2016 Kova Burcu Yorumları

fal-ad1

kova2Sevgili Kova,

Satürn yönetiminde bir burca mensupsun. İş, yönetim, otorite ve kariyer gibi hedefler senin sorumluluğunda. Satürn ise fazlası ile önemsememiz gereken bir gezegendir. 2016 Kova Burcu Yorumları öncesi yönetici gezegeniniz Satürn’ü tanıyalım. Satürn, jovian dediğimiz gaz devi gezegenlerden. Ptolemi dönemine baktığımızda gökyüzünün sınırı olarak kabul ettiğimiz ve çıplak gözle bakıldığında en son gözlemlenen gezegendir. Hafta cumartesi günü biter ve Cumartesi günlerinin yöneticisi Satürn’dür. Ağır hareket eden ve bize ağır hareketi ile yakın olan bir gezegen olduğu için yıl olarak yorumlama yapmamızda önem kazanmaktadır.

Satürn, kısıtlayıcılıktır, yavaşlıktır, set ve engellerdir fakat bu engelleri aşmak için sarf edeceğimiz gücü barındırmaktadır. Doğum haritalarımızda 12 burcu da taşırız. Her burç evlerimize bir bir yerleşir. Bu nedenle Satürn’ün burç değiştirmesi bizlerin bir evine illaki değineceğini göstermektedir. Yaklaşık olarak 2 buçuk yılda bir burç değiştirir. 2015 yılı boyunca seyri Akrep’teydi. Akrep etkisinde olması bizi tutkularımızla sınamasına vesile oldu.

2016 yılı boyunca seyri Yay burcunda olacak. Bu etki 2016 Kova Burcu yorumları için siz Kovaların 11. Evinize denk gelmektedir. Sosyal ilişkilerinizi ve çevrenizi disipline edeceğiniz ve yeniden düzenleyeceğiniz zamanları taşıyacaksınız. Öte yandan Jüpiter gezegeni de 2016 yılı Eylül ayı boyunca Başak burcunda seyrine devam edecek. Siz Kovaların ve özellikle yükselen burcu Kova olanların 8. Evinde seyir edeceği Jüpiter için artık 2016 yılı arınma dönemi diyebiliriz. Ortak kazançların genişleyeceği fakat ölüm gibi temaların da sonlanma bitiriş ve yeniden başlangıç olarak görüleceği bir yılı ağırlayacaksınız.

Gelin tarihlerle 2016 yılını siz Kova Burçları için inceleyelim;

2016 Kova burcu Kariyer Hayatı

Yeni yıl için Doğu-mistik ve Hint astrolojisinde Rahu olarak adlandırılan kadersel düğüm batı astrologları tarafından Kuzey Ay Düğümü olarak nitelendirilmektedir. Ketu ise Güney kova1ay düğümü anlamındadır. Vedik astrolojiden de bildiğimiz üzere Ay düğümleri Rahu ve Ketu; Aslan ve Kova aksında yerleşim göstermekte. Bu durum siz Kovaları 2016 yılı için temkinli davranacağınız bir dönem olduğunu göstermektedir. 2016 Kova Burcu Kariyer yaşamı hususunda tekil değil, grup yönetimi ve gruplardaki aktivitelerin sorumluluklarını üstlenebilme koşullanması yaşayacağınız bir yeni yıl bekliyor sizleri diyebiliriz. O nedenle hayatta sadece ben dili ile değil Sen dili ile de konuşmayı gayet iyi başaran siz Kovalar için 2016 yılı Kova Burcu kariyer hayatı yönetim, otorite, organizasyon, koordinasyon ve grup aktiviteleri hususunda ön planda olacağınız hareketli bir yılın sizleri beklediğini söylemeliyiz.

2016 Kova Burcu Aşk Hayatı

Yılın ilk yarısı bencil, ben merkezcil ve kendi ile barışık olmayan kişilerin rezonansı ile karşılaşabilir, genel olarak bize sıkıntı ve stres faktörleri haricinde bir şey vermeyen kişiler ile uğraşabilirsiniz. 2016 Kova Burcu Aşk Hayatı ile ilgili en başta söylememiz gereken size bir faydası olmayan ve özellikle negatif enerji ile hayatı karşılayan kişilerden bir nebze de olsa uzak durmayı başarabilmeniz olacaktır. 18 Ağustos 2016 Kova Burcunda saat: 12:28 Dolunay yaşayacağız. Güneşin karşıt burç Aslan’da olduğu Kova Dolunay’ında Aslan ve Kova aksı ön planda olacaktır. Aslan ve Kova Aksı için bireysel ve kolektif alanı en baskıcı şekilde gözlemleriz. Aslan’ın ben dili ile Kova’nın sen dili arasındaki dengedir bu aks. Aslan kendi keyfi ile ön planda iken Kova kendini topluma ve kitlelere adar. Her ikisinin de dengeli olması gereklidir. Kendimizi unutup başkalarına fayda sağlamak ta her ne kadar karakterli bir durum gibi görünse de uçak anonsları unutulmamalıdır. Önce yetişkinler sonra çocuklar solunum maskesini takmalıdır der. Birey kendini düşünmediği müddetçe toplumu düşünemez. Diğer yandan aynı durum sadece kendini düşünmek de sağlıksız bir durumdur. Kova ve Aslan aksını bu şekilde açıklayabiliriz.

Bilincimiz ve Güneş, ben dili ile kendi egolarımızı, ben merkezcilliğimizi işaret ederken, bilinçaltımız ve duygularımız Kova burcundaki Dolunay ile yüzleşecektir. Bu da hayatımızdaki dengeyi duygularımız ve bilincimizle uyum sağlamak adına yılın ikinci yarısından sonra 2016 yılı Kova burcu Aşk hayatı adına olumlu bir enerji altında olacağınızı gösterecektir.

2016 Kova Burcu Sağlık Durumu

2016 yılı dâhilinde Jüpiter’in transitine Başak burcu ile devam edeceğini söylemeliyiz. kova3Başak burcu siz Kova’ların ve yükselen burcu Kova olan bireylerin 8. Evini kesen yerleşimi vardır. Bu durum hayatınızdaki cinsel ve fiziksel temas ile ilgili konularda kendinizi oldukça güçlü ve sağlıklı hissedebileceğinizi gösterir. Diğer yandan doyumsuzluk hissiyatı da verebileceği için eş ve partner seçimlerinizde özellikle cinsel sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

2016 Kova burcu Sağlık durumu ile ilgili cinsel birleşmelerde korunma, istenmeyen çocuk riskini de ön planda taşımanız adına önemlidir. Gizlediğiniz ya da sizden gizlenen konuların da ön plana çıkacağı bir olgu olduğu için gizli ve bilinmeyen rahatsızlıklarınız için de yıl boyunca check-up yaptırmanız sağlığınız açısından önemlidir.

En başta sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgilerimle…

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.