11 Nisan ve Dolunay

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Bugün sabah saatlerinde; Terazi burcunda önemli ve dört gezegen retrosuyla birlikte etkilerini daha ciddi hissedeceğimiz bir Dolunay gerçekleşiyor. Anın haritasına göre retro hareketini sürdüren Jüpiter yanında Ay; Uranüs kavuşumlu Güneş’e karşıt açı gerçekleştiriyor. Yükselen derecesinde İkizler var ve yöneticisi Merkür; 12. Evde ve Boğa burcunda retro hareketine başlıyor. Haritanın 5. Ve 11. evinde gerçekleşmesi; sanatçılar, sporcular, gençler çocuklar ile sosyal kulüpler;Bununla birlikte sosyal alanlardaki ilişkiler, evlilik, ortaklık, ikili ilişkilerimiz, uluslararası ilişkiler, hukuk, diplomasi alanlarında önemli süreçleri ifade ediyor.

İkili ilişkiler, evlilik ortaklı evini gösteren 7. evde retro hareketini sürdüren Satürn yöneticiler ve halkla ilgili de göstergeleri temsil ediyor.

Ülkemiz açısından da değerlendirildiğinde önemli bir referanduma gidilecek olması bu alanda çok önemli ve kadersel süreçlerin de yaşanacağının altını çiziyor. Her koşulda dört gezegenin retro harekette olması bu değerlendirmeleri daha fazla önemli hale getiriyor. Dört gezegen retrosu bireysel alanlarımızda da haritalarımızda Dolunay’ın ve retro gezegenlerin yerleşimi ve diğer gezegenlerle yaptıkları açılar doğrultusunda neredeyse yılın büyük bölümünde bizi geçmişten getirdiğimiz kişi, konu ve olaylarla oldukça fazla meşgul edeceğini gösteriyor. Bu Dolunay, özellikle ikili ilişkiler, maddi konular ve sahip olunanlar kapsamında ciddi bir tamamlanma ve değişim sürecini de tetikliyor.

Yakın bir süreçte burç değiştirecek olan ay düğümleriyle birlikte önemli bir tamamlanma, kapanma döngüsü içindeyiz. Karma ve kader etkisini çok belirgin bir şekilde hayatlarımızda hissedeceğimiz bu Dolunay’la birlikte önümüzdeki iki hafta birçoğumuz ani gelişmeler de yaşayabilir. Geçmişten gelen hiçbir konuyu ihmal ettirmiyor bu Dolunay… Ancak retro etkileri ani gelişen ya da geriden önümüze çıkan konuları, sakin, sağduyulu ve acele etmeden de çözmeyi gerektiriyor.

Maddi konular, ekonomi, değerler konusunda da dikkatli olunması gereken; bir nevi genel anlamda da bakıldığında daralma yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Bu konuda da acele karar vermemek, elimizdekilere sahip çıkmak ve stratejik davranmak sağlıklı olur.

Sağlık konularında pek çoğumuz aniden ortaya çıkan ya da kronik rahatsızlıklarımızla da sınavdan geçiyoruz. Her koşulda mutlaka sağlık konularında dikkatli olmak, ihmal etmemekte fayda var. Geri hareket eden Jüpiter bu alanlarda büyütücü etki gösterebilir.

Gerek dünya düzeni ve ülkemiz adına gerek bireysel alanlarımızda düzenlerimiz, sistemler, değer ve yargılarımız konusunda çok hassas bir süreç geçiriyoruz. Bu alanlarda önemli bir yeniden yapılanma da meydana geleceğini söylemek yerinde olur.

Dengelerde ve alanlarımızda ani süreçler yaşanması nedeniyle kendi düzlemimizde olabildiği ölçüde dengede ve odaklanarak kalmak; biz – ben dengelerini sağduyulu değerlendirmek gerekebilir. Özellikle gün içinde ve yarını da içine alarak; duygusal anlamda gerginliklere, zorlanma ve iniş – çıkışlı ruh haline karşılık kendimizi biraz sıkmadan, olayları biraz da akışına bırakmak ve sağduyulu değerlendirmeye çalışmak da çok aklı başında bir davranış olur.

Değişimin ve yaşananların yüksek bir iradenin yansıması ve hayrımıza olduğu gerçeğini de gözeterek; ani kararlar almadan, özenle ve biraz yavaşlayarak her sürecimizi dikkatle gözden geçirmeye önem verelim. Sıkıldığımız anlarda mutlaka yaptığımız işlere imkanlar dahilinde ara verip, kendimizi biraz dinlendirelim ve sevdiğimiz çalışmalara kısa bir süre de olsa yoğunlaşmaya çalışalım.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.