10 Kasım!!!

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Atatürk'ü anma günüTürkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 76.yıl dönümünde O’nu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir, bu nedenle 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek onu anlamak için bir fırsat olarak görmeliyiz. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği, bizleri bölünmez bir bütün olarak yaşatacak, en büyük güçtür. Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimleri ile hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda kararlı ve istikrarlı ilerleyişimizi sürdürmeliyiz.

AtatürkBüyük kurtarıcımız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı boyunca tek bir amacı vardı; Türkiye halkını korumak ve yüceltmek. En son nefesine kadar bunun için çalıştı. Son nefesinde bile aklında tek şey vardı, ölünceye kadar uğrunda çalıştığı bu halkın, emanet ettiği bu ülkeyi koruması ve yüceltmesi idi.

Yarın 10 Kasım, Ata’mızın ebediyete intikalinin yıl dönümü.

Aramızdan ayrılışının 76. yılında, Türkiye’yi ve ulusumuzu baştan yaratan büyük önderimiz Atatürk’ü özlemle anıyoruz.Tarihin gördüğü en büyük liderlerden birisi olan Mustafa Kemal Atatürk, ardından genç bir Cumhuriyet, büyük reformlar ve çağa ışık tutacak bir düşünce bırakmıştır.

“İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur! ”

Mustafa Kemal Atatürk“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.”

O’nun söylediği bu sözler aslında çok manidardır, bunu bilmek gerçekten bizler için yol göstericidir. Türk ulusu, tüm dünyanın övgüsünü kazanmış ölümsüz önderimizle ve O’nun kurduğu Cumhuriyetle haklı olarak gurur duymaktadır. Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devlet adamı yüce Atatürk’ün hepimizin gönlündeki erişilmez yeri hiç bir zaman değişmeyecektir.

O’nu, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşlarını ve istiklal savaşımızın kahramanlarını asla unutmuyoruz.

MUSTAFA KEMAL’İ DÜŞÜNÜYORUM

Mustafa Kemal’i düşünüyorum;
Yeleleri alevden al bir ata binmiş
Aşıyor yüce dağları, engin denizleri.
Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda,
Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri,

Mustafa Kemal’i düşünüyorum;
Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında
Destanlar yaratıyor cihanın görmediği,
Arkasından dağ dağ ordular geliyor
Her askeri Mustafa Kemal gibi.

Mustafa Kemal’i düşünüyorum;
Gelmiş geçmiş kahramanlara bedel
Hükmediyor uçsuz bucaksız göklere
Al bir ata binmiş yalın kılıç
Koşuyor zaferden zafere.

Mustafa Kemal’i düşünüyorum;
Ölmemiş bir kasım sabahı!
Yine bizimle beraber her yerde,
Yaşıyor dört köşesinde vatanın
Yaşıyor damar damar yüreklerde.

Mustafa Kemal’i düşünüyorum,
Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda,
Mavi gözleri ışıl ışıl, görüyorum
Uykularıma giriyor her gece.
Ellerinden öpüyorum.

10 kasımO’nu anlamak demek, sevmek demektir.. O’nu anlamak yaptıklarını izlemek durmadan çalışmak demektir. O’nu anlamak insanlığı sevmek demektir.

Şunu asla unutmayalım Atamızı matemle değil, fikirleri, devrimleri, eserleri ve fedakar gayretleri ile anmalıyız.

Atam seni bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Hepinize harika bir pazar günü diliyorum benim sevgili kahve dostlarım..
Sevgilerimle

Binnaz Ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.