Hoş Geldin Nisan

Hoş Geldin NisanMerhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!

Toprak ananın bu kadar cömert olduğu, her yerin çiçeklendiği, havaların ısındığı, etrafın çeşit çeşit çiçek parfümleri ile koktuğu muhteşem bir aydır Nisan ayı. Nisan umuttur, filizdir, rengarenk çiçeklerdir, gökkuşağıdır, yeniden doğuş ve yeniden uyanıştır.

Nisan sabahları gökyüzündeki bulutların renk oyunları, güneşin doğuşu, havanın tertemiz kokusu, doğanın sesi bana hep Marmaris’e yaptığımız gece yolculuğunun sabahlarını anımsatır. Güneş doğarken varırdık Marmaris’e. Kurbağalı deredeki kurbağaların sesi karşılardı bizi. Portakal, limon, mandalinaların inanılmaz kokusu ile mest olmuş vaziyette, yarı baygın yol alırdık. Marmaris’e girişte bizi karşılayan zakkumlar, evimize kadar yol boyunca bize eşlik eder, çiçekler arasında girerdik eve. Babam bizi sevinç içinde karşılar, hazırladığı kahvaltı sofrasına hücum ederdik. Kahvaltıdan sonra ormanlık yolda yürüyüşler yapar, otların üzerine yatar, karıncaları seyrederdik.

Artık Nisan yağmurlarını taşıyor bulutlar. Kuşlar dönüp geldiler gittikleri yerlerden. Böcekler de kutluyorlar baharı. Kelebekler kanatlanmış, karıncalar çoktan imeceye başladılar. Arılar ise bahar sevincini ballara katmaya koyuldular. Dağların eteklerini, tepelerin yamaçlarını koyunlar kuzular doldurdular. Bu muhteşem tabloyu, maviliklerin içinden süzülerek geçen pamuk kümesi bulutlar bütünlüyor. Daha kim bilir nerelerde, nice gizemli tablolar oluşturuyor, nice şiirselliğe bürünüyordur bahar.

Nisan ayı ile doğanın muhteşem uyanışına tanık olmak harika bir duygudur. İçimizdeki çocuk sevincini öyle bir uyandırır ki bir balona takılıp uçmak ister insan. Dün deniz kenarında huzur dolu, sakin ve dingin duygular içindeydim. Deniz yazdan daha duru, daha yavaş. daha mavi idi sanki. Ne çılgın dalgalar vardı kıyıyı döven, ne de deli rüzgar. Martılar bile çığlık çığlığa bağırmıyorlardı. Sanki bahara hoşgeldin mutluluğundaydı her şey. Ve ben baharın bu muhteşem görüntüsü ile büyülenip, sonsuza kadar bu şekilde kalabilmek için zamanı durdurmak, tabiat ana ile kucaklaşıp öylece kalmak istedim. Sahil boyunca renk renk laleler açmış. Ne kadar zarif, narin ve güzel görünüyorlardı.

Nisan ayının ilk günü umut dolu bir yolculuğa çıktım deniz kenarında. Her yeni gün yeni bir başlangıcı kucaklasın, her doğan güneş yeni bir umudu yeşertsin diye baharla uyanan, yeşeren ümitlerin devamını diledim.

Nisan ayı ile birlikte hepinize bahar gibi taptaze güzel günler diliyorum benim güzel kahve dostlarım.

Sevgilerimle…

Binnaz ablanız.

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.