Sevgililer Günü

Merhabalar Sevgili Kahve dostlarım !!!

Bugün de sabah yürüyüşü yapmak için erkenden uyandım. Özellikle erkenden uyanıyorum çünkü sabahın bu saatlerini çok seviyorum. Esen rüzgarın sesi, martıların uyanışı, kargaların yiyecek kavgası, çevredeki sessizlik beni çok etkiliyor. Kendimi bambaşka bir dünyada hissediyorum.

Sabah yürüyüşümü yapmak için, park yoluna saptım. Parkın çevresinden geçerken bankta oturan dünyalar güzeli bir kız dikkatimi çekti. Öyle masum, öyle güzel bir yüzü vardı ki yanlız başına öylece oturuyordu. Yürüyüş dönüşü yine aynı parktan geçerken hala aynı yerde oturduğunu gördüm. Dayanamayıp yanına yaklaştım. ” Oturabilir miyim” dedim “buyrun” dedi. “Hava çok güzel, etraf da ne kadar sessiz dedim” “evet” dedi.

“Ne kadar güzel bir kızsın, ne güzel gözlerin var senin” dedim, güldü. Benim ismim Binnaz seninki ne dedim “Serra” dedi. “Ne kadar güzel bir isim, anlamını biliyor musun” diye sordum. “Bolluk, bereket ,refah” dedi.

Biraz sohbet ettikten sonra “sevgililer günü yaklaşıyor sevgilin var mı” dedim “yok” dedi. “Sizin var mı “diye sordu. “Evet var” dedim. “Benim senin gibi bin tane sevdiğim var, sen de onlardan biri olmak ister misin” dedim ” yine güldü. Gülünce yüzünde güller açıyordu sanki.

“Sevgilimiz yok diye biz bu özel günü kutlamayalım mı yani “dedim. Onunla çok güzel bir plan yaptık. Sevgilisi yoktu ama bu güzel günü kutlamaması için de hiç bir sebep yoktu. Bu günü onun günü ilan ettim. Önce kuaföre gittik. İpek gibi şahane saçları vardı. Kuaförde saçlarını tarattık, parlak simsiyah saçlarına incili taçlar taktık. O güzel yüzüne biraz makyaj yapınca prensesler gibi oldu. O kadar güzel bakışları vardı ki, sanki gözlerinin içi de gülüyordu.

Oradan çıktık, yakınlarda bir yerde oturup çay, kahve içtik. Bu özel günü kutlamak için bir de pasta söyledik, sohbet, muhabbet ettik… Üniversite mezunuymuş. İş başvurusunda bulunmuş yanıt bekliyormuş. Daha bir çok konulardan sohbet ettikçe ortak yönlerimizin olduğunu gördük. Yürüyüşler yaptık. Bir çiçekçinin önünden geçerken bir dal karanfil aldık. “Bana hiç unutamayacağım muhteşem bir gün yaşattınız, sevgililer gününde sevgilim yok diye hayıflananlara örnek olsun. Harika bir gün yaşıyorum, 14 Şubatı ve bu günü hiç unutmayacağım” dedi.

“Böyle özel günlerin göstermelik ve ticari amaç için icat edildiğini söyleyenler çoğunlukta, oysa böyle özel günleri vesile kılıp güzel anılar biriktirebiliriz aslında” dedim. “Sevgi denen mucizevi duyguyu yaşam enerjisine dönüştürerek insanların hayatına dokunabilmek ne kadar güzel, bunu her vesile ile yapmalıyız” dedim.

Sevgi denilen bu güzel duygu bir bebeğin gülüşünde mi? yoksa bir çiçeğin kokusunda mı? bir güneşin doğuşunda mı? yoksa bakışlardaki saflıkta, yüreklerdeki gizde mi?

Sevgililer gününü bir tüketim ürünü gibi görenler, bu günü vesile yapıp evlat edinebilir, bağış yapabilir, bir başkasını sevindirebilir, bu günü ölümsüz kılabilirler.

Sizler de sınırsız bir sevgi yollayın yüreğinizden…

Hiç unutamayacakları güzel günler yaşatın tanımadığınız kişilere.

Hepinize harika bir pazar günü diliyorum benim sevgili kahve dostlarım.

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız…

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.