Eylül’ün Sonu:)

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım!!!

Eylül'ün Sonu:)Yazlar bitmese, günler kısalmasa keşke… Eylül ne kadar güzel, ne kadar sıcak geçse de, yaklaşan sonbaharın ve kışın kokusu var havada. Karınca yollarında bir telaş. kuşlarda ise göç başladı. Dallarda her yaprak, kaybolmak korkusunda. Yaprağın kaderidir düşmek. Hışırtılı sesi, rüzgarla savrulan bedeni ne çok şeyi anlatır aslında. Değişimle birlikte sonbaharın sesi ve kokusu da değişir sokaklarda.

Eylül'ün sonuÜsküdar’dayım… Eylül ayının sonundayız ama hava limonata gibi. Adım adım arşınlıyorum sokakları. Birbirine huşu ile bakan ahşap kapıları. Kapıların üzerindeki tokmakları. Hayal ediyorum eski günleri, kapının önündeki güzeli. Narin parmakları ile nazik nazik kapıyı tık tık tıkladığını. Perdelerin ardına saklanan nice sırları. Camiler, avlular, şadırvanlar. Şimdi hiç biri yoklar. Dile gelseniz de anlatsanız, yaşanan sefaları. Yol boyu yeşillikleri, çiçekleri, az ötedeki koruları. Şimdi onlar da yoklar. Teslim olmuş betona bütün yollar.

Yürüdüm yürüdüm büyük bir köşkün önüne geldim. Yüksek tavanları, bahçede tarihi sarnıcı, kuyunun hemen yanında siyah üzüm asması. Pencereleri vitrayla süslü, renk renk ışıklı. Sanki bahçesinden çocuk sesleri geliyor, neşeyle bahçe duvarını aşıyor, koşup oynuyorlar özgürce. Biri merdivenleri mi iniyor ne? Ahşap merdivenin sesi geliyor gacur gucur. Ne yazlar yaşandı, ne sonbaharlar, ne günler gördü kimbilir bu sokaklar.

Sonbaharın tadını doya doya çıkarmak için oğlum Sertaç Taşdelen ve ben sonbaharı fırsat bilip doğa yürüyüşleri yaparız. Yaprakların arasından pırıl pırıl parlayan güneşin tadını çıkarır bol bol felsefe yaparız.

Sonbaharı hüzün mevsimi ilan etmeden bir düşünmek gerekir.

Suçlu kim? Sonbahar mı, yoksa sonbahara “hüzün” yazılı bir etiketi yapıştıran bizler mi? Eminim sonbaharı sizin için özel kılan bir yanı mutlaka vardır.

Sonbaharın, yaprakların, yağmurun hakkını vermek lazım. Çocuklarımız büyüyüp gittiğinde elimizde kalacak tek şey, birlikte geçirilen mutlu anlardır.

Bütün dertlerimiz savrulan yapraklar gibi uçup gitsin benim sevgili kahve dostlarım. Hepinize harika bir pazar günü diliyorum…

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız…

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.