19 Mayıs Astroloji Yorumu

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Günün ilk saatlerine Ay’ın Kova burcunda hareketiyle başlıyoruz. Önce Ay – Uranüs ve ardından Ay – Satürn sekstil açıları; geç saatte ayakta kalması gerekenler için önce ani, beklenmedik gelişmeler, sıra dışı çözümler ve farklı düşünme şekli geliştirmiş olabilir. Ders çalışması gerekenler, eğitim – öğretimle ilgili çalışmalar yapanlar açısından da gece saatleri verimli geçirilmiştir; Satürn’ün desteğiyle…

Bu açıların ardımda Ay; Kova’da boşluğa girdi ve Güneş’le kare açı gerçekleştirdi.

Sabahın erken saatlerine kadar Kova’da boşlukta ilerleyen Ay; Balık burcuna geçiş yaptı. Balık burcunun temalarını deneyimleyeceğimiz, duygusal, biraz içine dönük iki buçuk günlük bir süreci yaşayacağız.

Balık burcu “bir olma”nın da deneyimlendiği; sınırların kalktığı Neptün etkisinde bir burçtur. Tamamlanma halini yaşarız bu süreçte. Olayları, konuları olduğu gibi görme, kabullenme, teslim olma; bununla birlikte tepkisizlik, kararsızlık, depresiflik de gölge etkileriyle kendini gösterebilir. Zorlanılan durumlarda kaçma, yok olma; hayallere dalma isteği de baş gösterebilir.

Günün genel anlamda rahat ve yumuşak etkilerle ilerleyeceğini belirtebiliriz.

Sabah saatlerinde etkili olan Ay – Merkür sekstil açısı; iletişimin rahat ve olumlu gerçekleşeceği; yazılı – Sözlü iletişim konularında, görüşmeler, reklam, halkla ilişkiler, eğitim, fikirlerin ortaya çıkarılması gibi aktivitelerde destek altında olduğumuzu işaret ediyor.

Akşam saatlerinde etkisini daha da fazla hissettirecek olan Venüs – Jüpiter karşıtlığı; özellikle yeme – içme ve davranışlarda; ikili ve sosyal ilişkilerde; alış – verişte abartıya ve hormonlarda dengesizliğe neden olabilir.

Günün önemli açısı; Satürn – Uranüs trinesi; ani ve alışılmadık bakış açısıyla yaşanabilecek gelişmelerin gelenekselleşmiş sistemlerde, yapılarda; alışkanlıklarda gerçekleştireceği değişikliğe işaret ediyor. Bu değişikliklerin olumlu ilerleyeceğini; geçmiş ve gelecek arasında uyumlu bir dönüşüm yaşanabileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren ilk etkisini gösteren Satürn – Uranüs trinesi; bireysel yaşantılarımızda gerçekleştirmeyi planladığımız değişiklikler adına olumlu bir değişiklik dönemini ifade ediyor.
Yönetsel süreçler ve otorite bazında bu dönem; geçmişin geleneksel formlarının yeni bir sistem ve yapıya dönüşmesi, kalıcı değişikliklerin gelişmesi, anlamında değerlendirilebilir.

Yazımızı bitirmeden önce; Günün en anlamlı olayını da birlikte kutlayalım!
Bugün; bir büyük ulusun kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür. Büyük önder Mustafa Kemal atatürk’ün Samsuna çıktığı ve Milli Mücadelenn de başlangıcı sayılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!!! Bu kadersel topraklarda ve son zamanlarda üzüntünün hiç bitmediği coğrafyada barış, huzur ve coşku hakim olsun!!!

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.