11 Mart Cumartesi Astroloji Yorumu

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Ay; başak burcuna geçiş yaptı. Yarın gerçekleşecek olan Başak Dolunayı etkisini de iyice hissetmeye başladık. Ay; başak burcundayken eleştirel, titiz ve detaycı yönümüz ortaya çıkar. Mükemmellik arzumuz hep “daha iyisini yapma” ve hayal kırıklığı arasında bizi kamçılar. Titiz ve çalışkan oluruz. Devamlı bir şeyleri temizlemeye çalışırız. Zekâmız; analitiktir ve işlerimizde daha düzenli, sistematik davranmaya yöneliriz. Bu dönemde sinir ve sindirim sistemimizde hassasiyet görünür.

Cumartesi gününe girdiğimiz ilk saatler içinde gerçekleşen Ay – Mars trinesi; devrede ve güzel bir açı…Aslında geç saatler açısından da enerji veren bu açı; gece saatlerinde özellikle ayrıntılı işlerde çok rahat yol alıp verim elde edebiliriz. Bu sürecin etkisi günün ilk yarılarına da uzanıyor. Merkür – Chiron kavuşumu gecenin ilerleyen saatlerinden itibaren devrede… Bu etki bugün ve yarın da tutulmayla birlikte oldukça aktif durumda… Zihinsel anlamda bizi meşgul eden, üzen, düşündüren etkiler veriyor. Yaşantımızın içinde hem geçmiş hem günümüzde rahatsız olduğumuz, zihnimizi meşgul eden, kafamızı kurcalayan konuların üzerine gideceğiz. Psikolojik anlamda etkisini daha çok hissedeceğimiz; önümüzdeki birkaç gün de bu etkiyle hareket edeceğimizi belirtelim. Bu nedenle; özellikle yarın gerçekleşecek olan Başak Dolunayıyla birlikte bizi zorlayan konuların üzerine gitmek; düşünmek, yaralandığımız noktayı tespit ederek gerekirse yardım almak çok önemli… aslında yarayla birlikte şifanın da bu süreçte bize sunulduğunu; sorunların artık çözülerek hayatımızın psikolojik anlamda da sıkıntılı bir dönemini geride bırakacağımızı bilelim lütfen! Bu nedenle Başak Dolunayı bu anlamda özel ve etkili destekler de sağlıyor.

Sabahın erken saatlerinde etkili olan Ay – Kuzey ay düğümü kavuşumu gelecekle ilgili planlamalar ve düzenlemeler adına, birlikte girişilecek işler açısından da etkili…. Lilith’in Neptün’le kare açısı önümüzdeki günlerde de etkisini koruyor. İçimizde biriken ve artık tutamadığımız biraz olumsuz, karamsar ve hafif karanlık duyguları tutamayıp dağılma etkisi gösterebiliriz. Çözülebilir ve hayal kırıklığı da yaşayabiliriz. Böyle durumlarda; sorunu iyi tespit etmek; bizi üzen konudan kaçmadan yüzleşerek; doğru kişiler ve durumlarla çözümlemek en sağlıklı olanıdır. Lilith’in bir diğer açısı da Venüs’le gerçekleştirdiği trinesi.. İlişkilerimiz ve maddi konularımızda olumlu bir süreç. 

Güneş – Jüpiter yüz ellilik açısı, yaklaşık iki gün boyunca etkili bir transit. Bizi şansımızdan yana içten içe huzursuz eden; bu konuda hayattan beklediğimiz desteği alamadığımız hissini oluşturan bir açı… Ancak; geçici bir süreç ve lütfen böyle hissederseniz hayatınızdaki olumlu konulara odaklanarak o tarafın enerjisini kullanarak dengelenmeye çalışın.

Cumartesi gününün son açısı da Ay – Neptün karşıtlığı… Bizi duygusal anlamda biraz hırpalayabilir. Hayal kırıklığı yaşatabilir. Ancak; aynı doğrultuda sakin ve meditatif olmaya yönlendiren; şifayı da harekete geçirecek etkiler altındayız.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.