Ruhsal arınma, şifalanma, sizden gizlenenler, saklananların ön plana çıkması gibi süreçleri göğüsleyeceksiniz. Öte yandan Jüpiter gezegeni de 2016 yılı Eylül ayı boyunca Başak burcunda seyrine devam edecek. Sizin Oğlak güneşiniz ile toprak üçgeni kuracağını ve maddiyat ile ilgili yeniden yapılanacağınız gayet verimli bir yılı ağırlayacağınızı söylemek isterim.

Gelin tarihlerle 2016 yılını siz Oğlak Burçları için inceleyelim;

2016 Oğlak Burcu Kariyer Hayatı

10 Ocak saat: 03:30 itibari ile Yeniay Oğlak burcunda olacak. Yeni yıla toprak grubu ile yay1başlıyoruz. Özellikle Toprak gruplarındaki Merkür Retroları ile de yeni yılın ilk zamanlarını göğüslüyor olacağız. Yeniay döneminin Oğlak burcunda gerçekleşmesi otorite, kariyer ve sosyal statü gibi kavramları ön plana çıkartır. 2016 Oğlak Burcu Kariyer Hayatı için oğlak yeniayı sizlerin 1. Evinizde gerçekleşecektir. 1. Ev temaları; 1. Ev sizlerin yükselen burcudur. Biz doğduğumuz zaman ufukta yükselen burç demektir. Yani yücelimde olan her tür konu bu burç ve 1. Ev’de saklıdır. Kendi kimliğimiz, maskemiz, dıştan bize bakan kişinin bizde gördükleri, kişisel becerilerimiz, yeteneklerimiz 1. Ev temalarıdır. Bu konulardaki vurguları ön planda yaşayacağınız bir süreci karşılayacaksınız. Temkinli ve dikkatli olup, yönetim ve otorite hususunda aceleci davranmazsak içinde bulunacağımız Merkür retrosunun nimetlerinden faydalanabiliriz. Daha çok yatırım ve eldeki paranın kontrolü hususunda ipleri elinize almanız gerekli. 2016 Oğlak Burcu Kariyer hayatı için Eylül Ayına kadar dokunmayacağınız belli birikimlerinizi lütfen gereksiz harcamalar ile geçirmeyiniz.

2016 Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Yeni ay dönemi Oğlak grubunda yıla başlayacağımızı gösteriyor. 2016 Oğlak burcu Aşk hayatı için yeni tanışmaları da akabinde getirecek demektir. Yeni tanışmalar için ideal bir zaman olsa da bunları yürürlüğe koymak için henüz erken. Çünkü Merkür Retrosu içerisinde olacağız. Fakat geçmiş odaklı aksattığımız hedefleri tekrar gözden geçirmek için ideal. Maddiyatımız, ortaklıklarımız, kariyer için sosyal statümüz için hayatımızı yeniden yapılandırmak için ideal. Bu durakta bir duracağız. Seyirci koltuğuna oturup durumu tekrar baştan süzeceğiz. Yeni yıla dolu enerji ile başlamak için ideal. Çünkü 2015 yılını son kere tahlil etmek ve nerelerde eksiklikleriniz olduğunu ortaya çıkarmak için uygun zamanlama. Özellikle 2016 Oğlak Burcu Aşk Hayatı için geçmiş dönemdeki yaşadığınız ilişkiler ve sıkıntılı süreçleri rayına oturtmak adına yılın ilk yarısı sizi keyiflendirmeye bilir. Eylül ayı sonrası yeniliklere daha çok açık olacağınız bir zaman olduğu için artık gerçeklikler ile kurgusal dünya arasındaki bağı ilişkilerinizde görmeniz ve bu dengeyi kurmak adına olumlu enerjiler taşıyacağınız bir yıl geliyor.

2016 Oğlak Burcu Sağlık Durumu

Siz Oğlakların 6. Ev sorumluluklar ve hastalıklar evinizde İkizler burcu vardır. 2016 Oğlak Burcu Sağlık durumu ile ilgili Ay’ın konumları önemlidir. Yılın yarısı ve yılın son oglak3günlerinde Yeniay ve dolunay İkizler burcunda seyir edecek. Yılın ilk yarısı 2016 Oğlak Burcu Sağlık durumu ile ilgili şifalanmak, arınmak, kendinizi medite etmek gibi konuları göğüsleyecekken yılın ikinci yarısından sonra Ay fazlarına dikkat etmenizi dilerim. 5 Haziran 2016 sabah saatlerinde İkizler burcu Yeniay’ı ile günü selamlayacağız. 14 Aralık 2016 tarihli İkizler burcunda saat: 02:03 Dolunay meydana gelecektir. Siz oğlak burçları için ve yükselen oğlak burcu bireyler için İkizler, 6. Ev konularınızdır. 6. Eviniz sorumluluklar evinizdir. Günlük rutinleriniz ve çalışma ortamı hanenizdir. Sorumluluğunu üstlendiğiniz konular ve hizmete sunduğunuz temalar ön planda olacak demeliyiz. Diğer yandan 6. Ev sağlık/hastalık aksını da gösterecektir. Ertelediğiniz sağlık problemlerinin yeniden nüks etmesi ve ön plana çıkmasını bekleyeceğimiz bir dönemde olacağız.

Diğer yandan Güneş’in de İkizler burcunda olduğu yeniay döneminde iletişim temaları ön plandadır. İletişim ve kontakt kurmak, çevremizle ilgili kopuklukları yeniden tamamlamak, kısa seyahatler ile ilgili konuların gündemde olacağı bir dönem başlayacaktır.

En başta sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgilerimle,

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.